Mladá síla v brankovišti. Tři talentovaní gólmani, kteří budou hájit branku Jihlavy

Dukla se vrací na extraligovou scénu a ráda by na ní nějakou dobu zůstala. V Jihlavě proto nelenili a začali stavět konkurence schopný tým. Jeho základem je silná brankářská trojice.

Untitled 1.jpg

Kdo bude v Jihlavě brankářskou jedničkou? To je dosud neznámou. Stejně tak, kdo obsadí post číslo dvě a tři. Je dost možné, že Dukla nestanoví oficiálního prvního gólmana a všechny tři konkurenty bude točit. Zajímá vás, o kterých mužích v maskách je vlastně řeč? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Josef Kořenář

Josef Kořenář 2.jpg

Jeden z mladíků v jihlavské bráně. Devatenáctiletý Josef Kořenář před pár dny nečekaně podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu se San Jose, minimálně v příští sezoně ale bude působit v Jihlavě.

Do Dukly se vrací po roce, který strávil v zámořském týmu Lincoln Stars, jenž hraje v juniorské soutěži USHL. „V San Jose s tím souhlasili. Řekli mi, že mi vybrali dobrý klub, aby mě připravil na příští sezonu,“ uvedl juniorský reprezentant pro jihlavský web.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Škarek

Jakub Škarek Sparta.jpg

Účastník loňského mistrovství světa do 18 i 20 let je považován za nejtalentovanějšího gólmana současnosti. Je mu teprve 17 let, přesto má na kontě už čtyři extraligové starty v dresu Sparty. Vedl si v nich znamenitě, pyšnil se průměrem 1,47 inkasované branky na zápas a téměř 95% úspěšností zákroků.

Za dalšími extraligovými zkušenostmi nemusí už nikam chodit, loni vybojoval s Jihlavou postup a v příštím ročníku se bude objevovat v brance Dukly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lars Volden

Lars Volden.jpg

Třetí z gólmanů je ze zahraniční, konkrétně z Norska a do Dukly přišel ze slovenského Trenčína. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant, který si zachytal na olympiádě v Soči a už pětkrát se objevil na mistrovství světa, působil také ve Finsku či ve Švédsku. Nyní se stal jedním ze Seveřanů, kteří zavítali do extraligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud