4. Ko Itakura (Borussia Mönchengladbach) – 90,8 % přesných přihrávek  Aktuálně šestadvacetiletý stoper či defenzivní záložník Ko Itakura se stal v roce 2019 hráčem Manchesteru City, za Citizens však neodehrál jediné utkání. Klub ho nejprve poslal na hostování do holandského Groningenu a minulou sezonu strávil v německém Schalke 04. Na obou adresách si vedl nadmíru dobře a týmu z Gelserkichenu pomohl k návratu do Bundesligy. V jeho dresu v ní však v aktuálním ročníku nepůsobí, protože přestoupil za pět milionů eur z Emirates Stadium do Mönchengladbachu, kde si od dvanáctinásobného japonského reprezentanta hodně slibovali a vypadá to, že tento obchod se jim vydařil. Profimedia.cz
 3. Dayot Upamecano (Bayern Mnichov) – 90,9 % přesných přihrávek  Lipsko se v minulých letech zařadilo mezi nejlepší celky v německé Bundeslize. Klub totiž dokáže vyhledávat mimořádně talentované mladíky a dává jim šanci vyniknout. Jedním z těch nejtalentovanějších z posledních let je stoper Dayot Upamecano. Francouzský reprezentant přišel do Lipska v létě roku 2017 z rakouského Salcburku ještě v teenagerovském věku a velmi rychle se stal jednou z opor mužstva. Ve středu obrany patří už několik sezon k nejlepším hráčům v Bundeslize. Upamecano prošel všemi francouzskými reprezentačními výběry a v seniorském týmu má na kontě 14 utkání a dva góly. Od roku 2021 hájí barvy Bayernu Mnichov. Profimedia.cz
 2. Matthijs de Ligt (Bayern Mnichov) – 91,4 % přesných přihrávek  Ajax Amsterdam je vyhlášený svou akademií a prací s mládeží, takže nikoho asi moc neudiví, že druhým nejdražším stoperem ve fotbalových dějinách je právě produkt tohoto holandského klubu. Aktuálně třiadvacetiletý supertalent Matthijs de Ligt byl už coby teenager obletován skauty bohatých velkoklubů, nakonec ho v létě roku 2019 ulovil Juventus, který za jeho podpis poslal do Amsterdamu přes 80 milionů eur. Vytouženou posilou však byl nizozemský reprezentant také pro německý Bayern. Velké úsilí o jeho získání bylo korunováno úspěchem loni v létě, kdy se za téměř 70 milionů eur přesunul do Allianz Areny. Moc větších hvězd než je on v aktuálním ročníku Bundesligy nenajdeme. Profimedia.cz
 1. Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach) – 92 % přesných přihrávek  Už osm sezon je švýcarský reprezentant Nico Elvedi stálicí v sestavě Borussie Mönchengladbach. Šestadvacetiletý stoper je excelentním hlavičkářem a také nahrávačem, jehož pasy jen zřídkakdy nenajdou cíl. Jeho doménou jsou krátké přihrávky. V každém okamžiku utkání je vždy nesmírně koncentrovaný na hru, málokdy chybuje. V Borussii má podepsanou smlouvu do roku 2024 a klub bude mít jistě zájem o její prodloužení. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mistři nahrávači. 5 fotbalistů z německé Bundesligy, kteří posílají nejpřesnější přihrávky

Čím by byli kanonýři, kdyby na fotbalových trávnících nepobíhali hráči, kteří umí na milimetr přesně přihrávat? Víte, kdo je v tomto ohledu nejlepší v aktuálním ročníku německé Bundesligy?

Kdo má v současném ročníku nejvyšší německé fotbalové soutěže nejpřesnější přihrávku? Na tuto otázku odpovídá fotogalerie, v níž najdete pět borců, kteří v tomto ohledu nemají v Bundeslize konkurenci.

Pokračování 2 / 6

5. Niklas Süle (Borussia Dortmund) – 90,2 % přesných přihrávek

Niklas Süle-Dortmund.jpg

Obrovitý stoper Niklas Süle je bezpochyby jednou z největších obranných hvězd německé Bundesligy. Téměř dvoumetrový pořez k tomu má všechny předpoklady.

Od patnácti let byl stálým členem mládežnických reprezentačních výběrů a ve dvaceti letech už byl oporou bundesligového Hoffenheimu. V roce 2017 se stal hráčem Bayernu Mnichov. Po pěti letech zamířil do Dortmundu. Na hřišti působí vyrovnaně a chladnokrevně, nezmatkuje, je skvělý ve vzdušných soubojích a nepostradatelný při rohových kopech. A také má jednu z nejpřesnějších přihrávek v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Ko Itakura (Borussia Mönchengladbach) – 90,8 % přesných přihrávek

Ko Itakura.jpg

Aktuálně šestadvacetiletý stoper či defenzivní záložník Ko Itakura se stal v roce 2019 hráčem Manchesteru City, za Citizens však neodehrál jediné utkání. Klub ho nejprve poslal na hostování do holandského Groningenu a minulou sezonu strávil v německém Schalke 04. Na obou adresách si vedl nadmíru dobře a týmu z Gelserkichenu pomohl k návratu do Bundesligy. V jeho dresu v ní však v aktuálním ročníku nepůsobí, protože přestoupil za pět milionů eur z Emirates Stadium do Mönchengladbachu, kde si od dvanáctinásobného japonského reprezentanta hodně slibovali a vypadá to, že tento obchod se jim vydařil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Dayot Upamecano (Bayern Mnichov) – 90,9 % přesných přihrávek

Dayot Upamecano-Bayern.jpg

Lipsko se v minulých letech zařadilo mezi nejlepší celky v německé Bundeslize. Klub totiž dokáže vyhledávat mimořádně talentované mladíky a dává jim šanci vyniknout. Jedním z těch nejtalentovanějších z posledních let je stoper Dayot Upamecano. Francouzský reprezentant přišel do Lipska v létě roku 2017 z rakouského Salcburku ještě v teenagerovském věku a velmi rychle se stal jednou z opor mužstva.

Ve středu obrany patří už několik sezon k nejlepším hráčům v Bundeslize. Upamecano prošel všemi francouzskými reprezentačními výběry a v seniorském týmu má na kontě 14 utkání a dva góly. Od roku 2021 hájí barvy Bayernu Mnichov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Matthijs de Ligt (Bayern Mnichov) – 91,4 % přesných přihrávek

Matthijs de Ligt-Bayern.jpg

Ajax Amsterdam je vyhlášený svou akademií a prací s mládeží, takže nikoho asi moc neudiví, že druhým nejdražším stoperem ve fotbalových dějinách je právě produkt tohoto holandského klubu. Aktuálně třiadvacetiletý supertalent Matthijs de Ligt byl už coby teenager obletován skauty bohatých velkoklubů, nakonec ho v létě roku 2019 ulovil Juventus, který za jeho podpis poslal do Amsterdamu přes 80 milionů eur.

Vytouženou posilou však byl nizozemský reprezentant také pro německý Bayern. Velké úsilí o jeho získání bylo korunováno úspěchem loni v létě, kdy se za téměř 70 milionů eur přesunul do Allianz Areny. Moc větších hvězd než je on v aktuálním ročníku Bundesligy nenajdeme.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach) – 92 % přesných přihrávek

Nico Elvedi1.jpg

Už osm sezon je švýcarský reprezentant Nico Elvedi stálicí v sestavě Borussie Mönchengladbach. Šestadvacetiletý stoper je excelentním hlavičkářem a také nahrávačem, jehož pasy jen zřídkakdy nenajdou cíl. Jeho doménou jsou krátké přihrávky. V každém okamžiku utkání je vždy nesmírně koncentrovaný na hru, málokdy chybuje. V Borussii má podepsanou smlouvu do roku 2024 a klub bude mít jistě zájem o její prodloužení.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud