6. Adam Vlkanova (Hradec Králové) – 6 asistencí v 19 zápasech  Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili v minulých čtyřech letech. V létě si vybojovali postup zpět mezi elitu a pomohl k němu též Vlkanova. Do prvoligové sezony vlétl jako uragán – na podzim nastřílel v 19 zápasech pět gólů, přidal k nim šest asistencí, což z něho dělá jednoho z předních střelců i nahrávačů v soutěži. Sedmkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Profimedia.cz

6. Adam Vlkanova (Hradec Králové) – 6 asistencí v 19 zápasech
Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili v minulých čtyřech letech. V létě si vybojovali postup zpět mezi elitu a pomohl k němu též Vlkanova. Do prvoligové sezony vlétl jako uragán – na podzim nastřílel v 19 zápasech pět gólů, přidal k nim šest asistencí, což z něho dělá jednoho z předních střelců i nahrávačů v soutěži. Sedmkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. | Profimedia.cz

 4. – 5. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 6 asistencí v 16 zápasech  Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala. Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy. Podle počtu přihrávek do gólových šancí mu patří druhé místo, v počtu brankových asistencí je mezi elitní pěticí.
 4. – 5. Jakub Pešek (Sparta Praha) - 6 asistencí v 16 zápasech  Jakub Pešek přišel do Sparty během loňského léta z Liberce a podepsal v klubu tříletou smlouvu. Okamžitě se stal jedním z pilířů sestavy. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník, který může alternovat i na pozici křídla, pražskému týmu pomohl na podzim šesti ligovými góly a stejným počtem sistací. Dobrou formu si přenesl také do reprezentace. Sázka na něj se Letenským zatím vyplácí. Profimedia.cz
 3. Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 6 asistencí ve 14 zápasech  Lukáš Masopust odehrál dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná loňská sezona svou daň. Část aktuálního ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šla jeho forma opět nahoru – pět z celkově šesti gólových asistencí zaznamenal v posledních pěti podzimních zápasech. Profimedia.cz
 2. Carlos Eduardo Lopes Cruz Cadu (FK Pardubice) – 7 asistencí v 18 zápasech  Ligový nováček z Pardubic byl jedním z nejpříjemnějších překvapení ročníku 2020/21 a zásluhu na tom měl také Brazilec Cadu. Východočeským manažerům se povedl parádní kousek. Z neznámého mladíka udělali jednu z vycházejících hvězdiček nejvyšší soutěže, o kterou se už intenzivně zajímá bohatší a slavnější konkurence. Subtilní záložník se stal motorem mužstva. Nějaký čas mu sice trvalo, než si na český fotbal zvykl, ale nyní se už na tuzemských pažitech cítí jako piraňa v Amazonce. V aktuální sezoně nastřílel tři branky a na dalších sedmi se podílel asistencí. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Mistři asistencí. 6 ligových fotbalistů, kteří mají před jarní částí sezony na kontě nejvíc gólových nahrávek

O čelo tabulky střelců Fortuna ligy se po podzimní části sezony dělí Jean-David Beauguel a Václav Jurečka, kteří mají na kontě deset přesných tref. I nejlepší ligový nahrávač skončil před zimní pauzou na čísle deset.

Olomoučtí fotbalisté Tomáš Zahradníček a Juraj Chvátal si během podzimní části sezony nejvyšší tuzemské soutěže připsali na konto pět gólových asistencí. Stejně jsou na tom další čtyři borci. Více nahrávek má na kontě jen šest hráčů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Adam Vlkanova (Hradec Králové) – 6 asistencí v 19 zápasech

Adam Vlkanova.jpg

Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili v minulých čtyřech letech. V létě si vybojovali postup zpět mezi elitu a pomohl k němu též Vlkanova.

Do prvoligové sezony vlétl jako uragán – na podzim nastřílel v 19 zápasech pět gólů, přidal k nim šest asistencí, což z něho dělá jednoho z předních střelců i nahrávačů v soutěži. Sedmkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

4. – 5. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 6 asistencí v 16 zápasech

Nicolae Stanciu-Slavia1.jpg

Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova.

Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala.

Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy. Podle počtu přihrávek do gólových šancí mu patří druhé místo, v počtu brankových asistencí je mezi elitní pěticí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. – 5. Jakub Pešek (Sparta Praha) - 6 asistencí v 16 zápasech

Jakub Pešek-Sparta.jpg

Jakub Pešek přišel do Sparty během loňského léta z Liberce a podepsal v klubu tříletou smlouvu. Okamžitě se stal jedním z pilířů sestavy. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník, který může alternovat i na pozici křídla, pražskému týmu pomohl na podzim šesti ligovými góly a stejným počtem sistací. Dobrou formu si přenesl také do reprezentace. Sázka na něj se Letenským zatím vyplácí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 6 asistencí ve 14 zápasech

Lukáš Masopust-Slavia1.jpg

Lukáš Masopust odehrál dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná loňská sezona svou daň. Část aktuálního ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šla jeho forma opět nahoru – pět z celkově šesti gólových asistencí zaznamenal v posledních pěti podzimních zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Carlos Eduardo Lopes Cruz Cadu (FK Pardubice) – 7 asistencí v 18 zápasech

Cadu1.jpg

Ligový nováček z Pardubic byl jedním z nejpříjemnějších překvapení ročníku 2020/21 a zásluhu na tom měl také Brazilec Cadu. Východočeským manažerům se povedl parádní kousek. Z neznámého mladíka udělali jednu z vycházejících hvězdiček nejvyšší soutěže, o kterou se už intenzivně zajímá bohatší a slavnější konkurence.

Subtilní záložník se stal motorem mužstva. Nějaký čas mu sice trvalo, než si na český fotbal zvykl, ale nyní se už na tuzemských pažitech cítí jako piraňa v Amazonce. V aktuální sezoně nastřílel tři branky a na dalších sedmi se podílel asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Adam Hložek (Sparta Praha) – 10 asistencí v 18 zápasech

Adam Hložek3.jpg

Devatenáctiletý Adam Hložek má nakročeno k parádní kariéře. Už nyní patří ke klíčovým hráčům Sparty Praha a k nejlepším fotbalistům v tuzemské Fortuna lize. Není divu, že se o jeho podpis na smlouvě ucházejí velké a bohaté kluby, především z italské Serie A. Psalo se o zájmu Neapole, Interu Milán a Juventusu. Pokud bude i nadále vykazovat formu, kterou předváděl dosud, pak jeho cena může vyskočit ještě víc nahoru. Momentálně je podle portálu TransferMarkt těsně pod hranicí 20 milionů eur.

V aktuálním ligovém ročníku je suverénně nejlepším nahrávačem soutěže. V 18 zápasech zaznamenal deset asistencí a v součtu s pěti vstřelenými brankami je nejproduktivnějším fotbalistou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud