4. Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) – 46 let  Horní Měcholupy, Žižkov, Liberec, Slavia. Trenérská kariéra Jindřicha Trpišovského měla raketový start a nyní, v 46 letech, se pražský rodák může chlubit takovým množstvím úspěchů, jaké by mu mohl závidět i o hodně starší kolega. Se Slavií vybojoval v posledních třech sezonách mistrovský titul a od roku 2018 přivedl Sešívané také ke třem triumfům v domácím poháru. Výrazně na sebe upozornil také v evropských pohárových soutěžích. Profimedia.cz

4. Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) – 46 let
Horní Měcholupy, Žižkov, Liberec, Slavia. Trenérská kariéra Jindřicha Trpišovského měla raketový start a nyní, v 46 letech, se pražský rodák může chlubit takovým množstvím úspěchů, jaké by mu mohl závidět i o hodně starší kolega. Se Slavií vybojoval v posledních třech sezonách mistrovský titul a od roku 2018 přivedl Sešívané také ke třem triumfům v domácím poháru. Výrazně na sebe upozornil také v evropských pohárových soutěžích. | Profimedia.cz

Mladí a (ne)úspěšní. Toto jsou 4 nejmladší trenéři, kteří působí ve Fortuna lize

Věkové rozpětí mezi nejmladším a nejstarším trenérem ve fotbalové Fortuna lize činí více než čtvrt století. Nejzkušenějším koučem v české nejvyšší soutěži je jednasedmdesátiletý Miroslav Koubek, který vede Hradec Králové.

Miroslav Koubek je jediným trenérem, který má na krku už sedm křížků, v lize však působí také čtyři šedesátníci, ale také pět koučů, kterým není víc než 46 let a dají se tedy s klidným svědomím označit za „mladé“. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) – 46 let

Jindřich Trpišovský.jpg

Horní Měcholupy, Žižkov, Liberec, Slavia. Trenérská kariéra Jindřicha Trpišovského měla raketový start a nyní, v 46 letech, se pražský rodák může chlubit takovým množstvím úspěchů, jaké by mu mohl závidět i o hodně starší kolega. Se Slavií vybojoval v posledních třech sezonách mistrovský titul a od roku 2018 přivedl Sešívané také ke třem triumfům v domácím poháru. Výrazně na sebe upozornil také v evropských pohárových soutěžích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Václav Jílek (Sigma Olomouc) – 46 let

Václav Jílek-Olomouc.jpg

Václav Jílek začínal coby trenér u olomoucké mládeže a v roce 2009 byl oceněn jako nejlepší dorostenecký kouč. Posléze působil jako asistent Jaroslava Hřebíka u reprezentační devatenáctky, s níž byl u zisku stříbra na mistrovství Evropy v roce 2011. Když se pak stal Hřebík sportovním manažerem pražské Sparty, stáhl si Jílka na Letnou, kde dělal asistenta kouči Lavičkovi. V roce 2015 se stal asistentem u reprezentační jednadvacítky a v říjnu nahradil trenéra Kalvodu v Olomouci. To byla jeho první role v pozici hlavního kouče u prvoligového celku.

Do pozornosti médií a fanoušků se dostal v roce 2019, když se ujal Sparty po odvolaném trenérovi Ščasném, ale u mužstva nevydržel ani rok a pro neuspokojivé výsledky byl odvolán. V létě se vrátil na Hanou, kde s trenéřinou začínal, a vede Sigmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. David Horejš (Dynamo České Budějovice) – 45 let

David Horejš.jpg

V Českých Budějovicích odehrál obránce David Horejš drtivou část kariéry a s jihočeským klubem spojil také tu trenérskou. Když v roce 2012 pověsil kopačky na skobu, stal se koučem mládežnických celků Dynama. V roce 2015 se posunul na post asistenta Františka Cipra u seniorského týmu a jen o nedlouho později mužstvo převzal a vede jej dosud. V sezoně 2018/19 vybojoval postup ze druhé ligy mezi elitu, kde se České Budějovice drží dodnes a nevedou si vůbec špatně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Jiří Jarošík (FK Teplice) – 45 let

Jiří Jarošík-trenér.jpg

Nejmladším koučem ve Fortuna lize se stal na konci září Jiří Jarošík, který nahradil odvolaného Radima Kučeru v Teplicích. Předposlední celek tabulky zatím vedl ve třech ligových zápasech, ale bodu se ještě nedočkal.

Někdejší vynikající fotbalista na Stínadlech začínal coby nadějný žáček, od dorosteneckého věku už ale hájil barvy pražské Sparty, odkud se odrazil k zahraničním angažmá v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celtiku Glasgow či Zaragoze. Po ukončení hráčské kariéry začínal tu trenérskou u sparťanského béčka, jako asistent se mihl v Liberci a Ružomberku. První štaci v roli hlavního kouče absolvoval v Ústí nad Labem, epizodně vedl slovinské Celje a po návratu domů působil v Prostějově.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud