Martin Svědík (FC Slovácko) – 45 let. Vedl Baník, působil v Mladé Boleslavi či Jihlavě a od podzimu roku 2018 je ve Slovácku. Martin Svědík má k dispozici kvalitní tým, se kterým se dokonce rve o místo v pohárové Evropě. Kadlec, Petržela a spol. jsou aktuálně na pátém místě. Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
 Adrián Guľa (Viktoria Plzeň) – 44 let. Trenérskou lavičku Viktorky v zimě opustil Pavel Vrba, jenž byl hlavním strůjcem vzestupu Plzně, která získala několik titulů a zahrála si Ligu mistrů. Na jeho místo usedl slovenský kouč Adrián Guľa, jenž dorazil od slovenské jednadvacítky. A na západě Čech se uvedl skvěle! Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) – 44 let. Slavii sice úvod jara vůbec nevyšel, stále má však v čele tabulky luxusní náskok. Sešívaní vládnou domácí ligové scéně a parádně se prezentovali i v Lize mistrů. Lví podíl na tom má Jindřich Trpišovský – třetí nejmladší trenér Fortuna ligy. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 David Horejš (Dynamo České Budějovice) – 42 let. Dynamo v letošní sezoně vůbec nepůsobí jako ustrašený nováček. Českým Budějovicím náramně pomáhá přítomnost zkušené dvojice Jaroslav Drobný a Tomáš Sivok, obrovský podíl na skvělých výsledcích má ale taky dvaačtyřicetiletý David Horejš. Jihočeši jsou v tabulce aktuálně šestí. Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
6
Fotogalerie

Mladí a úspěšní. Toto je pět nejmladších trenérů, kteří působí ve Fortuna lize

Fotbalová Sparta před pár dny odvolala trenéra Václava Jílka. Ten přitom patřil mezi nejmladší kouče na prvoligové mapě.

Bez názvu.jpg

V české fotbalové Fortuna lize působí dva trenéři, kterým už bylo šedesát let. Jedním z nich je Petr Rada (61) z Jablonce a druhým Václav Kotal (67), který na začátku jara převzal Spartu. Podívejme se teď ale na opačnou stranu žebříčku. Jména pěti nejmladších ligových koučů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Svědík (FC Slovácko) – 45 let

Martin Svědík Slovácko Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Vedl Baník, působil v Mladé Boleslavi či Jihlavě a od podzimu roku 2018 je ve Slovácku. Martin Svědík má k dispozici kvalitní tým, se kterým se dokonce rve o místo v pohárové Evropě. Kadlec, Petržela a spol. jsou aktuálně na pátém místě.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Adrián Guľa (Viktoria Plzeň) – 44 let

Adrián Guľa Plzeň Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Trenérskou lavičku Viktorky v zimě opustil Pavel Vrba, jenž byl hlavním strůjcem vzestupu Plzně, která získala několik titulů a zahrála si Ligu mistrů. Na jeho místo usedl slovenský kouč Adrián Guľa, jenž dorazil od slovenské jednadvacítky. A na západě Čech se uvedl skvěle!

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) – 44 let

Jindřich Trpišovský 19 Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Slavii sice úvod jara vůbec nevyšel, stále má však v čele tabulky luxusní náskok. Sešívaní vládnou domácí ligové scéně a parádně se prezentovali i v Lize mistrů. Lví podíl na tom má Jindřich Trpišovský – třetí nejmladší trenér Fortuna ligy.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Horejš (Dynamo České Budějovice) – 42 let

David Horejš Milan Malíček Právo Profimedia.jpg

Dynamo v letošní sezoně vůbec nepůsobí jako ustrašený nováček. Českým Budějovicím náramně pomáhá přítomnost zkušené dvojice Jaroslav Drobný a Tomáš Sivok, obrovský podíl na skvělých výsledcích má ale taky teprve dvaačtyřicetiletý David Horejš. Jihočeši jsou v tabulce aktuálně šestí.

Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Kameník (Fastav Zlín) – 38 let

Jan Kameník Zlín Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Suverénně nejmladším ligovým trenérem je Jan Kameník, který stojí na lavičce Zlína. Osmatřicetiletý kouč byl v Baťově městě asistentem několika trenérů, naposledy pak Josefa Csaplára, jehož nahradil v říjnu. Od klubového vedení dostal důvěru i na jaro, čekají ho však pravděpodobně boje o záchranu.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud