Jan Bambula (22 let, Olomouc)  Dvaadvacetiletý útočník odehrál ještě v minulé sezoně pár zápasů za prvoligový Havířov, taky si ale odbyl premiéru v reprezentaci. Jan Bambula zároveň sbíral od ročníku 2019/20 zkušenosti v extraligové Olomouci, kde si loni stanovil osobní maximum a dostal se na 13 bodů. Letos tuto hranici stihl pokořit, na kontě má sedm branek a stejný počet asistencí. 
 Oscar Flynn (23 let, Liberec)   Rodák z anglického Burnley hokejově vyrostl v Mladé Boleslavi, kde taky v sezoně 2017/18 poprvé nakoukl do extraligy. V průběhu minulého ročníku zamířil do Zlína a od léta je v Liberci. Na nové adrese se mu daří a v letošním ročníku posbíral už 30 bodů (17+13). V reprezentaci debutoval v sezoně 2020/21, teď se třiadvacetiletý forvard do národního týmu vrací. 
 Kryštof Hrabík (23 let, Plzeň)  Hokejovou kariéru startoval v kladenském dresu. Poté zamířil do Liberce a několik let byl i v zámoří. Dostal se až do AHL, ještě loni odehrál za tým San Jose Barracuda 21 zápasů, v létě se však vrátil domů a posílil Plzeň. V extralize je třiadvacetiletý forvard vidět, na kontě má devět branek a 16 asistencí, což jej dostalo i na Švýcarské hokejové hry. Teď je v reprezentaci znovu. 
 Dominik Lakatoš (25 let, Vítkovice)   Vítkovický útočník je od začátku sezony ve formě a pohybuje se v horních patrech tabulky extraligové produktivity. Reprezentační pozvánky jej ovšem míjely. Dominik Lakatoš se dočkal až nyní a naváže tak na ročník 2020/21, kdy v národním týmu odehrál první čtyři zápasy. V posledních kolech sice zpomalil, přesto má na kontě už 16 gólů a 23 nahrávek. 
6
Fotogalerie

Mládí vpřed. 5 „neokoukaných" českých útočníků do 25 let, kteří bojují o šampionát

Mistrovství světa v hokeji se blíží. Nejbližší reprezentační akcí však budou Švédské hokejové hry, kde bude o šanci bojovat i několik „neokoukaných” hráčů.

Bez názvu.jpg

V reprezentační nominaci na Švédské hokejové hry figurují Jan Kovář, Vladimír Sobotka či Jakub Flek. Ale taky pět českých útočníků (do 25 let), kteří toho v národním týmu dosud tolik neodehráli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jan Bambula (22 let, Olomouc) 

Jan Bambula ČR.jpg

Dvaadvacetiletý útočník odehrál ještě v minulé sezoně pár zápasů za prvoligový Havířov, taky si ale odbyl premiéru v reprezentaci. Jan Bambula zároveň sbíral od ročníku 2019/20 zkušenosti v extraligové Olomouci, kde si loni stanovil osobní maximum a dostal se na 13 bodů. Letos tuto hranici stihl pokořit, na kontě má sedm branek a stejný počet asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Oscar Flynn (23 let, Liberec) 

Oscar Flynn Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Rodák z anglického Burnley hokejově vyrostl v Mladé Boleslavi, kde taky v sezoně 2017/18 poprvé nakoukl do extraligy. V průběhu minulého ročníku zamířil do Zlína a od léta je v Liberci. Na nové adrese se mu daří a v letošním ročníku posbíral už 30 bodů (17+13). V reprezentaci debutoval v sezoně 2020/21, teď se třiadvacetiletý forvard do národního týmu vrací. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Kryštof Hrabík (23 let, Plzeň) 

Kryštof Hrabík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Hokejovou kariéru startoval v kladenském dresu. Poté zamířil do Liberce a několik let byl i v zámoří. Dostal se až do AHL, ještě loni odehrál za tým San Jose Barracuda 21 zápasů, v létě se však vrátil domů a posílil Plzeň. V extralize je třiadvacetiletý forvard vidět, na kontě má devět branek a 16 asistencí, což jej dostalo i na Švýcarské hokejové hry. Teď je v reprezentaci znovu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Lakatoš (25 let, Vítkovice) 

Dominik Lakatoš Vítkovice Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vítkovický útočník je od začátku sezony ve formě a pohybuje se v horních patrech tabulky extraligové produktivity. Reprezentační pozvánky jej ovšem míjely. Dominik Lakatoš se dočkal až nyní a naváže tak na ročník 2020/21, kdy v národním týmu odehrál první čtyři zápasy. V posledních kolech sice zpomalil, přesto má na kontě už 16 gólů a 23 nahrávek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Jašek (25 let, Lahti) 

Lukáš Jašek ČR.jpg

V roce 2015 prošel draftem NHL, ve kterém jej ulovil Vancouver, Lukáš Jašek se ale do nejlepší ligy světa nikdy nedostal. Po návratu ze zámoří zakotvil v Třinci, odkud se vydal do finského Lahti. Letos posbíral už 33 bodů a třetím rokem po sobě bude i v reprezentaci. Na světový šampionát se ale ještě nedostal. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud