Mladé klenoty z Edenu. 4 čeští fotbalisté, na kterých Slavia může pořádně vydělat

Slavií v posledních letech prošla spousta hráčů, na nichž v Edenu hodně vydělali. A na řadu přijdou další.

Sešívaní mají v kádru hráče jako Igoh Ogbu nebo Christos Zafeiris, kteří z Edenu jednou odejdou za velké peníze. Slavia však nejspíš jednou pořádně vydělá i na čtyřech českých fotbalistech. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Vlček – 22 let

Bez názvu.jpg

V zadních řadách Slavie nastupuje Igoh Ogbu nebo Tomáš Holeš, své místo v sestavě má ale taky Tomáš Vlček. Dvaadvacetiletý obránce, který byl ještě v minulé sezoně v Pardubicích, získává ve svém premiérovém ročníku v Edenu stále lepší pozici a řadí se mezi opory týmu. Zkušenosti sbírá taky v Evropě a začíná klepat na dveře reprezentace. Pokud takto bude pokračovat, přestup ho nemine.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Douděra – 25 let

David Douděra Slavia.jpg

Pokud z reprezentace nadobro vypadne Vladimír Coufal, bude nastupovat místo něj. V opačném případě však může hrát i vlevo, což prokázal v posledních kvalifikačních duelech. Hodně mu sedlo utkání s Moldavskem, ve kterém dal i gól. Pětadvacetiletý David Douděra přišel do Edenu před rokem a půl z Mladé Boleslavi a v současné době patří k nejlepším hráčům sešívané družiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

David Pech – 21 let

David Pech Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý univerzál přišel do Slavie v lednu z Mladé Boleslavi. Na jaře si připsal sedm ligových startů, stejně tak byl členem českého týmu na Euru jednadvacítek. V létě mu vyšla příprava a klepal na dveře základní sestavy, jenže před startem ročníku se zranil a na plac se ještě nevrátil. David Pech však nabízí hodně velký potenciál.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Matěj Jurásek – 20 let

Matěj Jurásek Slavia.jpg

Dvacetiletý ofenzivní univerzál, který nakoukl i do seniorské reprezentace, ukázal kus svých kvalit už v minulé sezoně. Do statistik zapsal šest branek a přidal pět asistencí. Letos se trefil zatím dvakrát, do hry však chodí převážně z lavičky náhradníků. Kvůli zdravotním problémům více než měsíc nehrál, celou kariéru má ovšem ještě před sebou. V Edenu ví, že na něm jednou vydělají.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud