Petr Zámorský  - Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je obránce. Šestadvacetiletý Petr Zámorský, který do Hradce přišel v průběhu loňské sezony ze Sparty, má parádní vstup do ročníku, na kontě má už čtyři branky a sedm asistencí. Bývalý bek Zlína, který se zkoušel prosadit i v NHL, si nahlas říká o návrat do reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Petr Koukal  - Mountfield přišel o několik zkušených hráčů. Jaroslav Bednář ukončil kariéru, Radek Smoleňák je ve Švýcarsku, Bedřich Köhler v Kometě, zato Petr Koukal zůstal v Hradci a patří k lídrům omlazeného souboru. Jeho přítomnost v kabině je zásadní, navíc i boduje. Dosud dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Radovan Pavlík  - Hradec před sezonou vsadil na mladé hráče. Jedním z nich je teprve dvacetiletý Radovan Pavlík, který v nejvyšší soutěži debutoval už v sezoně 2015/16. Letos je v ráži a na kontě má už čtyři góly, ke kterým přidal pět nahrávek. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Tomáš Vincour  - Útočník se zkušenostmi z Dallasu a Colorada získal dva tituly s Kometou a v létě měl namířeno do Finska. Z angažmá však sešlo, a tak se přesunul do Hradce Králové. V Mountfieldu se mu daří na výbornou. Zatímco loni posbíral dvacet kanadských bodů za celou základní část, nyní jich má už osm. Do statistik si zatím připsal pět gólů a tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mountfield jede. Toto je 5 hráčů, díky nimž Hradec Králové atakuje špici tabulky

V uplynulých dvou letech dvakrát po sobě došli do extraligového semifinále. Na vysněný titul ale nedosáhli, a tak vedení klubu změnilo strategii. Omladilo, přesto Mountfield zatím válí.

Z Hradce Králové odešli Jaroslav Bednář, Radek Smoleňák, Bedřich Köhler či Rudolf Červený. Ale kdo by si myslel, že Mountfield bez nich bude tápat, mýlil se. Východočeši jsou v tabulce druzí a mají stejně bodů jako vedoucí Sparty. Jména pěti hráčů, kteří na tom mají nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Brandon Maxwell

Brandon Maxwell HK.jpg

Loni byl oporou Mladé Boleslavi, odkud se před sezonou přesunul do Hradce Králové. Měl složitý úkol – nahradit Patrika Rybára, to se mu však povedlo na výbornou. Americký gólman zasáhl do osmi zápasů a vychytal v nich šest výher. V průměru inkasuje jen 1,47 branky na zápas a má vyšší než 94% úspěšnost zákroků.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Petr Zámorský

Petr Zámorský HK.jpg

Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je obránce. Šestadvacetiletý Petr Zámorský, který do Hradce přišel v průběhu loňské sezony ze Sparty, má parádní vstup do ročníku, na kontě má už čtyři branky a sedm asistencí. Bývalý bek Zlína, který se zkoušel prosadit i v NHL, si nahlas říká o návrat do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Petr Koukal

Petr Koukal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Mountfield přišel o několik zkušených hráčů. Jaroslav Bednář ukončil kariéru, Radek Smoleňák je ve Švýcarsku, Bedřich Köhler v Kometě, zato Petr Koukal zůstal v Hradci a patří k lídrům omlazeného souboru. Jeho přítomnost v kabině je zásadní, navíc i boduje. Dosud dal dva góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Radovan Pavlík

Radovan Pavlik Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Hradec před sezonou vsadil na mladé hráče. Jedním z nich je teprve dvacetiletý Radovan Pavlík, který v nejvyšší soutěži debutoval už v sezoně 2015/16. Letos je v ráži a na kontě má už čtyři góly, ke kterým přidal pět nahrávek.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Vincour

Tomáš Vincour HK.jpg

Útočník se zkušenostmi z Dallasu a Colorada získal dva tituly s Kometou a v létě měl namířeno do Finska. Z angažmá však sešlo, a tak se přesunul do Hradce Králové. V Mountfieldu se mu daří na výbornou. Zatímco loni posbíral dvacet kanadských bodů za celou základní část, nyní jich má už osm. Do statistik si zatím připsal pět gólů a tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud