Mountfield nemůže najít jedničku. 4 gólmani, kteří se letos protočili v bráně Hradce Králové

Hokejisté Hradce Králové vstupovali do sezony s jasně danou brankářskou jedničkou. Jenže teď je vše jinak.

Loni hájil bránu Mountfieldu Matěj Machovský, který s týmem postoupil do extraligového finále. Jeho nástupce ale tým hledá marně. Kteří gólmani už se letos v bráně Hradce Králové objevili? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Patrik Bartošák

Bez názvu.jpg

Bývalý reprezentační gólman vstupoval do sezony v roli jedničky. V bráně Hradce Králové ukázal, že chytat umí stále skvěle. Připsal si 17 startů, úspěšností zákroků se blížil k 92 procentům, udržel i čtyři čistá konta. Jenže třicetiletý Bartošák je taky pořádný rebel. Své nálepky se nezbavil a na konci listopadu v klubu skončil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Henri Kiviaho

Henri Kiviaho Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý finský gólman dorazil do Hradce Králové v roce 2021 z Nových Zámků. Ještě v minulé sezoně odchytal v základní části 34 zápasů a patřil k oporám týmu. V play-off byl ale v akci jen dvakrát, v letošním ročníku přidal v extralize pouze pět startů a na začátku listopadu odešel na vlastní žádost do Finska. Jeho novým působištěm se stal klub SaiPa Lappeenranta.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Lukáš

Jan Lukáš.jpg

Opačným směrem, tedy ze SaiPy do Hradce Králové, putoval Jan Lukáš. Třicetiletý rodák z Olomouce, který chytal taky za Lev Praha, Spartu, Kladno nebo Znojmo, posílil Mountfield na začátku listopadu. Od té doby zasáhl do deseti zápasů, vychytal pět výher a úspěšností zákroků se pohybuje nad 90 procenty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Eetu Laurikainen

Eetu Laurikainen.jpg

Poté, co v Hradci Králové skončil Bartošák, za něj muselo vedení klubu najít náhradu. Tou se stal třicetiletý Fin Eetu Laurikainen, jenž má na kontě i několik startů v AHL a finské reprezentaci. Do Mountfieldu přišel z TPS Turku a v novém působišti zatím odchytal tři zápasy. Dostal v nich deset branek a zapsal tři porážky…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud