Mistr přichází o opory. 4 důležití hráči, kteří odešli z brněnské Komety

Kometa bude i v příští sezoně patřit k hlavním aspirantům na zisk extraligového titulu. Do Brna přišlo několik nových hráčů, čtyři důležité persony ale také odešly do zahraničních soutěží.

Martin Erat si prodlouží kariéru a s Kometou zaútočí na třetí titul. V Brně pokračuje i Jakub Krejčík či Martin Zaťovič. Extraligový suverén však všechny hráče neudržel a přišel o čtyři důležité opory. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marek Čiliak

Marek Čiliak titul Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Spekulovalo se o přesunu do Hradce Králové, údajně ho lákala i Sparta, Marek Čiliak ale nakonec vzal nabídku z KHL. Účastník posledního světového šampionátu, který v Kometě chytal od dorosteneckého věku, podepsal smlouvu se Slovanem Bratislava. V posledních dvou extraligových play-off zářil, jeho místo teď zaujme Marek Langhamer.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Martin Nečas

Martin Nečas Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z největších talentů českého hokeje prošel loňským draftem NHL a odehrál jeden zápas za Carolinu. Pak se vrátil domů a znovu oblékl dres Komety. V základní části stihl odehrát 24 zápasů a posbíral v nich 17 bodů. Další čtyři branky a pět asistencí přidal v play-off a pomohl Kometě k titulu. V příští sezoně už by měl pravidelně nastupovat v NHL.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Tomáš Vincour

Tomáš Vincour Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý útočník Dallasu, Colorada, Kazaně či Novosibirsku strávil v Kometě dva roky a získal s ní dva tituly. V základní části posbíral dohromady 42 kanadských bodů a devět jich přidal v play-off. Letos dal ve vyřazovací fázi čtyři branky a teď míří zase o kus dál. Od příští sezony bude oblékat dres finského celku Lukko Rauma.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Hynek Zohorna

Hynek Zohorna Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý útočník přišel do Komety už v roce 2011 a postupně vyrostl mezi klíčové persony týmu. Letos v základní části posbíral 22 bodů a dalších 15 (8+7) jich posbíral v play-off. To mu vyneslo pozvánku do reprezentace, za kterou před světovým šampionátem odehrál dva zápasy. Na mistrovství světa se sice nedostal, řekl si však o nové angažmá a bude hrát za finské Lahti.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud