Jan Piskáček  Jihočeši po sezoně přišli o klíčového beka Pavla Pýchu, který odešel do Mladé Boleslavi, získali za něj však kvalitní náhradu. Do Českých Budějovic totiž přišel jednatřicetiletý Jan Piskáček, který byl posledních osm let hráčem pražské Sparty. V té byl dříve dokonce i kapitánem a hodně na něj budou sázet také v Motoru.  Foto: Profimedia.cz
 Milan Gulaš   23, 30, 35, 21. Ptáte se, co je to za čísla? Takto vypadal střelecký účet Milana Gulaše v posledních čtyřech sezonách (jedná se o základní část), během nichž patřil Plzni. Jenže toto spojení se přerušilo a pětatřicetiletý útočník se vrátil tam, kde se narodil a kde s hokejem začínal - tedy do Českých Budějovic. Dres jihočeského týmu přitom oblékl naposledy v sezoně 2011/12.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Pech  Další zkušená posila do ofenzivy. Sedmatřicetiletý útočník působil řadu let v Karlových Varech, se kterými taky získal extraligový titul, a od roku 2013 byl pak hráčem Sparty. Ještě v poslední sezoně někdejší reprezentant zaznamenal 37 bodů, v play-off ale nepřidal ani jeden a tím se jeho pražská mise ukončila. Do hokejového důchodu se však Lukáš Pech ještě nechystá a nyní se připravuje na sezonu s Českými Budějovicemi.  Foto: Profimedia.cz
 Michal Vondrka   Je mu už 39 let, poslední sezonu kvůli problémům se zády nehrál, přesto se Michal Vondrka vrací na led. Zkušený útočník se po dlouhých osmnácti letech zase stal hráčem Českých Budějovic, ve kterých by měl patřit k lídrům. V extralize už hrával za Slavii, Spartu, Mladou Boleslav, Chomutov a Pardubice, okusil taky KHL a několik let nastupoval za reprezentaci, se kterou si v roce 2018 zahrál i na olympiádě. Motoru má stále co nabídnout.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Motor staví silnou mašinu. Toto je 5 zvučných posil, které přišly do Českých Budějovic

Hokejisté Českých Budějovic měli velké štěstí, že se v poslední extraligové sezoně nesestupovalo. Po základní části totiž skončili suverénně poslední. V létě však Motor získal řadu kvalitních posil.

České Budějovice jsou na přestupovém trhu velmi aktivní a získaly už řadu nových posil, které by se měly postarat o to, aby Motor nezopakoval loňskou nepovedenou sezonu. Jména pěti těch „největších” z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Dominik Hrachovina 

Dominik Hrachovina ČR 20.jpg

Motor v uplynulé sezoně vsadil na Marka Čiliaka, jenže tomu ročník vůbec nevyšel a zdaleka nenavázal na výkony, které dříve předváděl v Kometě. Čiliak se tak vrátil na Slovensko a České Budějovice místo něj přivedly Dominika Hrachovinu, jenž přišel z Finska. Šestadvacetiletý gólman už dříve v Liberci ukázal, že v extralize může patřit mezi absolutní špičku. Dokáže to i tentokrát? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Piskáček 

Jan Piskáček.jpg

Jihočeši po sezoně přišli o klíčového beka Pavla Pýchu, který odešel do Mladé Boleslavi, získali za něj však kvalitní náhradu. Do Českých Budějovic totiž přišel jednatřicetiletý Jan Piskáček, který byl posledních osm let hráčem pražské Sparty. V té byl dříve dokonce i kapitánem a hodně na něj budou sázet také v Motoru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Milan Gulaš 

Milan Gulaš 21_2.jpg

23, 30, 35, 21. Ptáte se, co je to za čísla? Takto vypadal střelecký účet Milana Gulaše v posledních čtyřech sezonách (jedná se o základní část), během nichž patřil Plzni. Jenže toto spojení se přerušilo a pětatřicetiletý útočník se vrátil tam, kde se narodil a kde s hokejem začínal - tedy do Českých Budějovic. Dres jihočeského týmu přitom oblékl naposledy v sezoně 2011/12. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Pech 

Lukáš Pech.jpg

Další zkušená posila do ofenzivy. Sedmatřicetiletý útočník působil řadu let v Karlových Varech, se kterými taky získal extraligový titul, a od roku 2013 byl pak hráčem Sparty. Ještě v poslední sezoně někdejší reprezentant zaznamenal 37 bodů, v play-off ale nepřidal ani jeden a tím se jeho pražská mise ukončila. Do hokejového důchodu se však Lukáš Pech ještě nechystá a nyní se připravuje na sezonu s Českými Budějovicemi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michal Vondrka 

Michal Vondrka MB Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Je mu už 39 let, poslední sezonu kvůli problémům se zády nehrál, přesto se Michal Vondrka vrací na led. Zkušený útočník se po dlouhých osmnácti letech zase stal hráčem Českých Budějovic, ve kterých by měl patřit k lídrům. V extralize už hrával za Slavii, Spartu, Mladou Boleslav, Chomutov a Pardubice, okusil taky KHL a několik let nastupoval za reprezentaci, se kterou si v roce 2018 zahrál i na olympiádě. Motoru má stále co nabídnout. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud