Jerémie Blain – Kanada  Dva roky hrál ve Spartě, teď je třetí sezonu v Hradci Králové. Třicetiletý kanadský bek odehrál další dobrý ročník, v základní části se dostal na 23 bodů a opět patřil k pilířům sestavy Mountfieldu. Ten na něj bude sázet i ve vyřazovacích bojích.
 Christophe Lalancette – Kanada  V roce 2012 prošel draftem NHL, ve kterém jej získalo San Jose. Christophe Lalancette si ale za první tým Sharks nikdy nezahrál a v roce 2019 zamířil do Evropy. Dva roky byl v Michalovcích, nyní je druhou sezonu v Hradci Králové. V základní části dal osmadvacetiletý kanadský útočník 13 branek, přidal 21 asistencí a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.
 Oliver Okuliar – Slovensko  Část sezony promarodil, zvládl jen 39 zápasů, přesto v nich posbíral 29 (13+16) bodů. Dvaadvacetiletý slovenský útočník, který do Hradce Králové přišel před sezonou z Finska, prožívá velmi dobrý premiérový extraligový ročník. Bude stejně úspěšný i v play-off?
 Lukáš Cingeľ - Slovensko  Velmi dobrou sezonu hraje i třicetiletý slovenský útočník Lukáš Cingeľ. Ten dříve hrál KHL za pražského Lva, byl i ve Spartě a od roku 2017 působí v Mountfieldu. Letos prožívá bodově nejúspěšnější ročník, v základní části dal 11 gólů a zapsal 21 nahrávek.
5
Fotogalerie

Mountfield věří cizincům. 5 zahraničních hráčů, díky kterým je zatraceně silný

Hradec Králové se probojoval do elitní čtyřky extraligové tabulky a zařadil se mezi favority na zisk titulu. I díky několika cizincům.

Mountfield je černým koněm extraligového play-off. K lídrům Hradce Králové patří Jakub Lev či Aleš Jergl, ale taky několik cizinců. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Henri Kiviaho - Finsko

Henri Kiviaho HK Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Poslední dva zápasy základní části odchytal za Hradec Králové Matěj Machovský, jenž svému týmu pomohl i k důležité výhře nad Pardubicemi. Bude otázkou, koho Mountfield nasadí v play-off, po celou sezonu totiž předváděl parádní výkony i Henri Kiviaho z Finska. Devětadvacetiletý gólman odchytal 34 zápasů, úspěšností zákroků se dostal téměř na 92,5 procent a v průměru inkasoval jen 1,85 branky na zápas. Vychytal 22 výher a sedm čistých kont.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jerémie Blain – Kanada

Jeremie Blain HK Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dva roky hrál ve Spartě, teď je třetí sezonu v Hradci Králové. Třicetiletý kanadský bek odehrál další dobrý ročník, v základní části se dostal na 23 bodů a opět patřil k pilířům sestavy Mountfieldu. Ten na něj bude sázet i ve vyřazovacích bojích.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Christophe Lalancette – Kanada

Christophe Lalancette HK.jpg

V roce 2012 prošel draftem NHL, ve kterém jej získalo San Jose. Christophe Lalancette si ale za první tým Sharks nikdy nezahrál a v roce 2019 zamířil do Evropy. Dva roky byl v Michalovcích, nyní je druhou sezonu v Hradci Králové. V základní části dal osmadvacetiletý kanadský útočník 13 branek, přidal 21 asistencí a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Oliver Okuliar – Slovensko

Oliver Okuliar HK.jpg

Část sezony promarodil, zvládl jen 39 zápasů, přesto v nich posbíral 29 (13+16) bodů. Dvaadvacetiletý slovenský útočník, který do Hradce Králové přišel před sezonou z Finska, prožívá velmi dobrý premiérový extraligový ročník. Bude stejně úspěšný i v play-off?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Cingeľ - Slovensko

Lukáš Cingel HK.jpg

Velmi dobrou sezonu hraje i třicetiletý slovenský útočník Lukáš Cingeľ. Ten dříve hrál KHL za pražského Lva, byl i ve Spartě a od roku 2017 působí v Mountfieldu. Letos prožívá bodově nejúspěšnější ročník, v základní části dal 11 gólů a zapsal 21 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud