Mladé hvězdy. 3 ligové komety, z nichž brzy mohou vyrůst tahouni reprezentace

Mladé hvězdy. 3 ligové komety, z nichž brzy mohou vyrůst tahouni reprezentace

Mladé hvězdy. 3 ligové komety, z nichž brzy mohou vyrůst tahouni reprezentace

Nový reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý má přetěžký úkol. Národní tým musí dát dohromady, je třeba vtisknout mu herní tvář a postupně do něj zabudovat i nové hráče. Pár jich nabízí i české soutěž.

Šilhavý má na čem stavět. Hráči jako Tomáš Souček, Antonín Barák, Michael Krmenčík či Patrik Schick jsou hodně slušným základem. O svou šanci si ale říkají i mladší. Třeba i tři ligové komety. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Alex Král

Alex Král Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Svou vizáží připomíná Davida Luize. A taky v kariéře má zajímavě nakročeno. Před rokem a půl zamířil ze Slavie do Teplic a rychle se zabydlel v základní sestavě. Dvacetiletý mládežnický reprezentant řídí střed teplické obrany a je výraznou oporou severočeského týmu. Stálého lídra zadních řad hledá i národní tým. Stane se jím jednou Král?

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Jan Matoušek

Jan Mtoušek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Talent, o kterém se toho hodně napsalo. Jan Matoušek vylétl jako kometa v Příbrami, prožil báječný vstup do sezony a rychle si vysloužil zájem elitních ligových klub.

Jana Matouška nakonec koupila Slavia, která za něj zaplatila 40 milionů korun a udělala z něj nejdražšího hráče, jenž kdy přestoupil mezi dvěma tuzemskými kluby. V osmi ligových zápasech dal tento dvacetiletý ofenzivní záložník čtyři branky a ve čtvrtek si odbyl premiéru v Evropské lize. Už brzy by se měl objevit i v dospělé reprezentaci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Patrik Žitný

Patrik Žitný.jpg

18 zápasů a šest branek. Taková je dosavadní ligová bilance Patrika Žitného. Teprve devatenáctiletý ofenzivně laděný záložník vlétl na ligovou scénuj jako uragán. Zvládá souboje jeden na jednoho, dává krásné branky a už okolo něj údajně touží Plzeň a Sparta. Dokonce ho sledují kluby z Nizozemska a Německa. Reprezentace hráče jako je on potřebuje jako sůl.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud