Matěj Vydra  Bývalý reprezentační forvrad, kterého srážely časté zdravotní problémy, přišel do Plzně v průběhu minulé sezony. Na jaře se trefil čtyřikrát, letos v lize přidal další dvě branky. Pokud je jednatřicetiletý Matěj Vydra fit, stále může být platný.
 Jan Kliment  Loni měl skvělý start, pak jej ale zastavily zdravotní problémy. V letošním ročníku Jan Kliment zasáhl do 14 ligových startů, už ale nebyl tak nebezpečný, jako v minulém ročníku. V závěru podzimu však naskočil dvakrát v základu a vstřelil i jeden gól. Hraje o budoucnost, po sezoně mu končí smlouva.
 Jean-David Beauguel  V zákulisí se spekuluje o zajímavém návratu. Plzeňský dres by údajně mohl znovu navléknout francouzský útočník Jean-David Beauguel, jenž v sezoně 2021/22 nasázel 19 branek, Viktorce pomohl k titulu a sám pak odešel do zahraničí. Aktuálně působí v Saudské Arábii, tam ale nehraje a mohl by se vrátit zpátky. Otázkou je, zda jej Viktorka bude v 31 letech ještě chtít.
 Pavel Hašek  Viktorka do kádru postupně zabudovává mladé hráče. Dalším z nich je teprve osmnáctiletý útočník Pavel Hašek, který si v prosincovém duelu s Českými Budějovicemi odbyl ligovou premiéru. Na kontě má taky dva starty v Konferenční lize a jedenáct odehraných zápasů v ČFL, ve které se čtyřikrát zapsal mezi střelce.
5
Fotogalerie

Mladík, posila i reprezentant. 5 útočníků, kteří by na jaře mohli hrát v Plzni

Plzeň přichází o jednu ze svých opor. Útočník Rafiu Durosinmi míří do Německa.

Nigerijský forvard se v Plzni dlouho neohřál. Loni na jaře ve Viktorce hostoval z Karviné, v létě jej západočeský klub koupil, ale teď ho prodává dál. Konkrétně do bundesligového Frankfurtu. Kdo ve Viktorce autora šesti podzimních ligových tref může nahradit? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Chorý

Bez názvu_3.jpg

Odchod Durosinmiho je pro Plzeň velkou ztrátou, ovšem ne až tak bolavou, jak se může na první pohled zdát. Ve Viktorce totiž pokračuje Tomáš Chorý, který se na podzim dostal i do reprezentace. V lize dal tři branky, důležité trefy přidal i v Evropě. Osmadvacetiletý forvard patří k nejlepším hráčům ligy, jeho kredit však sráží zbytečné zkraty, kterých se nedokáže vyvarovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Matěj Vydra

Matěj Vydra 23.jpg

Bývalý reprezentační forvrad, kterého srážely časté zdravotní problémy, přišel do Plzně v průběhu minulé sezony. Na jaře se trefil čtyřikrát, letos v lize přidal další dvě branky. Pokud je jednatřicetiletý Matěj Vydra fit, stále může být platný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Kliment

Jan Kliment 23.jpg

Loni měl skvělý start, pak jej ale zastavily zdravotní problémy. V letošním ročníku Jan Kliment zasáhl do 14 ligových startů, už ale nebyl tak nebezpečný, jako v minulém ročníku. V závěru podzimu však naskočil dvakrát v základu a vstřelil i jeden gól. Hraje o budoucnost, po sezoně mu končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jean-David Beauguel

Jean DB Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V zákulisí se spekuluje o zajímavém návratu. Plzeňský dres by údajně mohl znovu navléknout francouzský útočník Jean-David Beauguel, jenž v sezoně 2021/22 nasázel 19 branek, Viktorce pomohl k titulu a sám pak odešel do zahraničí. Aktuálně působí v Saudské Arábii, tam ale nehraje a mohl by se vrátit zpátky. Otázkou je, zda jej Viktorka bude v 31 letech ještě chtít.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Pavel Hašek

Pavel Hašek.jpg

Viktorka do kádru postupně zabudovává mladé hráče. Dalším z nich je teprve osmnáctiletý útočník Pavel Hašek, který si v prosincovém duelu s Českými Budějovicemi odbyl ligovou premiéru. Na kontě má taky dva starty v Konferenční lize a jedenáct podzimních odehraných zápasů v ČFL, ve které se čtyřikrát zapsal mezi střelce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud