David Jiříček (19 let, Columbus Blue Jackets)  Byl šestkou posledního draftu NHL. Devatenáctiletý bek se prokousal do prvního týmu Columbusu, za Blue Jackets ale nakonec odehrál jen čtyři zápasy. Možná on sám čekal, že dostane více prostoru. V příštím ročníku už by se ale dočkat mohl, David Jiříček je rozhodně hráčem, na kterém by v Columbusu mohli stavět. Potvrdil to i na farmě v Clevelandu, kde posbíral 38 bodů, díky čemuž se dostal do týmu nadějí AHL.
 Jiří Kulich (19 let, Buffalo Sabres)  Jeden z hrdinů posledního týmu české stříbrné dvacítky. Devatenáctiletý Jiří Kulich dal na turnaji sedm branek a přidal dvě nahrávky. Parádní ročník odehrál i za Rochester Americans v AHL. V základní části posbíral 46 bodů, dalších 11 jich přidal v play-off a společně s Jiříčkem se dostal do sestavy nadějí. Další krok? NHL, do které ho loni v prvním kole draftovalo Buffalo.
 Filip Král (23 let, Toronto Maple Leafs)  Dostat se do kádru Toronta je velmi náročné. Maple Leafs mají každým rokem ty nejvyšší ambice, které se jim ovšem nedaří naplnit. V uplynulém ročníku v barvách Toronta debutoval obránce Filip Král, který si připsal první dva starty v NHL. Zbytek ročníku strávil na farmě, odchovanec brněnské Komety se však porve o místo v kanadském celku znovu.
 Lukáš Rousek (24 let, Buffalo Sabres)  Do zámoří vyrazil v roce 2021 ze Sparty. Čtyřiadvacetiletý útočník působil většinu času v AHL v Rochesteru, v uplynulém ročníku však poprvé naskočil i do NHL. Lukáš Rousek odehrál dva zápasy za Buffalo a do statistik zapsal gól i asistenci. Dostane v další sezoně více prostoru?
6
Fotogalerie

Mládí vpřed. 6 Čechů, kteří se v příští sezoně mohou „zabydlet“ v NHL

Česká hokejová škola má stále co nabídnout. Důkazem jsou i další mladí hráči, kteří se derou do NHL.

David Pastrňák, Martin Nečas nebo Tomáš Hertl patří k hvězdám NHL. Do té se derou i další mladíci. Vybrali jsme šest českých hráčů, kteří by se v brzké době mohli v nejlepší lize světa zabydlet. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Matěj Blümel (23 let, Dallas Stars)

Matěj Blumel Dallas.jpg

Třiadvacetiletý útočník zářil na loňském mistrovství světa, po kterém odešel do Dallasu. Za Stars odehrál v NHL šest zápasů a dal i jeden gól, daleko více času ale trávil na farmě. V barvách Texas Stars posbíral celkem 45 bodů a řekl si o větší prostor mezi elitou. Dostane ho?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

David Jiříček (19 let, Columbus Blue Jackets)

David Jiříček Columbus.jpg

Byl šestkou posledního draftu NHL. Devatenáctiletý bek se prokousal do prvního týmu Columbusu, za Blue Jackets ale nakonec odehrál jen čtyři zápasy. Možná on sám čekal, že dostane více prostoru. V příštím ročníku už by se ale dočkat mohl, David Jiříček je rozhodně hráčem, na kterém by v Columbusu mohli stavět. Potvrdil to i na farmě v Clevelandu, kde posbíral 38 bodů, díky čemuž se dostal do týmu nadějí AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jiří Kulich (19 let, Buffalo Sabres)

Jiří Kulich AHL.jpg

Jeden z hrdinů posledního týmu české stříbrné dvacítky. Devatenáctiletý Jiří Kulich dal na turnaji sedm branek a přidal dvě nahrávky. Parádní ročník odehrál i za Rochester Americans v AHL. V základní části posbíral 46 bodů, dalších 11 jich přidal v play-off a společně s Jiříčkem se dostal do sestavy nadějí. Další krok? NHL, do které ho loni v prvním kole draftovalo Buffalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Filip Král (23 let, Toronto Maple Leafs)

Filip Král Toronto.jpg

Dostat se do kádru Toronta je velmi náročné. Maple Leafs mají každým rokem ty nejvyšší ambice, které se jim ovšem nedaří naplnit. V uplynulém ročníku v barvách Toronta debutoval obránce Filip Král, který si připsal první dva starty v NHL. Zbytek ročníku strávil na farmě, odchovanec brněnské Komety se však porve o místo v kanadském celku znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Lukáš Rousek (24 let, Buffalo Sabres)

Lukáš Rousek Buffalo.jpg

Do zámoří vyrazil v roce 2021 ze Sparty. Čtyřiadvacetiletý útočník působil většinu času v AHL v Rochesteru, v uplynulém ročníku však poprvé naskočil i do NHL. Lukáš Rousek odehrál dva zápasy za Buffalo a do statistik zapsal gól i asistenci. Dostane v další sezoně více prostoru?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Stanislav Svozil (20 let, Columbus Blue Jackets)

Stanislav Svozil Columbus.jpg

Dvacetiletý bek, který byl kapitánem české stříbrné dvacítky na mistrovství světa, prožil hektický závěr sezony. Stanislav Svozil, jehož v roce 2021 draftoval Columbus, poprvé nakoukl do NHL, zasáhl do dvou zápasů a připsal si jednu asistenci. Poté si odbyl premiéru v seniorské reprezentaci, v přípravě na světový šampionát si však připsal jediný start. Co ho čeká v příštím ročníku?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud