4. Martin Vitík (18 let, Sparta Praha) – 1 milion eur  Martin Vitík debutoval ve Spartě už loni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní osmnáctiletý zadák předvádí velmi dobré výkony a ukazuje, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál. Pokud bude jeho výkonnostní růst pokračovat dosavadním tempem, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu milion eur. Profimedia.cz
 3. Adam Karabec (17 let, Sparta Praha) – 1,5 milionu eur  Záložník Adam Karabec má teprve sedmnáct let, ale v prvním týmu Sparty debutoval už minulém ročníku, v němž odehrál deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom současném naskočil do 18 zápasů a zaznamenal dva góly. Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2023, stál už loni v prosinci podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a za poslední půlrok jeho cena poskočila o další půlmilion nahoru. Už nyní je v hledáčku mnoha bohatých evropských velkoklubů. Profimedia.cz
 2. Abdallah Sima (19 let, Slavia Praha) – 11 milionů eur  Tržní hodnota Abdallaha Simy letí nahoru. Devatenáctiletý slávistický poklad ze Senegalu se sice na jaře trochu zadrhl, stačil ale ukázat, jak významný potenciál v něm vězí. Sima dal během premiérové sezony ve Slavii 11 ligových branek, skvělé výkony předvedl v Evropské lize a dostal se také do senegalské reprezentace. V médiích se objevily informace, že se o jeho služby zajímá Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Cena za jeho přestup bude zřejmě hodně vysoká. Momentálně ji portál TransferMarkt odhaduje na 11 milionů eur. Profimedia.cz
 1. Adam Hložek (18 let, Sparta Praha) – 12 milionů eur  Sparťan Adam Hložek je už nějaký čas nejdražším hráčem české ligy. Osmnáctiletý supertalent z Letné se vrátil po zranění na hřiště a znovu se dostal do někdejší formy. V posledních dvou zápasech nastřílel čtyři branky a celkem zaznamenal v 15 ligových utkáních devět gólů a sedm asistencí. Není divu, že je nesmírně žádaným zbožím a v létě kolem něho zřejmě bude pořádně rušno. Jeho cena se může vyšplhat hodně vysoko, ale jak moc to bude, to dozajista ovlivní i případná účast a výkony na letním mistrovství Evropy. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mladé klenoty. Toto je 5 nejdražších teenagerů, kteří působí v české Fortuna lize

V české Fortuna lize působí několik mladíků, jejichž výkony se rozhodně vyplatí sledovat. Je mezi nimi i několik mimořádně nadaných teenagerů.

Aktuálně nejdražšími ligovými hráči jsou podle portálu TransferMarkt dva borci, kteří ještě nemají ani dvacet let. Další teenageři v české nejvyšší soutěži za nimi v tomto ohledu značně zaostávají. Pětici nejhodnotnějších „náctiletých“ fotbalistů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Kryštof Daněk (18 let, Sigma Olomouc) – 500 tisíc eur

Kryštof Daněk.jpg

Záložník Kryštof Daněk se na prvoligovém pažitu objevil už v minulém ročníku, když mu bylo teprve sedmnáct let. V dresu Sigmy Olomouc odehrál tři utkání a zaznamenal jednu asistenci. V aktuální sezoně už dostává o hodně větší prostor. Naskočil do 19 ligových zápasů a nastřílel tři branky. Cena talentovaného mladíka raketově roste. Od prosince vyskočila podle portálu TransferMarkt na více než dvojnásobek a momentálně činí půl milionu eur. což z něho dělá pátého nejdražšího teenagera v tuzemské soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Martin Vitík (18 let, Sparta Praha) – 1 milion eur

Martin Vitík.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě už loni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní osmnáctiletý zadák předvádí velmi dobré výkony a ukazuje, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál. Pokud bude jeho výkonnostní růst pokračovat dosavadním tempem, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu milion eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Adam Karabec (17 let, Sparta Praha) – 1,5 milionu eur

Adam Karabec.jpg

Záložník Adam Karabec má teprve sedmnáct let, ale v prvním týmu Sparty debutoval už minulém ročníku, v němž odehrál deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom současném naskočil do 18 zápasů a zaznamenal dva góly. Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2023, stál už loni v prosinci podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a za poslední půlrok jeho cena poskočila o další půlmilion nahoru. Už nyní je v hledáčku mnoha bohatých evropských velkoklubů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Abdallah Sima (19 let, Slavia Praha) – 11 milionů eur

Abdallah Sima.jpg

Tržní hodnota Abdallaha Simy letí nahoru. Devatenáctiletý slávistický poklad ze Senegalu se sice na jaře trochu zadrhl, stačil ale ukázat, jak významný potenciál v něm vězí. Sima dal během premiérové sezony ve Slavii 11 ligových branek, skvělé výkony předvedl v Evropské lize a dostal se také do senegalské reprezentace. V médiích se objevily informace, že se o jeho služby zajímá Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Cena za jeho přestup bude zřejmě hodně vysoká. Momentálně ji portál TransferMarkt odhaduje na 11 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Adam Hložek (18 let, Sparta Praha) – 12 milionů eur

Adam Hložek2.jpg

Sparťan Adam Hložek je už nějaký čas nejdražším hráčem české ligy. Osmnáctiletý supertalent z Letné se vrátil po zranění na hřiště a znovu se dostal do někdejší formy. V posledních dvou zápasech nastřílel čtyři branky a celkem zaznamenal v 15 ligových utkáních devět gólů a sedm asistencí. Není divu, že je nesmírně žádaným zbožím a v létě kolem něho zřejmě bude pořádně rušno. Jeho cena se může vyšplhat hodně vysoko, ale jak moc to bude, to dozajista ovlivní i případná účast a výkony na letním mistrovství Evropy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud