Daniel Fila – 19 let  V devatenácti letech už má útočník Daniel Fila na kontě přes čtyři desítky ligových zápasů. Kariéru v nejvyšší soutěži odstartoval v Brně. Za Zbrojovku odehrál v minulém ročníku 21 utkání, ale pádu mužstva z ligy nezabránil. O talentovaného mladíka byl ale velký zájem a v létě se stěhoval do Mladé Boleslavi, kde parádně zvládl podzimní část aktuálního ročníku a vysloužil si další přestup, tentokrát do Edenu. Slavia si od vysokého forvarda hodně slibuje a měl by být jednou z opor týmu v blízké budoucnosti. Tomu odpovídá i délka smlouvy, kterou v pražském klubu podepsal. Profimedia.cz

Daniel Fila – 19 let
V devatenácti letech už má útočník Daniel Fila na kontě přes čtyři desítky ligových zápasů. Kariéru v nejvyšší soutěži odstartoval v Brně. Za Zbrojovku odehrál v minulém ročníku 21 utkání, ale pádu mužstva z ligy nezabránil. O talentovaného mladíka byl ale velký zájem a v létě se stěhoval do Mladé Boleslavi, kde parádně zvládl podzimní část aktuálního ročníku a vysloužil si další přestup, tentokrát do Edenu. Slavia si od vysokého forvarda hodně slibuje a měl by být jednou z opor týmu v blízké budoucnosti. Tomu odpovídá i délka smlouvy, kterou v pražském klubu podepsal. | Profimedia.cz

 Yira Sor – 21 let  Nigérijský záložník Yira Sor se objevil v české nejvyšší soutěži v minulém ročníku v dresu Baníku Ostrava a velmi rychle na sebe strhl pozornost nejbohatších tuzemských klubů. Během zimy se spekulovalo o jeho odchodu do Sparty, nakonec ale za jednadvacetiletého nigerijského borce, který dal během podzimu tři góly a k nim přidal pět nahrávek, zaplatila přibližně 30 milionů korun konkurenční Slavia. V Edenu si perspektivního hráče neváhali pojistit až do konce roku 2026. Profimedia.cz
 Maksym Talovjerov – 21 let  Maksym Talovjerov se stal jednou ze zimních posil Slavie. Jednadvacetiletý stoper zaujal skauty pražského klubu výkony v Českých Budějovicích, kde od sezony 2019/20 odehrál 47 ligových utkání. Mladý Ukrajinec sice nepřišel jako okamžitá posila do základní sestavy, v Edenu s ním ale do budoucna zřejmě počítají, protože mu nabídli k podpisu smlouvu, která vyprší až v prosinci roku 2026. Profimedia.cz
 David Jurásek – 21 let  Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho loni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části aktuální sezony poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec jednadvacetiletý bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026. Profimedia.cz
 Aiham Ousou – 22 let  Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie loni v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než se čekalo. Náročnou zkoušku zvládl a stal je pilířem slávistické obrany. Sázka na jednadvacetiletého beka se rozhodně vyplácí. Od příchodu do Edenu jeho cena raketově roste a nyní je na trojnásobku toho, co stál ještě před několika měsíci. Když s ním manažeři pražského klubu podepisovali pětiletý kontrakt, zřejmě tušili, že dělají výhodný obchod. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Mohou být v Edenu hodně dlouho. 8 hráčů Slavie, kteří mají v klubu podepsanou smlouvu až do roku 2026

Michael Krmenčík, Ibrahim Traoré, Přemysl Kovář a Ondřej Kúdela mohou po aktuální sezoně zmizet z kádru Slavie, protože jim vyprší platná smlouva. Jiní hráči by však v Edenu mohli pobýt ještě pěkných pár let.

Osm hráčů ze současného kádru Slavie má pražský klub pojištěných na dlouhou dobu dopředu. Kontrakt jim totiž vyprší až v roce 2026. O které fotbalisty se jedná, zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Daniel Fila – 19 let

Daniel Fila1.jpg

V devatenácti letech už má útočník Daniel Fila na kontě přes čtyři desítky ligových zápasů. Kariéru v nejvyšší soutěži odstartoval v Brně. Za Zbrojovku odehrál v minulém ročníku 21 utkání, ale pádu mužstva z ligy nezabránil. O talentovaného mladíka byl ale velký zájem a v létě se stěhoval do Mladé Boleslavi, kde parádně zvládl podzimní část aktuálního ročníku a vysloužil si další přestup, tentokrát do Edenu. Slavia si od vysokého forvarda hodně slibuje a měl by být jednou z opor týmu v blízké budoucnosti. Tomu odpovídá i délka smlouvy, kterou v pražském klubu podepsal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Yira Sor – 21 let

Yira Sor.jpg

Nigérijský záložník Yira Sor se objevil v české nejvyšší soutěži v minulém ročníku v dresu Baníku Ostrava a velmi rychle na sebe strhl pozornost nejbohatších tuzemských klubů. Během zimy se spekulovalo o jeho odchodu do Sparty, nakonec ale za jednadvacetiletého nigerijského borce, který dal během podzimu tři góly a k nim přidal pět nahrávek, zaplatila přibližně 30 milionů korun konkurenční Slavia. V Edenu si perspektivního hráče neváhali pojistit až do konce roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Maksym Talovjerov – 21 let

Maksym Talovjerov1.jpg

Maksym Talovjerov se stal jednou ze zimních posil Slavie. Jednadvacetiletý stoper zaujal skauty pražského klubu výkony v Českých Budějovicích, kde od sezony 2019/20 odehrál 47 ligových utkání. Mladý Ukrajinec sice nepřišel jako okamžitá posila do základní sestavy, v Edenu s ním ale do budoucna zřejmě počítají, protože mu nabídli k podpisu smlouvu, která vyprší až v prosinci roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

David Jurásek – 21 let

David Jurásek1.jpg

Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho loni v létě koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části aktuální sezony poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec jednadvacetiletý bek zakotvil v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Aiham Ousou – 22 let

Aiham Ousou.jpg

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie loni v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než se čekalo. Náročnou zkoušku zvládl a stal je pilířem slávistické obrany. Sázka na jednadvacetiletého beka se rozhodně vyplácí. Od příchodu do Edenu jeho cena raketově roste a nyní je na trojnásobku toho, co stál ještě před několika měsíci. Když s ním manažeři pražského klubu podepisovali pětiletý kontrakt, zřejmě tušili, že dělají výhodný obchod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Lukáš Provod – 25 let

Lukáš Provod1.jpg

Ještě v létě roku 2019, kdy byl na hostování z Plzně v Českých Budějovicích, byla podle portálu TransferMarkt hodnota Lukáše Provoda asi 600 tisíc eur. Ve Viktorce zřejmě dostatečně dobře nevyhodnotili jeho talent a potenciál a v lednu roku 2020 ho pustili do Edenu.

Ve Slavii se z Provoda rychle stala jedna z ligových hvězd, řekl si místo v reprezentaci a zazářil i na evropské pohárové scéně. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem hranice pěti milionů eur. Loni v létě ho v Edenu smluvně pojistili až do konce sezony 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Tomáš Holeš – 28 let

Tomáš Holeš-Slavia12.jpg

Hvězda záložníka Tomáše Holeše vystoupala během minulých měsíců hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní minulá sezona, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, k tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy. Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a nyní podle portálu TransferMarkt činí sedm milionů eur. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Aleš Mandous – 29 let

Aleš Mandous.jpg

Plzeňský odchovanec Aleš Mandous nikdy nedostal v západočeském klubu pořádnou šanci, aby předvedl, co v něm vězí. Nejdříve ho Viktorka posílala na hostování a od roku 2015 zakotvil na Slovensku. Pořádně dal o sobě vědět až po návratu domů v roce 2018, kdy se upsal Olomouci a měl být třetím brankářem. V hanáckém klubu si však vybojoval pozici jedničky mezi tyčemi a výbornými výkony si vysloužil přestup do Slavie. V Edenu připravil o post jedničky Ondřeje Koláře a zaujal jeho místo. O tom, že s ním pražský klub počítá i v budoucnosti, svědčí kontrakt, který má podepsaný až do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud