Isac Lundeström (Švédsko) – 23. výběr v draftu (Anaheim Ducks)  Útočník Isac Lundeström je jedním z šesti mladých Švédů, které si kluby vybraly už v prvním kole letošního draftu NHL. K překvapení mnohých se z předsezonního kempu prokousal do prvního týmu Anaheimu, ve kterém dosud odehrál 15 střetnutí a zaznamenal dvě asistence. V polovině listopadu byl odeslán na farmu do San Diega, kde hraje nižší soutěž AHL a čeká na další šanci v elitní zámořské lize. Profimedia.cz
 Evan Bouchard (Kanada) – 10. výběr v draftu (Edmonton Oilers)  Moderní obránce – tak lze charakterizovat devatenáctiletého Evana Boucharda, který byl ještě loni kapitánem juniorského celku London Knights v soutěži OHL. Je to brilantní bruslař a mazaný chlapík, který do hry v každém okamžiku zapojuje nejen svaly, ale také mozek. V letošním draftu si Boucharda jako desátého v celkovém pořadí vytáhl Edmonton. V dresu Olejářů dosud odehrál sedm střetnutí, v nichž už dokázal jednou skórovat. Na začátku listopadu byl však odeslán do juniorské soutěže OHL, kde opět válí v dresu londýnských Rytířů a čeká na další příležitost. Profimedia.cz
 Brady Tkachuk (USA) - 4. výběr v draftu (Ottawa Senators)  V případě Bradyho Tkachuka nepadlo jablko daleko od stromu. Jeho otec Keith Tkachuk odehrál v NHL přes dvanáct set zápasů, jednou se stal nejlepším kanonýrem základní části soutěže a v St. Louis, Winnipegu a Arizoně ho považují za klubovou legendu. Jeho syn Brady byl v letošním draftu vybrán o devět pozic dříve než v roce 1990 jeho otec. Jako desátého v celkovém pořadí si ho stáhla Ottawa, kde stačil v aktuální sezoně odehrát 12 utkání, v nichž nastřílel sedm gólů a na další čtyři přihrál. Profimedia.cz
 Jesperi Kotkaniemi (Finsko) – 3. výběr v draftu (Montreal Canadiens)  Jesperi Kotkaniemi je chytrý útočník s nesmírně nebezpečnou střelou. Díky hokejovému myšlení je často krok před protihráči, dokáže perfektně číst hru, umí přesně přihrát. To je docela slušná vizitka teprve osmnáctiletého mladíka, po němž v letošním draftu skočil jako po trojce celkového pořadí Montreal. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Mládí vpřed! Toto je 6 teenagerů, kteří byli v létě draftováni a už hrají v NHL

Projít draftem NHL ještě neznamená, že má mladý a talentovaný hráč okamžitě nakročeno do nejslavnější hokejové soutěže světa. Drtivou většinu teenagerů čeká dlouhá a trnitá cesta, než obléknou některý z dresů, jež patří k NHL. Každoročně se ale najde hrstka šťastlivců, kteří se v elitní lize etablují jen pár měsíců poté, co byli draftováni.

slide-teenageři v NHL.jpg

V draftu NHL se většinou objevují hráči, jimž je 18 let. Podle statistik si převážná většina z nich odbude premiéru v NHL až ve dvaceti, nebo ještě později.

Existují ale i borci, kteří dostanou důvěru prakticky okamžitě. V minulé sezoně odehráli dva hokejisté, kteří prošli draftem v roce 2017, více než 70 utkání v základní části soutěže.

Také v letošním draftu figurovalo několik hráčů, kteří už v aktuální sezoně dostali v NHL šanci. Šestici těch, kteří se už více či méně pravidelně prohánějí po kluzištích v prestižní zámořské soutěži, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

Isac Lundeström (Švédsko) – 23. výběr v draftu (Anaheim Ducks)

Isac Lundeström.jpg

Útočník Isac Lundeström je jedním z šesti mladých Švédů, které si kluby vybraly už v prvním kole letošního draftu NHL. V tu chvíli už měl za sebou dvě sezony v nejvyšší skandinávské soutěži. Ve svém premiérovém ročníku mezi dospělými (2016/17) byl nejproduktivnějším hráčem ligy mladším 18 let. Na přelomu roku pomohl reprezentaci Tre Kronor dvěma góly v sedmi zápasech ke stříbrným medailím na mistrovství světa juniorů.

K překvapení mnohých se z předsezonního kempu prokousal do prvního týmu Anaheimu, ve kterém dosud odehrál 15 střetnutí a zaznamenal dvě asistence. V polovině listopadu byl odeslán na farmu do San Diega, kde hraje nižší soutěž AHL a čeká na další šanci v elitní zámořské lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Evan Bouchard (Kanada) – 10. výběr v draftu (Edmonton Oilers)

Evan Bouchard-Edmonton.jpg

Moderní obránce – tak lze charakterizovat devatenáctiletého Evana Boucharda, který byl ještě loni kapitánem juniorského celku London Knights v soutěži OHL. Je to brilantní bruslař a mazaný chlapík, který do hry v každém okamžiku zapojuje nejen svaly, ale také mozek.

V minulé sezoně odehrál 67 utkání, v nichž zaznamenal úctyhodných 87 bodů za 25 gólů a 62 asistencí. Má dokonalé instinkty a perfektně čte hru, takže dokáže být vždycky ve správný čas na správném místě. Když má puk na hokejce, klidně projede celým kluzištěm až k brance soupeře, aniž by ho někdo zvládl zastavit. Je to jeden z nejlepších ofenzivních zadáků ve své věkové kategorii.

V letošním draftu si Boucharda jako desátého v celkovém pořadí vytáhl Edmonton. V dresu Olejářů dosud odehrál sedm střetnutí, v nichž už dokázal jednou skórovat. Na začátku listopadu byl však odeslán do juniorské soutěže OHL, kde opět válí v dresu londýnských Rytířů a čeká na další příležitost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Brady Tkachuk (USA) - 4. výběr v draftu (Ottawa Senators)

Brady Tkachuk.jpg

V případě Bradyho Tkachuka nepadlo jablko daleko od stromu. Jeho otec Keith Tkachuk odehrál v NHL přes dvanáct set zápasů, jednou se stal nejlepším kanonýrem základní části soutěže a v St. Louis, Winnipegu a Arizoně ho považují za klubovou legendu. V dresu Coyotes si už dokonce nikdo nezahraje s číslem sedm, které nosil na dresu.

Jeho syn Brady byl v letošním draftu vybrán o devět pozic dříve než v roce 1990 jeho otec. Jako desátého v celkovém pořadí si ho stáhla Ottawa, kde stačil v aktuální sezoně odehrát 12 utkání, v nichž nastřílel sedm gólů a na další čtyři přihrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jesperi Kotkaniemi (Finsko) – 3. výběr v draftu (Montreal Canadiens)

Jesperi Kotkaniemi.jpg

Jesperi Kotkaniemi je chytrý útočník s nesmírně nebezpečnou střelou. Díky hokejovému myšlení je často krok před protihráči, dokáže perfektně číst hru, umí přesně přihrát. To je docela slušná vizitka teprve osmnáctiletého mladíka, po němž v letošním draftu skočil jako po trojce celkového pořadí Montreal.

Talentovaný mladík okamžitě zaujal v předsezonním kempu a dostal místo v kádru Habs. Mistr světa z posledního šampionátu hráčů do osmnácti let, kde byl zároveň nejtrestanějším hráčem, dosud zvládl v NHL odehrál 23 zápasů, ve kterých posbíral do statistik 12 bodů (3+9).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Andrej Svečnikov (Rusko) – 2. výběr v draftu (Carolina Hurricanes)

Andrej Svečnikov-Carolina.jpg

Dvojkou letošního draftu – a jedničkou mezi útočníky - se stal ruský talent Andrej Svečnikov. Po smrtelně nebezpečném snajprovi sáhla Carolina, kde si od osmnáctiletého teenagera hodně slibují. Proč by také neměli, když Svečnikov nastřílel v uplynulé sezoně ve 44 zápasech v juniorské soutěži OHL v dresu celku Barrie Colts 40 branek, k nimž přidal 32 asistencí.

Jeho silnou zbraní je kromě přesné střelecké mušky také vynikající bruslení, výbušnost a agilita. Generální manažer Hurriaces Don Waddell o něm prohlásil, že se jednou stane hvězdou klubu. Pracovat na tom začal už pár měsíců po draftu. V elitní zámořské lize dosud odehrál 22 utkání a nasbíral 11 bodů (5+6).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Rasmus Dahlin (Švédsko) – 1. výběr v draftu (Buffalo Sabres)

Rasmus Dahlin-Buffalo.jpg

Rasmus Dahlin nebyl před pár měsíci jen jedničkou draftu mezi obránci, osmnáctiletý Švéd se stal absolutní jedničkou celého výběru. Vybrali si ho skauti Buffala Sabres. Experti popisují Dahlina jako nesmírně talentovaného beka, který perfektně bruslí, má nesmírně šikovné ruce a umí to s pukem, k tomu je chytrý a agilní.

Přestože to není superobr (měří 189 centimetrů), neuhne v žádném osobním souboji a při hře jeden na jednoho je většinou úspěšný. Už v sedmnácti letech byl členem švédského výběru na letošních olympijských hrách v Jižní Koreji. Na mistrovství světa juniorů na přelomu roku pomohl reprezentaci Tre Kronor ke stříbrným medailím, dostal se do All-Star týmu turnaje a byl vyhlášen nejlepším obráncem šampionátu.

V Buffalu nastupuje pravidelně od začátku sezony. Odehrál všech 23 utkání, ve kterých zaznamenal dva góly a deset nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud