Roman Hamrlík  Jednička draftu z roku 1992 odehrála v NHL přes 1500 zápasů. Roman Hamrlík patřil dlouho mezi elitní obránce soutěže, s Jaromírem Jágrem si ale nikdy nezahrál. Ve Washingtonu a v New Yorku Rangers totiž působil až po Jágrově návratu do NHL z Ruska.
 Aleš Hemský  Aleš Hemský v zámoří odsloužil 15 sezon, s Jágrem si v jednom týmu ale nezahrál. Možná k tomu ale nebylo daleko, několikrát se totiž spekulovalo o Jágrově přesunu do Edmontonu, za který „hračička“ Hemský hrál dlouhých 11 let.
 Tomáš Kaberle  Kladenský odchovanec a Jágrův kamarád, jeden z nejlepších českých obránců minulých let, je stejně jako „Džegr“ mistrem světa z roku 2005. Společně v NHL ale nehráli. Tomáš Kaberle má však před Jágrem v jedné věci navrch – v roce 2011 vybojoval Stanley Cup s Bostonem, osmašedesátce to o dva roky později těsně nevyšlo.
 Tomáš Plekanec  Tomáš Plekanec býval Jágrův reprezentační centr. Společně toho odehráli hodně, během výluky v NHL váleli na Kladně, ale v NHL se nesetkali. I když se několikrát spekulovalo o „Džegrově“ trejdu do Montrealu, kde Plekanec působil (až na kratičkou epizodku v Torontu) celou zámořskou kariéru, nikdy k němu nedošlo.
7
Fotogalerie

Minuli se. 7 skvělých českých hráčů, se kterými si Jaromír Jágr nikdy nezahrál v NHL

Jaromír Jágr odkroutil na zámořských kluzištích 24 (necelých) sezon. Během dlouhé kariéry v NHL se potkal v klubech s celou plejádou českých hokejistů.

Jaromír Jágr si v NHL zahrál například s Martinem Strakou, Robertem Langem, Martinem Ručinským, Petrem Nedvědem a s řadou dalších. S několika výjimečnými krajany se ale v žádném klubu nepotkal, přitom s některými se míjel jen těsně. Jména deseti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Radek Dvořák

Radek Dvořák (Dallas Stars) (2).jpg

Útočník Radek Dvořák odehrál v NHL v základní části a v play-off 1299 zápasů. Převážnou část kariéry strávil na Floridě, za kterou hrál osm let. Působil i v New Yorku Rangers či Dallasu, v obou klubech byl ale sezonu předtím, než do nich zamířil Jágr.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Roman Hamrlík

Roman Hamrlík (Rangers).jpg

Jednička draftu z roku 1992 odehrála v NHL přes 1500 zápasů. Roman Hamrlík patřil dlouho mezi elitní obránce soutěže, s Jaromírem Jágrem si ale nikdy nezahrál. Ve Washingtonu a v New Yorku Rangers totiž působil až po Jágrově návratu do NHL z Ruska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Aleš Hemský

Aleš Hemský-Edmonton.jpg

Aleš Hemský v zámoří odsloužil 15 sezon, s Jágrem si v jednom týmu ale nezahrál. Možná k tomu ale nebylo daleko, několikrát se totiž spekulovalo o Jágrově přesunu do Edmontonu, za který „hračička“ Hemský hrál dlouhých 11 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle.jpg

Kladenský odchovanec a Jágrův kamarád, jeden z nejlepších českých obránců minulých let, je stejně jako „Džegr“ mistrem světa z roku 2005. Společně v NHL ale nehráli. Tomáš Kaberle má však před Jágrem v jedné věci navrch – v roce 2011 vybojoval Stanley Cup s Bostonem, osmašedesátce to o dva roky později těsně nevyšlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Plekanec

Plekanec.jpg

Tomáš Plekanec býval Jágrův reprezentační centr. Společně toho odehráli hodně, během výluky v NHL váleli na Kladně, ale v NHL se nesetkali. I když se několikrát spekulovalo o „Džegrově“ trejdu do Montrealu, kde Plekanec působil (až na kratičkou epizodku v Torontu) celou zámořskou kariéru, nikdy k němu nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Václav Prospal

Václav Prospal-Philadelphia.jpg

Obrovský dříč a bojovník Václav Prospal hrál dva roky za Philadelphii i New York Rangers, během jedné sezony se mihl na Floridě, s Jágrem se ale míjeli. V reprezentaci spolu však vyválčili v roce 2005 titul mistrů světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun.jpg

Vynikající gólman, který s Jaromírem Jágrem vybojoval světové zlato v Německu, chytal za tři kluby, ve kterých působil v zámoří i český útočník. V Pittsburghu a Washingtonu byl však Tomáš Vokoun později než Jágr a na Floridě zase dříve.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud