Ty Dellandrea, 20 let - útočník (Kanada)  Třináctý výběr draftu z roku 2018 se v NHL poprvé objevil v uplynulé sezoně. Nastřádal do statistik 26 startů a pět bodů za tři góly a dvě nahrávky. K oporám mužstva sice nepatřil, ale jasně naznačil, že v něm vězí slušný hokejový potenciál. Čerstvě jednadvacetiletý mladík Ty Dellandrea má v klubu podepsanou smlouvu ještě na dva ročníky. Profimedia.cz

Ty Dellandrea, 20 let - útočník (Kanada)
Třináctý výběr draftu z roku 2018 se v NHL poprvé objevil v uplynulé sezoně. Nastřádal do statistik 26 startů a pět bodů za tři góly a dvě nahrávky. K oporám mužstva sice nepatřil, ale jasně naznačil, že v něm vězí slušný hokejový potenciál. Čerstvě jednadvacetiletý mladík Ty Dellandrea má v klubu podepsanou smlouvu ještě na dva ročníky. Profimedia.cz

 Jake Oettinger, 22 let - brankář (USA)  Není mnoho brankářů, po kterých sáhne klub v prvním kole draftu. V případě Jakea Oettingera se tak stalo v roce 2017. Dallas pak nechal talentovaného mladíka ještě dvě sezony zářit v celku Boston University v soutěži NCAA a od ročníku 2019/20 už měřil síly s dospělými v AHL. Mistr světa ze šampionátů osmnáctek a dvacítek a bronzový medailista z letošního mistrovství světa seniorů v Lotyšsku už se zabydlel v celku Dallasu a v minulé sezoně, jež byla jeho debutovou v NHL, se předvedl jako velký talent. Klub na něm může v budoucnosti hodně stát. Profimedia.cz
 Albin Eriksson, 20 let - útočník (Švédsko)  Albina Erikssona si Dallas pojistil ve druhém kole loňského draftu, ale talentovaný švédský mladík zatím do zámoří nezamířil a působí ve své domovině. Urostlý - 195 centimetrů vysoký a 95 kilogramů vážící - forvard je skvělým bruslařem, díky fyzickým dispozicím si umí perfektně pokrýt puk a dokáže přesně vystřelit. Experti hodně vysoko hodnotí jeho pracovní morálku a charakter. V NHL se však neobjeví ani v sezoně 2021/22, protože se upsal finskému Ässätu Pori. Profimedia.cz
 Jason Robertson, 21 let - útočník (USA)  Jason Robertson byl draftován Dallasem v roce 2017 jako 39. hráč v celkovém pořadí. V minulých sezonách ohromoval skauty v juniorské soutěži OHL, přičemž ve třech posledních ročnících v této věkové kategorii pokaždé skončil s průměrem více než jednoho bodu na utkání. V sezoně 2018/19 odehrál 62 střetnutí, v nichž nastřílel 48 branek a k nim přidal 69 nahrávek. V ročníku 2019/20 hrál poprvé mezi dospělými ve farmářském celku Texas Stars v AHL a vůbec si nevedl špatně. Letos prožil nováčkovskou sezonu v NHL, nastoupil do ní bez humbuku a jakéhokoli očekávání, a byla to náramná jízda. Odehrál 51 zápasů a posbíral 45 bodů (17+28). Byl druhým nejžhavějším kandidátem na Calder Trophy po Kirillu Kaprizovovi pro nejlepšího nováčka roku. Profimedia.cz
 Miro Heiskanen, 21 let - obránce (Finsko)  Miro Heiskanen byl třetím nejvýše umístěným hráčem v draftu před čtyřmi lety. Jednadvacetiletý finský bek je mimořádným talentem - je to excelentní bruslař s téměř atletickými dovednostmi, je agilní, energický, s pukem to umí jako málokdo mezi obránci. Je to typ moderního zadáka, který se nebojí individuálních akcí, ale je také vynikající na rozehrávce a při tvorbě hry. Než by nahrál hůře postavenému či napadanému spoluhráči, raději vymyslí - třeba i v tísni - něco překvapivého. Nebojí se fyzické hry a nevyhýbá se osobním soubojům. Je to ideální zadák pro přesilové hry, protože je klidný, nezmatkuje a hýří kreativitou. Jeho počínání na ledě je radost sledovat. V posledních třech sezonách už patřil stabilně do sestavy Stars. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mladé naděje. 5 talentovaných hokejistů, kteří jednou mohou dovést Dallas Stars ke Stanley Cupu

Mládí vpřed, říká se občas. Za své toto heslo možná berou v hokejovém Dallasu, kde mají díky dobrým výběrům v draftech z minulých let pěknou zásobu nesmírně nadaných hráčů. Není to náhoda, že farmářský tým Texas Stars, kde řada z nich hrála (či hraje), vyhrál v roce 2014 Calder Cup pro vítěze soutěže AHL a před třemi lety byl opět ve finále.

Dallas Stars může být týmem budoucnosti v NHL, prorokují zámořští experti. Usuzují tak podle mladých hokejistů, kteří klubu vyzrávají v juniorských soutěžích, ve farmářském celku, nebo už hrají v prvním týmu. Pět možných budoucích tahounů Dallasu najdete v následujících kapitolách. Nikdo z nich nemá víc než 22 let.

Pokračování 2 / 6

Ty Dellandrea, 20 let - útočník (Kanada)

Ty Dellandrea1.jpg

Třináctý výběr draftu z roku 2018 se v NHL poprvé objevil v uplynulé sezoně. Nastřádal do statistik 26 startů a pět bodů za tři góly a dvě nahrávky. K oporám mužstva sice nepatřil, ale jasně naznačil, že v něm vězí slušný hokejový potenciál. Čerstvě jednadvacetiletý mladík Ty Dellandrea má v klubu podepsanou smlouvu ještě na dva ročníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jake Oettinger, 22 let - brankář (USA)

Jake Oettinger.jpg

Není mnoho brankářů, po kterých sáhne klub v prvním kole draftu. V případě Jakea Oettingera se tak stalo v roce 2017. Dallas pak nechal talentovaného mladíka ještě dvě sezony zářit v celku Boston University v soutěži NCAA a od ročníku 2019/20 už měřil síly s dospělými v AHL.

Mistr světa ze šampionátů osmnáctek a dvacítek a bronzový medailista z letošního mistrovství světa seniorů v Lotyšsku už se zabydlel v celku Dallasu a v minulé sezoně, jež byla jeho debutovou v NHL, se předvedl jako velký talent. Klub na něm může v budoucnosti hodně stát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Albin Eriksson, 20 let - útočník (Švédsko)

Albin Eriksson.jpg

Albina Erikssona si Dallas pojistil ve druhém kole loňského draftu, ale talentovaný švédský mladík zatím do zámoří nezamířil a působí ve své domovině. Urostlý - 195 centimetrů vysoký a 95 kilogramů vážící - forvard je skvělým bruslařem, díky fyzickým dispozicím si umí perfektně pokrýt puk a dokáže přesně vystřelit. Experti hodně vysoko hodnotí jeho pracovní morálku a charakter. V NHL se však neobjeví ani v sezoně 2021/22, protože se upsal finskému Ässätu Pori.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jason Robertson, 21 let - útočník (USA)

Jason Robertson.jpg

Jason Robertson byl draftován Dallasem v roce 2017 jako 39. hráč v celkovém pořadí. V minulých sezonách ohromoval skauty v juniorské soutěži OHL, přičemž ve třech posledních ročnících v této věkové kategorii pokaždé skončil s průměrem více než jednoho bodu na utkání. V sezoně 2018/19 odehrál 62 střetnutí, v nichž nastřílel 48 branek a k nim přidal 69 nahrávek.

V ročníku 2019/20 hrál poprvé mezi dospělými ve farmářském celku Texas Stars v AHL a vůbec si nevedl špatně. Letos prožil nováčkovskou sezonu v NHL, nastoupil do ní bez humbuku a jakéhokoli očekávání, a byla to náramná jízda. Odehrál 51 zápasů a posbíral 45 bodů (17+28). Byl druhým nejžhavějším kandidátem na Calder Trophy po Kirillu Kaprizovovi pro nejlepšího nováčka roku.

Dallas neprožil povedenou sezonu a nenavázal na loňský postup do finále Stanley Cupu, Robertson ji však završil úspěchem na mistrovství světa v Lotyšsku, kde v americkém dresu odehrál deset utkání, zaznamenal devět bodů (4+5) a pomohl týmu k bronzovým medailím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Miro Heiskanen, 21 let - obránce (Finsko)

Miro Heiskanen1.jpg

Miro Heiskanen byl třetím nejvýše umístěným hráčem v draftu před čtyřmi lety. Jednadvacetiletý finský bek je mimořádným talentem - je to excelentní bruslař s téměř atletickými dovednostmi, je agilní, energický, s pukem to umí jako málokdo mezi obránci. Je to typ moderního zadáka, který se nebojí individuálních akcí, ale je také vynikající na rozehrávce a při tvorbě hry. Než by nahrál hůře postavenému či napadanému spoluhráči, raději vymyslí - třeba i v tísni - něco překvapivého.

Nebojí se fyzické hry a nevyhýbá se osobním soubojům. Je to ideální zadák pro přesilové hry, protože je klidný, nezmatkuje a hýří kreativitou. Jeho počínání na ledě je radost sledovat.

Ještě než zamířil do NHL, hrál už v osmnácti letech v dresu IFK Helsinki a byl oceněn jako nejlepší obránce finské ligy a zároveň byl hráčem s nejvyšším průměrným časem na ledě na zápas v celé soutěži. V posledních třech sezonách už patřil stabilně do sestavy Stars.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud