Michal Neuvirth (Philadelphia)  - Philadelphii se letos vůbec nedaří. To platí také pro Michala Neuvirtha, kterému navíc po sezoně končí smlouva. V aktuálním ročníku zasáhl do sedmi zápasů a šestkrát odjížděl z ledu poražen. V průměru inkasuje přes čtyři branky na utkání a úspěšností zákroků se nedostal ani na 86%. Foto: Profimedia.cz
 Vladimír Sobotka (Buffalo)  - Zkušený útočník se po návratu z Omsku znovu zabydlel v sestavě St. Louis, jenže to jej před sezonou nečekaně poslalo do Buffala. V dresu Sabres se Vladimíru Sobotkovi moc nedaří, na kontě má jen tři góly, čtyři nahrávky, ale taky sedm záporných bodů. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Sedlák (Columbus)  - Pětadvacetiletý útočník balancuje na hraně sestavy Columbusu. Zatímco v první sezoně v NHL posbíral 13 bodů, loni jich přidal jen osm a aktuálně má na kontě pouhý gól a dvě nahrávky. Na ledě netráví moc času, po sezoně mu navíc končí smlouva. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta (Chicago)  - Do NHL vlétl jako uragán. V loňské premiérové sezoně posbíral dvacet bodů a patřil k nejlepším hráčům Chicaga. Jenže letos zasáhl do 23 zápasů, dal dva góly, přidal čtyři nahrávky a vedení Blackhawks ho umístilo na listinu volných hráčů. Z té si ho nikdo nevybral, a tak Jan Rutta skončil na farmě. Co bude s osmadvacetiletým bekem dál? Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Musí přidat. 5 Čechů, od nichž se v letošní sezoně NHL čekalo víc

Pavel Zacha dostal facku. New Jersey ho v průběhu sezony poslalo na farmu, odkud se však jednadvacetiletý útočník vrátil silnější a v posledních zápasech pravidelně boduje. Jiní se ale trápí.

Zatímco David Pastrňák, Tomáš Hertl či Ondřej Kaše v NHL válí, jejich další krajané se trápí, balancují na hraně prvního týmu a farmářské AHL a sami ví, že aby získali i další smlouvy, tak musí přidat. Jména pěti hráčů, od nichž se čekalo víc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Frk (Detroit)

Martin Frk Detroit.jpg

V loňském ročníku nastřílel 11 branek a celkově posbíral velmi solidních 25 kanadských bodů. V létě s vedením Detroitu podepsal nový kontrakt, moc prostoru ale nedostal. V aktuálním ročníku zasáhl do 23 zápasů, ve kterých dal jediný gól a přidal tři asistence. V novém roce do akce ještě nezasáhl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Neuvirth (Philadelphia)

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Philadelphii se letos vůbec nedaří. To platí také pro Michala Neuvirtha, kterému navíc po sezoně končí smlouva. V aktuálním ročníku zasáhl do sedmi zápasů a šestkrát odjížděl z ledu poražen. V průměru inkasuje přes čtyři branky na utkání a úspěšností zákroků se nedostal ani na 86%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Vladimír Sobotka (Buffalo)

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Zkušený útočník se po návratu z Omsku znovu zabydlel v sestavě St. Louis, jenže to jej před sezonou nečekaně poslalo do Buffala. V dresu Sabres se Vladimíru Sobotkovi moc nedaří, na kontě má jen tři góly, čtyři nahrávky, ale taky sedm záporných bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Sedlák (Columbus)

Lukáš Sedlák Columbus 3.jpg

Pětadvacetiletý útočník balancuje na hraně sestavy Columbusu. Zatímco v první sezoně v NHL posbíral 13 bodů, loni jich přidal jen osm a aktuálně má na kontě pouhý gól a dvě nahrávky. Na ledě netráví moc času, po sezoně mu navíc končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Rutta (Chicago)

Jan Rutta Chicago.jpg

Do NHL vlétl jako uragán. V loňské premiérové sezoně posbíral dvacet bodů a patřil k nejlepším hráčům Chicaga. Jenže letos zasáhl do 23 zápasů, dal dva góly, přidal čtyři nahrávky a vedení Blackhawks ho umístilo na listinu volných hráčů. Z té si ho nikdo nevybral, a tak Jan Rutta skončil na farmě. Co bude s osmadvacetiletým bekem dál?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud