Mládí pro reprezentaci. 5 nových tváři, které by mohly jet na mistrovství světa

Josef Jandač vzal na olympijské hry velmi zkušený tým v čele s Martinem Eratem, po jehož boku se objevili i další třicátníci. Na mistrovství světa by se ale měl ukázat výrazně omlazený výběr.

Bez názvu.jpg

V týmu, který pojede na světový šampionát, by se měla objevit známá jména. K tahounům by měli patřit Pavel Francouz, Jakub Nakládal či Roman Červenka. Trenér Jandač ale nejspíš vezme i nějaké nové a neokoukané tváře. Jména pěti mladíků, kteří by mohli oživit národní tým, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Libor Hájek

Libor Hájek draft.jpg

Dvacetiletý obránce prošel v druhém kole draftu 2016. V té době už odchovanec Komety působil ve WHL, v týmu Saskatoon Blades se postupně vypracoval do pozice asistenta kapitána, loni si odbyl premiéru v AHL a na konci letošního února byl vyměněn z Tampy Bay do New Yorku Rangers.

V organizaci z Manhattanu si od něj hodně slibují, stejně jako v české reprezentaci. Na uplynulém juniorském šampionátu posbíral osm kanadských bodů a produktivní je i v letošním ročníku WHL. V 54 zápasech má na kontě už 37 kanadských bodů. Jednou by z něj mohl být lídr reprezentační obrany.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Chytil

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Ještě loni hrál za Zlín, pak prošel draftem, ve kterém na něj jako na 21. hráče v pořadí ukázal New York Rangers. Osmnáctiletý útočník nastoupil ke dvěma zápasům v NHL a zatím odehrál 39 duelů za farmářský Hartford Wolf Pack. Na kontě má deset branek, 18 asistencí a už brzy by se mohl objevit v národním týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletého útočníka získal v posledním draftu New York Rangers, Dominik Lakatoš ale zůstal v Liberci, se kterým během posledních dvou let vybojoval zlatou a stříbrnou medaili. Národní tým je třeba omladit a nadějný forvard, který letos posbíral 21 kanadských bodů, by mohl být ideální volbou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Nečas

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Řada lidí jeho jméno čekalo už v olympijské nominaci. Do té se Martin Nečas nevešel, na mistrovství světa by se ale měl objevit. Útočník brněnské Komety, který si na začátku sezony zahrál jeden zápas v dresu Caroliny, posbíral na juniorském šampionátu 11 kanadských bodů a daří se mu i v brněnské Kometě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina

Filip Zadina ČR.jpg

Česká reprezentace potřebuje najít kanonýra. Řešením by mohl být Filip Zadina, jenž řádil na juniorském šampionátu, na kterém vstřelil sedm branek. V ráži je i v QMJHLa v dresu Halifax Mooseheads dal v 53 zápasech už 40 branek, ke kterým připsal 35 asistencí. V letošním draftu bude mezi nejlepšími, ještě předtím by si ale mohl odbýt premiéru na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud