Fernandinho  - Od roku 2013 je v Manchesteru City a patří ke klíčovým hráčům elitního anglického klubu. Třiatřicetiletý záložník, jenž v reprezentaci nastoupil už k 49 duelům, však kvůli zranění nezasáhl do posledního zápasu s West Hamem a nenastoupí ani proti Dočkalovi a spol. Foto: Profimedia.cz
 Marcelo  - Třicetiletý bek Realu Madrid nastoupil v Lize mistrů proti Plzni, na pražský zápas ale nepřiletí. Třicetiletý Marcelo přitom v reprezentaci nastoupil naposledy na mistrovství světa v Rusku. Na podzim ho ze hry vyřadily zdravotní problémy, teď už je sice fit, do nominace se ale nedostal. Foto: Profimedia.cz
 Neymar  - Hlavní hvězda brazilské reprezentace je mimo hru. Neymar, jenž kvůli zdravotním problémům málem přišel už o loňský světový šampionát, si na konci ledna poranil nárt a od té doby je mimo hru. Útočník Paris Saint Germain přitom nebude hrát ještě zhruba měsíc. Foto: Profimedia.cz
 Willian  - Do brazilské nominace se nevešel ani Willian. Třicetiletý křídelník, jehož tržní hodnota je 50  milionů eur, toho v reprezentaci odehrál už hodně. Na kontě má 63 zápasů a osm branek, hvězda Chelsea a účastník posledního mistrovství světa ale v Praze svou bilanci nerozšíří. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Na Čechy nepůjdou. 5 hvězd Brazílie, které se v přátelském utkání v Edenu nepředstaví

Už tento měsíc se v Edenu představí česká reprezentace proti výběru Brazílie. Kanárci přivezou hvězdný soubor, pár skvělých hráčů v něm ale bude chybět.

V brazilské nominaci nechybí brankář Alisson Becker, Thiago Silva, Philippe Coutinho či debutující mladík Vinícius Júnior z Realu Madrid. V týmu kanárků přesto pár hvězd chybět bude. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Douglas Costa

Douglas Costa Brazílie.jpg

Osmadvacetiletý křídelník odehrál v reprezentaci přes třicet zápasů, do Prahy ale účastník loňského světového šampionátu nepřijede. Před hráčem Juventusu, který minulou sezonu strávil v Bayernu Mnichov, dostali přednost jiní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Fernandinho

Fernandinho Brazílie.jpg

Od roku 2013 je v Manchesteru City a patří ke klíčovým hráčům elitního anglického klubu. Třiatřicetiletý záložník, jenž v reprezentaci nastoupil už k 49 duelům, však kvůli zranění nezasáhl do posledního zápasu s West Hamem a nenastoupí ani proti Dočkalovi a spol.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marcelo

Marcelo.jpg

Třicetiletý bek Realu Madrid nastoupil v Lize mistrů proti Plzni, na pražský zápas ale nepřiletí. Třicetiletý Marcelo přitom v reprezentaci nastoupil naposledy na mistrovství světa v Rusku. Na podzim ho ze hry vyřadily zdravotní problémy, teď už je sice fit, do nominace se ale nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Neymar

Neymar Marcelo.jpg

Hlavní hvězda brazilské reprezentace je mimo hru. Neymar, jenž kvůli zdravotním problémům málem přišel už o loňský světový šampionát, si na konci ledna poranil nárt a od té doby je mimo hru. Útočník Paris Saint Germain přitom nebude hrát ještě zhruba měsíc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Willian

Willian.jpg

Do brazilské nominace se nevešel ani Willian. Třicetiletý křídelník, jehož tržní hodnota je 50  milionů eur, toho v reprezentaci odehrál už hodně. Na kontě má 63 zápasů a osm branek, hvězda Chelsea a účastník posledního mistrovství světa ale v Praze svou bilanci nerozšíří.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud