Marek Boháč - Dvaatřicetiletý gólman chytal ligu za Žižkov a Příbram. Teď je v Pardubicích a v bráně Východočechů je jasnou jedničkou. V letošních sedmi duelech pustil jen šest branek a udržel už tři čistá konta v řadě. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Michal Surzyn - Že je v lize úplným nováčkem, to na něm nepoznáte. Třiadvacetiletý obránce Michal Surzyn si vede jako zkušený mazák a patří k lídrům týmu. A na kontě má i dva góly. Nejprve ve druhém kole pomohl k výhře nad Teplicemi, pak rozhodl o výhře se Slováckem a naposledy připravil jediný gól svého týmu v duelu s Opavou. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Martin Toml - Další z pevných článků sestavy. Martin Toml nechyběl na hřišti ještě ani minutu a patří k pilířům zadních řad. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž dříve odehrál jeden zápas za Mladou Boleslav a jeden start si připsal i v Karviné, v duelu s Libercem vstřelil i svůj první ligový gól. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jen Jeřábek - Je mu 36 let, nejvyšší soutěž však hraje poprvé. Jen Jeřábek si ale tyto zkušenosti náramně užívá a patří ke klíčovým hráčům ligového nováčka. Zkušený záložník, jenž je zároveň kapitánem týmu, je správným lídrem východočeského mužstva a dosud ani jednou nechyběl v základní sestavě. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Místo záchrany bojují o poháry. Pět klíčových hráčů ligového nováčka z Pardubic

Kdo čekal, že se Pardubice budou během své první sezony ve Fortuna lize plácat u dna tabulky, ten se šeredně spletl. Východočeši totiž atakují úplně jiné pozice.

Marek Boháč Slavia Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Pardubice patří k nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku Fortuna ligy. Nováček soutěže sice musí hrát své domácí zápasy v Ďolíčku, i tak ale šlape na jedničku. Pardubičtí jsou po sedmi kolech šestí a ztrácí jen tři body na třetí Plzeň. Jména pěti klíčových hráčů souboru trenéra Jaroslava Novotného najdete v následujících kapitolách.

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Marek Boháč

Marek Boháč Pardubice Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý gólman chytal ligu za Žižkov a Příbram. Teď je v Pardubicích a v bráně Východočechů je jasnou jedničkou. V letošních sedmi duelech pustil jen šest branek a udržel už tři čistá konta v řadě.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Surzyn

Michal Surzyn Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Že je v lize úplným nováčkem, to na něm nepoznáte. Třiadvacetiletý obránce Michal Surzyn si vede jako zkušený mazák a patří k lídrům týmu. A na kontě má i dva góly. Nejprve ve druhém kole pomohl k výhře nad Teplicemi, pak rozhodl o výhře se Slováckem a naposledy připravil jediný gól svého týmu v duelu s Opavou.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Toml

Martin Toml Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další z pevných článků sestavy. Martin Toml nechyběl na hřišti ještě ani minutu a patří k pilířům zadních řad. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž dříve odehrál jeden zápas za Mladou Boleslav a jeden start si připsal i v Karviné, v duelu s Libercem vstřelil i svůj první ligový gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jen Jeřábek

Jan Jeřábek Pardubice.jpg

Je mu 36 let, nejvyšší soutěž však hraje poprvé. Jen Jeřábek si ale tyto zkušenosti náramně užívá a patří ke klíčovým hráčům ligového nováčka. Zkušený záložník, jenž je zároveň kapitánem týmu, je správným lídrem východočeského mužstva a dosud ani jednou nechyběl v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Emil Tischler

Emil Tischler Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Nejlepším střelcem týmu je Emil Tischler, jenž se letos trefil už třikrát. První gól dal proti Teplicím, nad nimiž Pardubice vyhrály 2:1. Potom svou trefou pomohl k remíze se Slavií a naposledy jedinou brankou rozhodl o triumfu s Opavou. Dvaadvacetiletý útočník má formu jako hrom.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud