Mistři přihrávky. 4 hráči z Fortuna ligy, kteří v aktuální sezoně rozdávají nejpřesnější pasy

Čím by byli kanonýři, kdyby na fotbalových trávnících nepobíhali hráči, kteří umí na milimetr přesně přihrávat? Víte, kdo je v tomto ohledu v podzimní části aktuálního ročníku české Fortuna ligy nejlepší?

Na oficiálním webu Fortuna ligy najdete řadu zajímavých statistik, mezi nimi i tu, která odhaluje, kdo má v  nejpřesnější přihrávku. Vybrali jsme hráče, kteří odehráli aspoň deset zápasů a sestavili z nich žebříček nejefektivnějších nahrávačů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Patrik Hellebrand (Dynamo České Budějovice) – 91,3 % přesných přihrávek

Patrik Hellebrand (2).jpg

Slavia se před pár lety přetahovala o záložníka Patrika Hellebranda se Spartou, kam ho lákal Tomáš Rosický. Úspěšnější ale nakonec byli manažeři z Edenu, kam zamířil ze Slovácka v průběhu sezony 2019/20. V novém klubu si připsal na konto deset startů, moc toho ale neukázal, takže od té doby putoval z hostování na hostování. Nejprve byl zpátky v Uherském Hradišti, pak působil v Opavě, která spadla z Fortuna ligy, a nakonec zakotvil v Českých Budějovicích, jimž se loni upsal na dva roky.

V aktuálním ročníku čtyřiadvacetiletý borec nastoupil do všech 16 ligových zápasů a zaznamenal pouze jednu asistenci. Přesto je v něčem skoro nejlepší – jako jeden z mála hráčů si drží úspěšnost přihrávek nad devadesátiprocentní hranicí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Igoh Ogbu (Slavia Praha) – 91,5 % přesných přihrávek

Igoh Ogbu.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský obránce Igoh Ogbu se stal hráčem Slavie teprve letos a Pražané si ho nevyhlédli v norském Lilleströmu náhodou. Během dvou let v tomto klubu dokázal zvýšit svou tržní cenu desetinásobně a do Edenu přestupoval za dva a půl milionu eur. Univerzál, který může kromě postu stopera alternovat i na pozici pravého beka či jako defenzivní štít, podepsal smlouvu do roku 2026 a ve Slavii věří, že jeho hodnota může jít ještě hodně nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Filip Panák (Sparta Praha) – 91,7 % přesných přihrávek

Filip Panák.jpg

Během sezony 2018/19 absolvoval Filip Panák se Spartou zimní přípravu a v poslední den přestupního termínu podepsal na Letné smlouvu na tři a půl roku. Dlouho si ale v novém působišti nekopl do balonu. Musel podstoupit několik operací zraněného kolena a až v ročníku 2021/22 si konečně odbyl ligový debut v rudém dresu. Získal si místo v základní sestavě, znovu si ale poranil koleno a téměř půl roku byl mimo hru.

V aktuální sezoně ale patří opět do startovní jedenáctky. Odehrál 12 ligových zápasů a všechny jako člen základní sestavy, jen v jediném nebyl na hřišti až do poslední minuty. Počtem přihrávek (673) i jejich přesností patří mezi absolutní špičku v nejvyšší soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Asger Sörensen (Sparta Praha) – 92 % přesných přihrávek

Asger Sörensen1.jpg

Spartu trápily v úvodu minulé sezony problémy se složením stoperské dvojice. I proto na Letnou dorazil z německého Norimberku 191 centimetrů vysoký Dán Asger Sörensen. Dříve působil v Regensburgu nebo v rakouském Salcburku, v Midtjyllandu se potkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem.

V pražském klubu se velmi rychle adaptoval a zabydlel se v základní sestavě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 2,5 milionu eur. V aktuálním ligovém ročníku nastoupil do 14 ligových utkání, pokaždé od první minuty. Nikdo v nejvyšší soutěži nerozdal tolik přihrávek jako on (821) a nikdo z těch, kdo mají na kontě aspoň deset střetnutí, nenahrává přesněji.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud