Mládí vpřed! 4 teenageři, kteří byli loni v létě draftováni a už mají za sebou první sezonu v NHL

Projít draftem NHL ještě neznamená, že má mladý a talentovaný hráč okamžitě nakročeno do nejslavnější hokejové soutěže světa. Drtivou většinu teenagerů čeká dlouhá a trnitá cesta, než obléknou některý z dresů, jež patří k NHL. Každoročně se ale najde hrstka šťastlivců, kteří se v elitní lize etablují jen pár měsíců poté, co byli draftováni.

V draftu NHL se většinou objevují hráči, jimž je 18 let. Podle statistik si převážná většina z nich odbude premiéru v NHL až ve dvaceti, nebo ještě později.

Existují ale i borci, kteří dostanou důvěru prakticky okamžitě. Také v loňském draftu figurovalo několik hráčů, kteří už v nedávno ukončené sezoně dostali v NHL šanci. Kvarteto těch, kteří se už více či méně pravidelně proháněli po kluzištích v prestižní zámořské soutěži, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jamie Drysdale (Kanada) – 6. výběr v draftu (Anaheim Ducks) 

Jamie Drysdale-Anaheim.jpg

Dvojka draftu roku 2020 mezi obránci a šestka celkově, to je Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. V ročníku 2020/21 se objevil v NHL ve 24 zápasech a posbíral v nich solidních osm bodů za tři góly a pět nahrávek. Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je to rychlý a neúnavný pravoruký zadák, který může vyrůst ve hvězdu ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tim Stützle (Německo) – 3. výběr v draftu (Ottawa Senators)

Tim Stützle.jpg

Německo má v NHL jednu superhvězdu v osobě Leona Draisailtla a jednu mladou hvězdičku v podobě Tima Stützleho. Devatenáctiletý univerzální útočník prošel loňským draftem, v němž po něm sáhla už jako po třetím hráči v celkovém pořadí Ottawa. Senátoři se nerozpakovali a talentovaného mladíka rychle zapracovali do sestavy. A on si vedl báječně.

V uplynulém ročníku odehrál 53 zápasů, v nichž posbíral do statistik 29 bodů (12+17) a v únoru byl zvolen nejlepším nováčkem měsíce. Zářil také na letošním světovém šampionátu juniorů, kde byl oceněn jako nejlepší útočník turnaje a dostal se také do All-Star týmu.

Stützle je elegantním bruslařem s šikovnýma rukama, je silný ve hře jeden na jednoho a kdykoli má puk na hokejce, je hrozbou pro soupeřovu branku. Jednou by mohl zářit v NHL podobně jako Draisaitl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Quinton Byfield (Kanada) – 2. výběr v draftu (Los Angeles Kings)

Quinton Byfield.jpg

Kanaďan Quinton Byfield se stal dvojkou loňského draftu poté, co se nesmírně povedla sezona v juniorské lize OHL, v níž v dresu celku Sudbury Wolves zaznamenal průmět téměř dvou bodů na utkání. Loni se podílel na zisku zlatých medailí na mistrovství světa juniorů a letos výrazně přispěl k zisku stříbra. Převážnou část uplynulého ročníku strávil ve farmářském týmu Ontario Reigh v soutěži AHL a vedl si tam velmi zdatně, což přimělo trenéry Los Angeles k tomu, aby ho povolali do NHL. V prestižní lize naskočil do šesti střetnutí a zaznamenal jednu asistenci. Téměř dvoumetrový, ale překvapivě velmi obratný a rychlý hromotluk, má nesmírně šikovné ruce a chytrou hlavu. Jeho potenciál by se mohl výrazně projevit už v nadcházejícím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Alexis Lafreniere (Kanada) – 1. výběr v draftu (New York Rangers)

Alexis Lafreniere12.jpg

O tom, že se jedničkou draftu v roce 2020 stane Kanaďan Alexis Lafreniere, téměř nikdo nepochyboval. Z osudí si ho vytáhli newyorští Jezdci a devatenáctiletý talent už válel v NHL po boku českého centra Filipa Chytila.

Je to typ chytrého, moderního hokejisty, který nemá slabou stránku. Umí báječně a překvapivě vystřelit i nahrávat, a vytvářet šance pro spoluhráče. Nebojí se jít před branku, kde to bolí, a dovede se tam výborně orientovat a dávat góly z dorážek a skrumáží. Má nesmírně šikovné ruce. Odborníci nepochybují o tom, že z něho vyroste hvězda ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud