Tomáš Galvas – 17 let, obránce  Jeho bratr David se z Olomouce dostal až do NHL, ve které odehrál pár zápasů za Chicago. V hanáckém celku extraligu loni okusil taky sedmnáctiletý Tomáš Galvas, ten už ale letos hraje za Liberec. Talentovaný bek a mládežnický reprezentant má na kontě zatím tři starty, jeden gól a jednu nahrávku.
 Jakub Dvořák – 18 let, obránce  Další nesmírně talentovaný liberecký obránce. Osmnáctiletý Jakub Dvořák prošel letošním draftem NHL, ve kterém na něj ve druhém kole ukázalo Los Angeles. V extralize odehrál už loni 24 zápasů, letos přidal i svůj první gól.
 Petr Gajda – 19 let, útočník  Mladí hráči sbírají zkušenosti také v libereckém útoku. Důkazem je devatenáctiletý Petr Gajda, který prošel klubovou mládeží a letos si odbyl premiéru v extraligovém týmu Bílých Tygrů. Nadaný forvard, jenž v minulých dvou letech odehrál i několik zápasů za reprezentační dvacítku, má na kontě zatím pět extraligových startů.
 Jaromír Pérez – 18 let, útočník  Narodil se v Barceloně, hokejově však vyrůstal v České republice. V minulém ročníku zaujal v liberecké juniorce a letos sbírá své první zkušenosti v extralize. Osmnáctiletý útočník odehrál za Bílé Tygry zatím sedm zápasů, ve kterých dal gól a přidal i jednu nahrávku.
5
Fotogalerie

Mládí vpřed. 5 talentovaných Bílých Tygrů, kteří brzy mohou patřit k oporám Liberce

Řada extraligových týmů tlačí do sestavy starší zkušené hráče na úkor mladých talentů. Jiné je to ale v Liberci.

Bílí Tygři mají na soupisce zkušené borce v čele s Michalem Bulířem nebo Tomášem Filippim, spoustu prostoru však dostávají také mladí hokejisté. Jména pěti talentů Bílých Tygrů, z nichž už brzy mohou být tahouni celé organizace, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Daniel Král – 20 let, brankář

Bez názvu.jpg

Liberec vstoupil do sezony s mladou, a ne moc zkušenou, brankářskou dvojicí. Ta si ale zatím vede velmi dobře. Více prostoru dostává Slovák Dávid Hrenák, dva starty už si ale připsal taky Daniel Král. Dvacetiletý gólman a mládežnický reprezentant debutoval v extralize už v minulém ročníku, má nakročeno k hodně zajímavé kariéře.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Galvas – 17 let, obránce

Tomáš Galvas.jpg

Jeho bratr David se z Olomouce dostal až do NHL, ve které odehrál pár zápasů za Chicago. V hanáckém celku extraligu loni okusil taky sedmnáctiletý Tomáš Galvas, ten už ale letos hraje za Liberec. Talentovaný bek a mládežnický reprezentant má na kontě zatím tři starty, jeden gól a jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Dvořák – 18 let, obránce

Jakub Dvořák.jpg

Další nesmírně talentovaný liberecký obránce. Osmnáctiletý Jakub Dvořák prošel letošním draftem NHL, ve kterém na něj ve druhém kole ukázalo Los Angeles. V extralize odehrál už loni 24 zápasů, letos přidal i svůj první gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Gajda – 19 let, útočník

Petr Gajda.jpg

Mladí hráči sbírají zkušenosti také v libereckém útoku. Důkazem je devatenáctiletý Petr Gajda, který prošel klubovou mládeží a letos si odbyl premiéru v extraligovém týmu Bílých Tygrů. Nadaný forvard, jenž v minulých dvou letech odehrál i několik zápasů za reprezentační dvacítku, má na kontě zatím pět extraligových startů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jaromír Pérez – 18 let, útočník

Liberec hokej Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Narodil se v Barceloně, hokejově však vyrůstal v České republice. V minulém ročníku zaujal v liberecké juniorce a letos sbírá své první zkušenosti v extralize. Osmnáctiletý útočník odehrál za Bílé Tygry zatím sedm zápasů, ve kterých dal gól a přidal i jednu nahrávku.

Ilustrační foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud