Mohou lovit ve svých řadách. 3 mladí útočníci, kteří patří Slavii, a už brzy mohou dostat šanci v prvním týmu

Mohou lovit ve svých řadách. 3 mladí útočníci, kteří patří Slavii, a už brzy mohou dostat šanci v prvním týmu

Mohou lovit ve svých řadách. 3 mladí útočníci, kteří patří Slavii, a už brzy mohou dostat šanci v prvním týmu

Slavia během celého podzimu předvádí parádní fotbal. Tým z Edenu však stále trápí jedna a ta stejná věc – (ne)produktivita útočníků.

Bez názvu.jpg

Situace z posledního zápasu Slavie proti Interu Milán je výmluvná. Kouč Jindřich Trpišovský neposlal do hry ani jednoho klasického forvarda. Důvod je prostý – útočníci z Edenu nejsou produktivní. Tým okolo Jindřicha Trpišovského v zimě bude muset toto téma vyřešit a je možné, že sáhne i do svých zdrojů. Jména tří hráčů, kteří sice patří Slavii, ale za první tým dosud nehrají (to by se však už brzy mohlo změnit), najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Joao Felipe

Joao Felipe Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zatímco Slavia ve středu nestačila na Inter Milán, mládežnický tým sešívaných porazil italský velkoklub 4:1. Lví podíl na tom měl Joao Felipe, který se v utkání blýskl hattrickem. Osmnáctiletý brazilský útočník přišel do Edenu na začátku září a dává o sobě hodně vědět. Premiéru v seniorském týmu Slavie si odbyl v pohárovém duelu proti Vyšehradu, ve kterém odehrál dvacet minut a dal i jeden gól. Dostane v zimě šanci přesvědčit i trenéra Trpišovského?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jan Matoušek

Jan Matoušek Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý útočník přišel do Slavie během loňského podzimu z Příbrami. Sešívaným sice pomohl k postupu ze skupiny Evropské ligy, jenže v domácí soutěži se neprosadil a v zimě odešel na hostování zpátky do Příbrami. Letos je v Jablonci a ve dvanácti startech dal už šest branek, ke kterým přidal tři nahrávky, což je více, než mají na kontě všichni útočníci Slavie dohromady. Vrátí se v zimě do Edenu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Petar Musa

Petar Musa Liberec.jpg

Do parádní formy se rozehrál také Petar Musa. Jednadvacetiletý chorvatský mládežnický reprezentant už loni působil v Liberci, v deseti zápasech se ale gólově neprosadil. Zato letos jede, na kontě má už sedm branek (čtyři z nich dal v posledních čtyřech zápasech), dvě nahrávky a nahlas se mluví o tom, že by měl dostat šanci i v Edenu. Jak s ní naloží?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud