Mladý bek i nový Darida. Toto jsou čtyři nováčci ve fotbalové reprezentaci

Fotbalovou reprezentaci čekají poslední dva zápasy kalendářního roku. Karel Jarolím povolal na duely s Katarem a Islandem Michaela Krmenčíka či Antonína Baráka, ale také čtyři nováčky.

Reprezentace přišla o šanci postoupit na mistrovství světa. Na závěr roku vyrazí do Kataru, kam odletí také dodatečně povolaní Martin Frýdek s Josefem Šuralem. Další šanci dostane i Jan Kliment, na premiérový start čeká Šimon Falta i kvarteto nováčků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal.jpg

V nominaci chybí několik stabilních krajních obránců. Naposledy vypadl i Radim Řezník, a tak trenér Jarolím sáhl k náhradě. Ukázal na libereckého Vladimíra Coufala, který pravidelně odvádí velmi dobré výkony. Je jedním z klíčových hráčů Slovanu a neodmyslitelným článkem základní sestavy. Dříve o něj dokonce stála Slavia.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

David Houska

David Houska Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Minule se dočkal premiérové pozvánky Šimon Falta, nyní nominace dorazila i jeho olomouckému kolegovi Davidu Houskovi. Čtyřiadvacetiletý záložník je dalším ze strůjců spanilé jízdy hanácké Sigmy, která je druhá před Slavií i Spartou. Na kontě má už čtyři góly, dvě nahrávky a po zásluze je i v reprezentaci.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Robert Hrubý

Robert Hrubý Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

V nominaci chybí Vladimír Darida, a tak trenér Jarolím musel najít náhradu. Překvapivě ukázal na Roberta Hrubého z ostravského Baníku, který se krčí u dna tabulky. Třiadvacetiletý záložník, jenž působil i ve Slavii, má na kontě už čtyři góly a jednu asistenci. Prosadí se i v reprezentaci?

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Stefan Simič

Stefan Simič ČR.jpg

Srbové ho lákali na mistrovství světa, do reprezentace Bosny a Hercegoviny jej vábil Edin Džeko, mohl hrát také za Chorvatsko. Srdce Stefana Simiče mělo ale nejblíž k české reprezentaci, do které nyní dostal premiérovou pozvánku. Účastník „malého“ EURA, na kterém byl jedním z nejlepších hráčů české jednadvacítky, patří AC Milán a nastupuje v italském Crotone. V reprezentaci by jednou mohl převzít roli lídra zadních řad.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud