Mimořádné talenty z Fortuna ligy. 3 čeští stopeři do 20 let, kteří mají nakročeno k parádní kariéře

Ve fotbalové Fortuna lize působí řada talentovaných borců. Největší pozornost je tradičně upřena na útočníky a záložníky, ale velké naděje najdeme i mezi mladými stopery.

Lukáš Hejda a Luděk Pernica v Plzni či Filip Panák ve Spartě – to jsou zkušení a kvalitní čeští stopeři, kteří pobíhají po trávnících v tuzemské nejvyšší soutěži. Ve Fortuna luze však najdeme i mladé a talentované střední obránce, kteří nemají víc než 20 let a už mají nakročeno k slušným kariérám. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Prebsl – 19 let (Slovan Liberec)

Filip Prebsl.jpg

Devatenáctiletý Filip Prebsl je odchovancem Slavie, která ho letos v únoru pustila na hostování Liberce, Ligovou premiéru si odbyl v aktuální sezoně, v níž dostává překvapivě mnoho prostoru na hřišti. Naskočil do jedenácti ligových utkání a sedmkrát byl v základní sestavě. V Edenu jistě s potěšením sledují jeho výkonnostní růst a už se těší na jeho návrat. Hostování, stejně jako platná smlouva, mu vyprší po skončení sezony. Podle portálu TransferMarkt jeho tržní cena činí 350 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Endl  – 19 let (Zbrojovka Brno)

Lukáš Endl.jpg

Lukáš Endl okusil poprvé nejvyšší soutěž dospělých v sezoně 2020/21. Tehdy mu bylo 17 let a naskočil do sedmi utkání. Se Zbrojovkou zažil pád do druhé ligy a následný rychlý návrat mezi elitu a v současném ročníku už patří mezi členy základní jedenáctky. Odehrál jedenáct ligových zápasů, pokaždé byl v základní sestavě a na hřišti pracoval od úvodního po závěrečný hvizd rozhodčího. Na první branku zatím čeká, ale čekat může také velký zájem bohatší ligové konkurence, který už po talentovaném mladíkovi lačně pokukuje. V moravské metropoli má podepsaný kontrakt do roku 2025 a portál TransferMarkt jeho cenu odhaduje na 700 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Martin Vitík – 19 let (Sparta Praha)

Martin Vitík1.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě předloni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizidního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní devatenáctiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Jenže po příchodu trenéra Priskeho moc šancí nedostává. Na hřiště v ligových zápasech naskakuje až od října a zatím si připsal jen pět startů. Jeho výkonnostní růst se poněkud zadrhl, přesto by na něm Sparta jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu 2,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud