Marek Mazanec - V roce 2013 opustil Plzeň a odešel do zámoří. Odchytal několik zápasů v Nashvillu, ale natrvalo se do NHL neprosadil. V sezoně 2017/18 působil ve Slovanu Bratislava, pak se ale vrátil za Atlantik a bojoval o místo v New Yorku Rangers a Vancouveru. Ovšem marně, a tak se definitivně vrátil domů. Osmadvacetiletý Marek Mazanec se stal novou jedničkou Hradce Králové. Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia
 Rudolf Červený - Třicetiletý forvard se vrací do známého prostředí. Rudolf Červený v Hradci několik let působil, loni si však vyzkoušel angažmá ve Švédsku a hrál taky za Slovan Bratislava, kde který posbíral 23 (11+12) bodů. Dařilo se mu také v reprezentaci, kde bojoval o účast na mistrovství světa. Do konečné nominace se ale nedostal. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Aleš Jergl - Má za sebou průlomovou sezonu. Aleš Jergl odehrál parádní ročník v Olomouci, v základní části dal 14 branek, přidal 13 asistencí a vyšlo mu i play-off. Zaujal přední extraligové kluby a nakonec zamířil do Hradce Králové. Objeví se letos pětadvacetiletý útočník i v reprezentaci? Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Adam Kubík - Mladý forvard v uplynulé sezoně pomohl Kladnu s postupem do extraligy. Dvacetiletý útočník posbíral celkově 37 kanadských bodů a poprvé si zahraje v nejvyšší soutěži. Mateřské Kladno však vyměnil za Hradec Králové. Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Mohou být černým koněm extraligy. Podívejte se, koho v létě přivedl Hradec Králové

Nový ročník hokejové extraligy je za dveřmi. Vstoupí do něj i Hradec Králové, který letos může pomýšlet hodně vysoko.

Bez názvu4.jpg

Hlavními aspiranty na extraligové zlato jsou Třinec s brněnskou Kometou. Hodně vysoko chce dojít i Sparta a ambice mají také v Liberci či Plzni. Ovšem pozor na Mountfield, který se klidně může stát černým koněm soutěže. Parta okolo Koukala či Smoleňáka v létě totiž přivítala několik hodně zajímavých posil – jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Mazanec

Marek Mazanec HK Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

V roce 2013 opustil Plzeň a odešel do zámoří. Odchytal několik zápasů v Nashvillu, ale natrvalo se do NHL neprosadil. V sezoně 2017/18 působil ve Slovanu Bratislava, pak se ale vrátil za Atlantik a bojoval o místo v New Yorku Rangers a Vancouveru. Ovšem marně, a tak se definitivně vrátil domů. Osmadvacetiletý Marek Mazanec se stal novou jedničkou Hradce Králové.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Rudolf Červený

Rudolf Červený Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý forvard se vrací do známého prostředí. Rudolf Červený v Hradci několik let působil, loni si však vyzkoušel angažmá ve Švédsku a hrál taky za Slovan Bratislava, kde který posbíral 23 (11+12) bodů. Dařilo se mu také v reprezentaci, kde bojoval o účast na mistrovství světa. Do konečné nominace se ale nedostal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Aleš Jergl

Aleš Jergl Olomouc Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Má za sebou průlomovou sezonu. Aleš Jergl odehrál parádní ročník v Olomouci, v základní části dal 14 branek, přidal 13 asistencí a vyšlo mu i play-off. Zaujal přední extraligové kluby a nakonec zamířil do Hradce Králové. Objeví se letos pětadvacetiletý útočník i v reprezentaci?

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Adam Kubík

Adam Kubík HK 2 Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

Mladý forvard v uplynulé sezoně pomohl Kladnu s postupem do extraligy. Dvacetiletý útočník posbíral celkově 37 kanadských bodů a poprvé si zahraje v nejvyšší soutěži. Mateřské Kladno však vyměnil za Hradec Králové.

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jordann Perret

Jordan Peret.jpg

Další zajímavá posila do útočných řad. Čtyřiadvacetiletý francouzský útočník hrál poslední dva roky za Pardubice a nevedl si vůbec zle. Taky startoval už na čtyřech světových šampionátech a teď je před ním nový výzva. Prosadí se v kádru Mountfieldu?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud