Mladí Afričané ve Spartě. 3 hráči, kteří mohou navázat na Bonyho či Kweukeho

Sparta se rozhodla jít zahraniční cestou. Navázala na letní nákupy a přivedla několik dalších cizinců. Získala posily z Rumunska, Srbska a Gabonu. A to má v zásobě ještě další Afričany.

Na hráče jako Bony Wilfried či Léonard Kweuke ve Spartě jen tak nezapomenou. Reprezentanti z Pobřeží slonoviny, respektive Kamerunu, zanechali v pražském klubu výraznou stopu. Stejně jako třeba Patrice Abanda nebo Tiémoko Konaté. I nyní na Letné působí tři mladí Afričané, kteří o sobě jednou mohou dát hodně vědět. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Youssouf Dao

Nástupce Bonyho Wilfrieda? Devatenáctiletý útočník z Pobřeží slonoviny Youssouf Dao dorazil na Letnou v létě roku 2016 z  afrického klubu Mimosas. Do prvního týmu se zatím neprosadil, s týmem však absolvoval zimní soustředění a na jaře by si mohl odbýt ligovou premiéru. V letošních 17 zápasech za juniorku dal už osm branek.

Pokračování 3 / 4

Ahmed Hamdy

Egyptský reprezentant do 19 let byl v kurzu. Před třemi měsíci ho zkoušela Basilej, ve které se mohl vydat ve stopách slavného krajana Mohameda Salaha. Jenže Švýcaři by ho poslali zpět do Al Ahli a to by Ahmeda Hamdyho zařadilo do juniorky. To talentovaný středopolař odmítl a odešel do Sparty, za jejíž juniorský tým odehrál už několik přípravných zápasů.

Pokračování 4 / 4

Baba Lamine Traoré

Baba Traoré Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

19 zápasů a šest branek. Takovými čísly se letos pyšní Baba Lamine Traoré, který patří ke klíčovým hráčům sparťanské juniorky. Devatenáctiletý talent z Pobřeží slonoviny dorazil na Letnou před dvěma a půl lety a nejradši nastupuje na kraji zálohy. Dokáže v letenském dresu více než Tiémoko Konaté?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud