Mrázek či Plekanec jsou mimo hru. 11 Čechů však stále bojuje o Stanley Cup

Ve hře o Stanley Cup je posledních osm týmů. Jakub Voráček, Tomáš Plekanec či Pavel Zacha jsou sice z boje venku, do závěrečné fáze sezony však může zasáhnout jedenáct českých hokejistů.

V play-off se představili dva čeští brankáři. Jenže Michal Neuvirth s Petrem Mrázkem nezabránili konci Philadelphie, v jejímž dresu válčili i Voráček s Radko Gudasem. Ze hry venku je rovněž Plekancovo Toronto, za které hrál i Roman Polák. Vypadl také Columbus s Lukášem Sedlákem, New Jersey s Pavlem Zachou a Anaheim s Ondřejem Kaše. Do čtvrtfinálových sérií může zasáhnout 11 českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jakub Jeřábek, Michal Kempný a Jakub Vrána (Washington)

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Washington začal proti Columbusu špatně, prohrál úvodní dva domácí zápasy a byl na pokraji vyřazení. Capitals vedení Alexandrem Ovečkinem ale vstali z mrtvých a následující čtyři duely vyhráli. Zatímco Lukáš Sedlák z Columbusu se v sérii neobjevil, české trio v barvách Capitals ano. Michal Kempný zasáhl do všech zápasů, čtyři starty měl Jakub Vrána a dva Jakub Jeřábek. Každý z nich si připsal asistenci a teď je čeká Pittsburgh.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Dominik Simon (Pittsburgh)

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

Pokud Washington má nějakého neoblíbeného soupeře, pak jsou to právě Tučňáci. Soubor Sidneyho Crosbyho získal dva Stanley Cupy v řadě a letos touží po třetím. Pittsburgh přejel Philadelphii, vyhrál 4:2 na zápasy a míří za obhajobou. Proti Flyers si odbyl premiéru v play-off i Dominik Simon, který odehrál dva zápasy a připsal si dvě asistence. Zahraje si i proti Ovečkinovi?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Krejčí a David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 5.jpg

Bylo to drama až do posledního duelu série. V tom začalo lépe Toronto, které ještě na začátku třetí třetiny vedlo 4:3. Pak ale Bruins rozjeli obrat, dali čtyři góly a postoupili do čtvrtfinále. Klíčovým mužem série byl David Pastrňák, který dal pět gólů a přidal osm nahrávek. Ve druhém utkání řídil výhru hattrickem a třemi asistencemi. Dvěma góly a šesti nahrávkami pomohl k postupu také David Krejčí. Teď Bruins narazí na Tampu Bay.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Palát a Andrej Šustr (Tampa Bay)

Ondřej Palát.jpg

Boston nečeká nic snadného. Tampa si totiž hravě poradila s New Jersey, které porazila 4:1 na zápasy. Ondřej Palát dal v sérii jeden gól a přidal tři nahrávky, Andrej Šustr se do akce zatím nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Tomáš Hyka a Tomáš Nosek (Las Vegas)

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

Nováček z Las Vegas prožívá sezonu jako hrom. Patřil k nejlepším týmům základní části, bez problémů postoupil do play-off a v prvním kole porazil 4:0 na zápasy Los Angeles. Tomáš Hyka, jenž si letos odbyl premiéru v NHL, sice do série nezasáhl, Tomáš Nosek ale odehrál všechny zápasy a připsal si i asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Hertl (San Jose)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Vegas však čeká další těžká zkouška. Proti bude stát San Jose, které svou sérii zvládlo také bez problémů a vyhrálo 4:0 nad Anaheimem. Velmi dobré zápasy odehrál Tomáš Hertl, který dal tři góly a přidal jednu nahrávku. V kádru Sharks má důležitou roli, dovede tým do dalšího kola?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud