Alex Laferriere – 21 let (USA)  Američan Alex Laferriere je jedním z velkých příslibů Los Angeles do budoucnosti. Kings po něm sáhli v roce 2020 ve třetím kole draftu. V uplynulých dvou sezonách hrál v univerzitní soutěže NCAA a v 69 zápasech posbíral 73 bodů, přičemž 35 z nich bylo za přesné trefy. Jednadvacetileté pravé křídlo je skvělým kanonýrem a ideálním hráčem pro přesilové hry. V kalifornském klubu má podepsaný vstupní kontrakt do roku 2025 a v nadcházejícím ročníku by se mohl dočkat první pozvánky do NHL.

Alex Laferriere – 21 let (USA)
Američan Alex Laferriere je jedním z velkých příslibů Los Angeles do budoucnosti. Kings po něm sáhli v roce 2020 ve třetím kole draftu. V uplynulých dvou sezonách hrál v univerzitní soutěže NCAA a v 69 zápasech posbíral 73 bodů, přičemž 35 z nich bylo za přesné trefy. Jednadvacetileté pravé křídlo je skvělým kanonýrem a ideálním hráčem pro přesilové hry. V kalifornském klubu má podepsaný vstupní kontrakt do roku 2025 a v nadcházejícím ročníku by se mohl dočkat první pozvánky do NHL.

 Jordan Spence – 22 let (Kanada)  Narodil se v Austrálii a kromě kanadského má také japonské občanství. Jordana Spenceho draftovalo Los Angeles v roce 2019 až ve čtvrtém kole, ale jak se zdá, mohla by to být trefa do černého. Nevysoký zadák (měří jen 179 centimetrů) strávil tři sezony v juniorské lize QMJHL, kde se hned v premiérovém ročníku stal nejlepším nováčkem a v dalších dvou nejlepším obráncem. Na přelomu let 2020 a 2021 si zahrál na šampionátu dvacítek, kde pomohl reprezentaci javorového listu ke stříbrným medailím, a nyní už válí mezi dospělými ve farmářském celku Ontario Reign v AHL. Největší předností talentovaného beka je rychlost a kreativita. Umí perfektně podporovat útok. V NHL dosud odehrál jen 30 utkání, ale v nadcházející sezoně by mohl dostat větší šanci v prvním týmu. Určitě má schopnosti na to, aby se nastálo v elitní soutěži prosadil.
 Tobias Björnfot – 22 let (Švédsko)  Obránce Tobias Björnfot je jedním z 26 švédských hokejistů, kteří byli draftováni do NHL v roce 2019. V dresu Los Angeles už od té doby naskočil do 116 utkání, v nichž zaznamenal 15 bodů (1+14). Zlatý a bronzový medailista ze světového šampionátu hráčů do 18 let, který na mistrovství světa juniorů v roce 2020 pomohl reprezentaci Tre Kronor ke třetímu místu, byl před draftem hráčem Djurgardenu a do zámoří se vydal v létě 2019. Björnfot je velmi dobrý bruslař, který umí výborně číst hru a kromě defenzívy dovede také slušně podpořit útok. Je to vůdčí typ a ideální hráč pro přesilovky, fyzicky velice dobře disponovaný borec, který zvládá hrát pod tlakem.
 Arthur Kaliyev – 22 let (USA)  V ročníku 2020/21 nakoukl útočník Arthur Kaliyev na jeden zápas do NHL a hned v něm dokázal skórovat. Od toho následujícího už byl platným členem kádru. Aktuálně dvaadvacetiletý Američan byl draftován v roce 2019 jako 33. hráč v celkovém pořadí. Skautům Kings na urostlém hokejistovi imponovala pracovitost, bojovnost a excelentní střela zápěstím. Talentovaný borec má v kalifornském klubu podepsanou smlouvu do roku 2024 a trenéři by na jeho výkonech mohli výrazně stavět.
 Quinton Byfield – 21 let (Kanada)  Kanaďan Quinton Byfield se stal dvojkou draftu v roce 2020 poté, co se mu nesmírně povedla sezona v juniorské lize OHL, v níž v dresu celku Sudbury Wolves zaznamenal průmět téměř dvou bodů na utkání. Na přelomu let 2019 a 2020 se podílel na zisku zlatých medailí na mistrovství světa juniorů v Třinci a Ostravě a o rok později výrazně přispěl k zisku stříbra. V prestižní zámořské lize naskočil během tří sezon do 99 střetnutí a zaznamenal 33 bodů. Téměř dvoumetrový, ale překvapivě velmi obratný a rychlý hromotluk, má nesmírně šikovné ruce a chytrou hlavu. Jeho potenciál by se mohl výrazně projevit v nadcházejícím ročníku.
7
Fotogalerie

Mládí vpřed! 7 hráčů, jimž není víc než 22 let, kteří by jednou mohli táhnout Los Angeles Kings

Mládí vpřed, říká se občas. Za své toto heslo možná budou muset vzít v hokejovém Los Angeles, kde mají díky dobrým výběrům v draftech z minulých let pěknou zásobu nesmírně nadaných hráčů.

Není to až tak dávno, co bylo Los Angeles špičkovým týmem. Jenže vítěz Stanley Cupu z let 2012 a 2014 se v minulých pěti sezonách třikrát neprobojoval do play-off a dvakrát skončil ve čtvrtfinále Západní konference, což je signál, že něco není v pořádku. Možná je čas vsadit na dravé mládí.

Los Angeles může být mužstvem budoucnosti. Klub má totiž práva na řadu talentovaných hokejistů, kteří vyzrávají v juniorských a univerzitních soutěžích, ve farmářském celku, ale také v evropských ligách. V následujících kapitolách najdete sedm nadaných mladých hráčů, z nichž žádnému není víc než 22 let, kteří by jednou mohli táhnout Kings stejně jako to dnes dělají třeba Anže Kopitar, Kevin Fiala či Drew Doughty.

Pokračování 2 / 8

Alex Laferriere – 21 let (USA)

Alex Laferriere (2).jpg

Američan Alex Laferriere je jedním z velkých příslibů Los Angeles do budoucnosti. Kings po něm sáhli v roce 2020 ve třetím kole draftu. V uplynulých dvou sezonách hrál v univerzitní soutěže NCAA a v 69 zápasech posbíral 73 bodů, přičemž 35 z nich bylo za přesné trefy. Jednadvacetileté pravé křídlo je skvělým kanonýrem a ideálním hráčem pro přesilové hry. V kalifornském klubu má podepsaný vstupní kontrakt do roku 2025 a v nadcházejícím ročníku by se mohl dočkat první pozvánky do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jordan Spence – 22 let (Kanada)

Jordan Spence1.jpg

Narodil se v Austrálii a kromě kanadského má také japonské občanství. Jordana Spenceho draftovalo Los Angeles v roce 2019 až ve čtvrtém kole, ale jak se zdá, mohla by to být trefa do černého. Nevysoký zadák (měří jen 179 centimetrů) strávil tři sezony v juniorské lize QMJHL, kde se hned v premiérovém ročníku stal nejlepším nováčkem a v dalších dvou nejlepším obráncem.

Na přelomu let 2020 a 2021 si zahrál na šampionátu dvacítek, kde pomohl reprezentaci javorového listu ke stříbrným medailím, a nyní už válí mezi dospělými ve farmářském celku Ontario Reign v AHL. Největší předností talentovaného beka je rychlost a kreativita. Umí perfektně podporovat útok. V NHL dosud odehrál jen 30 utkání, ale v nadcházející sezoně by mohl dostat větší šanci v prvním týmu. Určitě má schopnosti na to, aby se nastálo v elitní soutěži prosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Tobias Björnfot – 22 let (Švédsko)

Tobias Björnfot1.jpg

Obránce Tobias Björnfot je jedním z 26 švédských hokejistů, kteří byli draftováni do NHL v roce 2019. V dresu Los Angeles už od té doby naskočil do 116 utkání, v nichž zaznamenal 15 bodů (1+14). Zlatý a bronzový medailista ze světového šampionátu hráčů do 18 let, který na mistrovství světa juniorů v roce 2020 pomohl reprezentaci Tre Kronor ke třetímu místu, byl před draftem hráčem Djurgardenu a do zámoří se vydal v létě 2019.

Björnfot je velmi dobrý bruslař, který umí výborně číst hru a kromě defenzívy dovede také slušně podpořit útok. Je to vůdčí typ a ideální hráč pro přesilovky, fyzicky velice dobře disponovaný borec, který zvládá hrát pod tlakem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Arthur Kaliyev – 22 let (USA)

Arthur Kaliyev.jpg

V ročníku 2020/21 nakoukl útočník Arthur Kaliyev na jeden zápas do NHL a hned v něm dokázal skórovat. Od toho následujícího už byl platným členem kádru. Aktuálně dvaadvacetiletý Američan byl draftován v roce 2019 jako 33. hráč v celkovém pořadí. Skautům Kings na urostlém hokejistovi imponovala pracovitost, bojovnost a excelentní střela zápěstím. Talentovaný borec má v kalifornském klubu podepsanou smlouvu do roku 2024 a trenéři by na jeho výkonech mohli výrazně stavět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Quinton Byfield – 21 let (Kanada)

Quinton Byfield.jpg

Kanaďan Quinton Byfield se stal dvojkou draftu v roce 2020 poté, co se mu nesmírně povedla sezona v juniorské lize OHL, v níž v dresu celku Sudbury Wolves zaznamenal průmět téměř dvou bodů na utkání. Na přelomu let 2019 a 2020 se podílel na zisku zlatých medailí na mistrovství světa juniorů v Třinci a Ostravě a o rok později výrazně přispěl k zisku stříbra.

V prestižní zámořské lize naskočil během tří sezon do 99 střetnutí a zaznamenal 33 bodů. Téměř dvoumetrový, ale překvapivě velmi obratný a rychlý hromotluk, má nesmírně šikovné ruce a chytrou hlavu. Jeho potenciál by se mohl výrazně projevit v nadcházejícím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Alex Turcotte – 22 let (USA)

Alex Turcotte1.jpg

Z páté pozice si poprvé vybírali skauti Los Angeles v draftu roku 2019 a sáhli po americkém centrovi Alexi Turcottovi. Podle mínění řady expertů jde o výjimečného a komplexního hráče. Je rychlý, má perfektní práci s hokejkou a tvůrčí schopnosti. Kromě ofenzivních dovedností se umí také efektivně zapojit do defenzívy.

Jeho Achillovou patou je náchylnost ke zraněním. V NHL zatím během minulých dvou sezon odehrál jen 12 utkání. V klubu má kontrakt ještě na jeden ročník, v němž by konečně mohl dostat více šancí předvést, co v něm vězí. Potenciál na elitní soutěž rozhodně má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Brandt Clarke – 20 let (Kanada)

Brandt Clarke.jpg

Kdo sledoval v sezoně 2020/21 slovenskou nejvyšší soutěž, mohl v ní vidět jednu z pravděpodobných budoucích velkých hvězd NHL. Obránce Brandt Clarke odehrál na hostování za Nové Zámky 26 utkání a posbíral mezi dospělými 15 bodů (5+10).

Zlatý medailista z mistrovství světa hráčů do 18 let i z šampionátu juniorů je ideálním hráčem pro přesilovky a Los Angeles Kings po něm sáhli jako po osmém borci v celkovém pořadí předloňského draftu. V minulém ročníku působil převážně v juniorské lize OHL v celku Barrie Colts a držel si průměr více než dvou bodů na zápas. V NHL dosud naskočil do devíti utkání a zaznamenal v nich dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud