Lamin Jawo (Gambie)  Lamin Jawo sice chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, přesto patří k nejdůležitějším postavám týmu. Do Mladé Boleslavi dorazil v průběhu minulé sezony ze Zlína. Na jaře dal tři góly a letos jich přidal dalších pět. Osmadvacetiletý útočník z Gambie se trefil i v posledním utkání proti Spartě, i když byl na hřišti jen závěrečnou dvacetiminutovku.
 Solomon John (Nigérie)  Za Plzeň hraje Rafiu Durosinmi, za Spartu Victor Olatunji, za Slavii Igoh Ogbu. Jednoho fotbalistu z Nigérie má na soupisce taky Mladá Boleslav, do které přišel v létě z Vlašimi Solomon John. Dvaadvacetiletý záložník zapadl v novém prostředí velmi dobře, hraje pravidelně a na kontě má i gól a dvě nahrávky.
 Florent Poulolo (Francie)  Minulé tři sezony hrál za Olomouc. V létě se přesunul do Mladé Boleslavi, kde zapadl velmi dobře. Šestadvacetiletý defenzivní Francouz sice chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, hraje ale pravidelně. V posledním utkání proti Spartě odehrál 27 minut.
 Benson Sakala (Zambie)  Benson Sakala přišel do Mladé Boleslavi v létě z Příbrami. V srpnu dostal dlouhý trest za tvrdý faul v utkání proti Slovácku, na začátku října se ale vrátil zpátky do hry a v posledních dvou zápasech byl už v základní sestavě. Sedmadvacetiletý bek ze Zambie odehrál i celý vítězný zápas proti Spartě.
5
Fotogalerie

Mladá Boleslav jede! Toto je 5 cizinců, kteří patří k oporám týmu trenéra Kuliče

Mladá Boleslav je ve formě. Naposledy porazila 3:1 Spartu a v tabulce Fortuna ligy je třetí.

Ke klíčovým postavám Mladé Boleslavi patří Vasil Kušej nebo Daniel Mareček, trenér Marek Kulič má však na soupisce i několik hodně kvalitních cizinců. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Júsuf Hilál (Bahrajn)

Bez názvu.jpg

Třicetiletý bahrajnský útočník dříve hrával ligu za Bohemians, Slavii a Liberci. Potom odešel do Indonésie, v létě se ale vrátil zpátky do České republiky a posílil Mladou Boleslav. Urostlý forvard je ve formě, v posledních třech zápasech dal dva góly a přidal nahrávku. Celkem má letos na kontě bilanci 3+2.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lamin Jawo (Gambie)

Lamin Jawo MB.jpg

Lamin Jawo sice chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, přesto patří k nejdůležitějším postavám týmu. Do Mladé Boleslavi dorazil v průběhu minulé sezony ze Zlína. Na jaře dal tři góly a letos jich přidal dalších pět. Osmadvacetiletý útočník z Gambie se trefil i v posledním utkání proti Spartě, i když byl na hřišti jen závěrečnou dvacetiminutovku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Solomon John (Nigérie)

Mladá Boleslav Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Za Plzeň hraje Rafiu Durosinmi, za Spartu Victor Olatunji, za Slavii Igoh Ogbu. Jednoho fotbalistu z Nigérie má na soupisce taky Mladá Boleslav, do které přišel v létě z Vlašimi Solomon John. Dvaadvacetiletý záložník zapadl v novém prostředí velmi dobře, hraje pravidelně a na kontě má i gól a dvě nahrávky.

Ilustrační foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Florent Poulolo (Francie)

Florent Poulolo.jpg

Minulé tři sezony hrál za Olomouc. V létě se přesunul do Mladé Boleslavi, kde zapadl velmi dobře. Šestadvacetiletý defenzivní Francouz sice chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, hraje ale pravidelně. V posledním utkání proti Spartě odehrál 27 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Benson Sakala (Zambie)

Benson Sakala Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Benson Sakala přišel do Mladé Boleslavi v létě z Příbrami. V srpnu dostal dlouhý trest za tvrdý faul v utkání proti Slovácku, na začátku října se ale vrátil zpátky do hry a v posledních dvou zápasech byl už v základní sestavě. Sedmadvacetiletý bek ze Zambie odehrál i celý vítězný zápas proti Spartě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud