Lukáš Pokorný (Bohemians Praha)  S Libercem kdysi dobýval Evropu, nakoukl do reprezentace a na rok se zastavil ve Francii. Teď je ve fotbalovém životě Lukáše Pokorného všechno vzhůru nohama; nejdřív trpěl kvůli bolavým tříslům, pak marodil se zánětem na stydké kosti. Borec, který je momentálně na hostování ze Slavie v Bohemians, během více než roku odehrál jen jedinou minutu v soutěžním utkání. Bylo to na konci srpna, kdy naskočil na hřiště v samém závěru zápasu v Brně.
 Filip Kaša (Viktoria Plzeň)  Ostravský odchovanec Filip Kaša odehrál tři sezony v Baníku a roce 2016 odešel na Slovensko, kde následně působil čtyři roky v dresu Žiliny, s níž si připsal na konto zisk mistrovského titulu. Před ročníkem 2020/21 se vrátil do vlasti a jako volný hráč se upsal Plzni. Na hřiště v soutěžním utkání se však dostal až v posledním utkání roku proti Slavii, a to pouze na jedinou minutu.
 Radim Černický (Slovan Liberec)  V minulé sezoně si ve věku 19 let odbyl Radim Černický debut v nejvyšší soutěži dospělých. Naskočil do čtyř utkání a odehrál 130 minut. Urostlý záložník je členem týmu i v aktuálním ročníku, na hřiště se však během podzimu dostal jen jednou. V listopadu naskočil na poslední minutu do střetnutí s Teplicemi.
 Miroslav Dvořák (Slovan Liberec)  Stejně jako jeho týmový parťák Radim Černický si odbyl obránce Miroslav Dvořák premiéru v české nejvyšší soutěži v ročníku 2019/20. Odehrál dvě utkání, jedno dokonce v základní sestavě. V aktuální sezoně se však na zelený pažit ve Fortuna lize dostal jen jedinkrát, a to ve stejném střetnutí jako Černický, tedy na hřišti Teplic, kde Slovan vyhrál 2:1.
5
Fotogalerie

Moc šancí nedostali. 4 fotbalisté, kteří v aktuální sezoně Fortuna ligy odehráli jedinou minutu

Do aktuálního ročníku Fortuna ligy zasáhlo zatím 416 hráčů. Pouze Martin Toml z Pardubic a Jakub Martinec z Jablonce nechyběli na hřišti ani jednu minutu. Přenesme se ale na opačný pól žebříčku.

slide-nejméně minut.jpg

Jsou hráči, kteří měsíce čekají na svou šanci, z lavičky náhradníků se ale na hřiště nepodívají. Takových bylo v podzimní části první ligy několik desítek. Další čtyři borci si letos do statistik připsali jedinou minutu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Pokorný (Bohemians Praha)

Lukáš Pokorný1.jpg

S Libercem kdysi dobýval Evropu, nakoukl do reprezentace a na rok se zastavil ve Francii. Teď je ve fotbalovém životě Lukáše Pokorného všechno vzhůru nohama; nejdřív trpěl kvůli bolavým tříslům, pak marodil se zánětem na stydké kosti. Borec, který je momentálně na hostování ze Slavie v Bohemians, během více než roku odehrál jen jedinou minutu v soutěžním utkání. Bylo to na konci srpna, kdy naskočil na hřiště v samém závěru zápasu v Brně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Filip Kaša (Viktoria Plzeň)

Filip Kaša1.jpg

Ostravský odchovanec Filip Kaša odehrál tři sezony v Baníku a roce 2016 odešel na Slovensko, kde následně působil čtyři roky v dresu Žiliny, s níž si připsal na konto zisk mistrovského titulu. Před ročníkem 2020/21 se vrátil do vlasti a jako volný hráč se upsal Plzni. Na hřiště v soutěžním utkání se však dostal až v posledním utkání roku proti Slavii, a to pouze na jedinou minutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Radim Černický (Slovan Liberec)

Radim Černický.jpg

V minulé sezoně si ve věku 19 let odbyl Radim Černický debut v nejvyšší soutěži dospělých. Naskočil do čtyř utkání a odehrál 130 minut. Urostlý záložník je členem týmu i v aktuálním ročníku, na hřiště se však během podzimu dostal jen jednou. V listopadu naskočil na poslední minutu do střetnutí s Teplicemi.

Foto: fcslovanliberec.cz

Pokračování 5 / 5

Miroslav Dvořák (Slovan Liberec)

Miroslav Dvořák.jpg

Stejně jako jeho týmový parťák Radim Černický si odbyl obránce Miroslav Dvořák premiéru v české nejvyšší soutěži v ročníku 2019/20. Odehrál dvě utkání, jedno dokonce v základní sestavě. V aktuální sezoně se však na zelený pažit ve Fortuna lize dostal jen jedinkrát, a to ve stejném střetnutí jako Černický, tedy na hřišti Teplic, kde Slovan vyhrál 2:1.

Foto: fcslovanliberec.cz

Doporučujeme

Články odjinud