Mrázek, Neuvirth a dalších 5 brankářů, jež mohou získat Vegas Golden Knights

Vegas Golden Knights. To je název týmu, který už v příští sezoně vstoupí na mapu NHL. Zároveň se jedná o organizaci, z níž má řada manažerů strach. Zlatí rytíři totiž brzy půjdou na „lov“ nových hráčů…

Golden Knights mají prvního hráče, kterým se stal Reid Duke. Během červnového rozšiřovacího draftu budou tvořit zbylou kostru týmu včetně brankářů. A podle nejrůznějších spekulací by se v osudí mohli ocitnout i dva čeští brankáři. Jména sedmi mužů v maskách, o kterých prý v Las Vegas uvažují, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marc-André Fleury (Pittsburgh)

MArc Andre Fleury.jpg

Žhavý kandidát na místo v brance Knights. Marc-André Fleury přišel už v průběhu loňského play-off o místo v brance Pittsburghu a mladší Matt Murray si drží svou pozici i letos. V říjnu navíc dostal nový tříletý kontrakt. Dvaatřicetiletý Fleury, který má ve sbírce dva Stanley Cupy, má sice ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, sám ji ale může zrušit. Pro Las Vegas by se mohl stát brankářem číslo jedna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Philipp Grubauer (Washington)

Philipp Grubauer.jpg

Situace v brankovišti Washingtonu je jasně daná. Jedničkou je Kanaďan Braden Holtby, loňský vítěz Vezinovy trofeje, kterému kryje záda Philipp Grubauer. Pětadvacetiletý německý gólman si však nevede vůbec zle. Letos odchytal 18 zápasů a pyšní se skvělým průměrem inkasovaných branek (2,1) i vysokou úspěšností zákroků, kterou se blíží k 93%. Na roli jedničky v novém týmu je, zdá se, připraven.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Joonas Korpisalo (Columbus)

Joonas Korpisalo.jpg

Dvaadvacetiletý finský gólman zamířil do NHL před uplynulou sezonou. Zatímco loni zasáhl do 31 zápasů, letos ho před sebe Sergej Bobrovskij pustil jen devětkrát. Joonas Korpisalo si však nevedl vůbec zle a vychytal Columbusu pět výher. I on by mohl odejít do Vegas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Roberto Luongo (Florida)

Roberto Luongo.jpg

Tak toto by byl zajímavý přesun. Dvojnásobný olympijský šampion má sice na Floridě smlouvu až do roku 2022, v létě by ale mohl tým Jaromíra Jágra opustit. I v 37 letech si udržuje vysokou výkonnost, stále je jedničkou Panthers, jeho kontrakt je ale docela zátěží. Vždyť ještě v ročníku 2018/19 si přijde na více než tři miliony dolarů. Knights by jeho zkušenosti brali všemi deseti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Petr Mrázek (Detroit)

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Sezonu začal jako jednička Detroitu, s novým dvouletým kontraktem na osm milionů dolarů, o své místo ale rychle přišel a v brance Red Wings se usadil Jimmy Howard. Situace Petra Mrázka navíc zkomplikoval Jared Coreau.

Pětadvacetiletý český gólman je aktuálně zase volbou číslo jedna, skvělé výkony však střídá se slabšími a nebylo by překvapením, kdyby ho Detroit nechránil. Pro Vegas by naopak mohl být velmi kvalitní jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michal Neuvirth (Philadelphia)

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Stejně jako v Detroitu, tak i ve Philadelphii je situace v brankovišti zamotaná. Kanaďanu Stevenu Masonovi, který je stále považován za jedničku, končí po sezoně smlouva. To dlouho platilo i pro Michala Neuvirtha, ten však nedávno prodloužil kontrakt o další dva roky. Na šanci navíc číhá mladý Anthony Stolarz, Jak Flyers tuto situaci vyřeší? Jednou z možností je prý Neuvirthův odchod ke Golden Knights.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Antti Raanta (New York Rangers)

Antti Raanta.jpg

Antti Raanta letos ukázal, že se dokáže stát jedničkou v jakémkoliv týmu NHL. Chvíli dokonce byl první volbou New Yorku Rangers, jenže nechat mezi náhradníky Henrika Lundqvista, to se zkrátka nedělá. Sedmadvacetiletý Fin, který dříve odchytal i pár zápasů za Chicago, ale cítí, že má na víc. Dokáže to ve Vegas?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud