Antonín Barák  Záložník Antonín Barák momentálně patří italské Fiorentině. Bývalý hráč Příbrami nebo Slavie neměl nouzi v minulosti nouzi o zajímavé nabídky. Kreativní borec se v roce 2021 dostal na radar italské Neapole, ale také knížecího Monaka, jež hodně stálo o jeho podpis. Nakonec s Udine přestoupil do Verony. Profimedia.cz
 Tomáš Souček  Sezonu 2019/20 Tomáš Souček načal ještě ve Slavii, bylo ale čím dál více jasné, že z Edenu odejde. Okolo českého záložníka kroužilo hned několik klubů včetně Monaka, které bylo připraveno aktivovat výstupní klauzuli ve výši patnácti milion eur. Český záložník tehdy ze Slavie skutečně odešel, ovšem do West Hamu. Profimedia.cz
 Milan Baroš  Český útočník Milan Baroš se v roce 2004 stal nejlepším kanonýrem fotbalového Eura. Tehdy se mluvilo o zájmu Realu Madrid nebo Barcelony, odchovanec Baníku však zůstal v Liverpoolu. O rok později už ale změnil dres a zamířil do Aston Villy. Ještě předtím jej však lákaly i další kluby - například Monako, které opustil útočník Javier Saviola. Znovu se o Barošově odchodu do Monaka psalo v roce 2007, hráčův agent Pavel Paska ale spekulace vyvrátil. „S lidmi z Monaka se znám léta, máme přátelské vztahy. Ale že by tam mohl zamířit Milan Baroš, to jsou jen novinářské úvahy. Žádná jednání neprobíhají,” citoval jej portál iSport.cz. Profimedia.cz
 Patrik Schick  Současná česká reprezentační útočná jednička a hvězda posledního mistrovství Evropy přestoupila v létě roku 2017 za pořádný balík peněz ze Sampdorie do AS Řím. Toto angažmá mu nevyšlo, ovšem kdo ví, jak by se jeho kariéra vyvíjela, kdyby se tehdy rozhodl jinak. Po báječné sezoně v Sampdorii okolo něj totiž kroužili i další zájemci, mezi nimiž byl Inter, Dortmund či Bayern Mnichov. Ale také Monako, ve kterém se připravovali na odchod Kyliana Mbappého. Schick si ale vybral římské AS. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mohli jít ve stopách Plašila s Kollerem. 5 českých fotbalistů, které chtělo v minulosti získat Monako

Monako je slavným klubem, který momentálně prožívá trochu slabší časy. V aktuálním ročníku francouzské Ligue 1 skončil tým šestý a v příští sezoně tak zůstane bez účasti v evropských pohárech. V minulosti to bývalo jiné a podíleli se na tom i čeští fotbalisté.

Za knížecí tým si zagráli Jaroslav Plašil s Janem Kollerem, ovšem Monako kroužilo i okolo pěti dalších známých českých fotbalistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petr Čech

Petr Čech Arsenal 5.jpg

Petr Čech spojil nejdelší část své kariéry s Chelsea, ze které přestoupil v roce 2015 do Arsenalu. Adresu ale mohl změnit klidně už o rok dříve. Do londýnského klubu se totiž vrátil Thibaut Courtois, jenž se stal novou jedničkou Blues, a Čech tak začínal řešit, co s ním bude dál. A zájemci o jeho služby byli. „Paris Saint-Germain ukázalo zájem, komunikovali jsme i s Monakem,” uvedl pro sport.aktualne.cz hráčský agent Viktor Kolář. Čech ale tehdy ještě v Chelsea zůstal, v klubu vydržel rok a poté zamířil ke Kanonýrům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Antonín Barák

Antonín Barák Hellas.jpg

Záložník Antonín Barák momentálně patří italské Fiorentině. Bývalý hráč Příbrami nebo Slavie neměl nouzi v minulosti nouzi o zajímavé nabídky. Kreativní borec se v roce 2021 dostal na radar italské Neapole, ale také knížecího Monaka, jež hodně stálo o jeho podpis. Nakonec s Udine přestoupil do Verony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Souček

Tomáš Souček WH 20_2.jpg

Sezonu 2019/20 Tomáš Souček načal ještě ve Slavii, bylo ale čím dál více jasné, že z Edenu odejde. Okolo českého záložníka kroužilo hned několik klubů včetně Monaka, které bylo připraveno aktivovat výstupní klauzuli ve výši patnácti milion eur. Český záložník tehdy ze Slavie skutečně odešel, ovšem do West Hamu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Milan Baroš

Milan BAroš Aston Villa.jpg

Český útočník Milan Baroš se v roce 2004 stal nejlepším kanonýrem fotbalového Eura. Tehdy se mluvilo o zájmu Realu Madrid nebo Barcelony, odchovanec Baníku však zůstal v Liverpoolu. O rok později už ale změnil dres a zamířil do Aston Villy.

Ještě předtím jej však lákaly i další kluby - například Monako, které opustil útočník Javier Saviola. Znovu se o Barošově odchodu do Monaka psalo v roce 2007, hráčův agent Pavel Paska ale spekulace vyvrátil. „S lidmi z Monaka se znám léta, máme přátelské vztahy. Ale že by tam mohl zamířit Milan Baroš, to jsou jen novinářské úvahy. Žádná jednání neprobíhají,” citoval jej portál iSport.cz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick

Patrik Schick AS 2019.jpg

Současná česká reprezentační útočná jednička a hvězda posledního mistrovství Evropy přestoupila v létě roku 2017 za pořádný balík peněz ze Sampdorie do AS Řím. Toto angažmá mu nevyšlo, ovšem kdo ví, jak by se jeho kariéra vyvíjela, kdyby se tehdy rozhodl jinak.

Po báječné sezoně v Sampdorii okolo něj totiž kroužili i další zájemci, mezi nimiž byl Inter, Dortmund či Bayern Mnichov. Ale také Monako, ve kterém se připravovali na odchod Kyliana Mbappého. Schick si ale vybral římské AS.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud