Mimořádné talenty. 3 mladí ligoví stopeři, kteří mají nakročeno k velkým kariérám

Ve fotbalové Fortuna lize působí řada zajímavých talentů. Tím největším z nich je osmnáctiletý klenot Sparty Adam Hložek, jenž má nakročeno k velkému přestupu. O pozornost se ale hlásí i tři mladí stopeři.

Bez názvu.jpg

V domácí lize působí reprezentační stopeři v čele s Jakubem Brabcem, Ondřejem Čelůstkou nebo Davidem Hovorkou. Po tuzemských trávnících ale běhají i mladí a talentovaní střední beci, kteří mají nakročeno k velkým kariérám. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

David Heidenreich (Teplice) – 20 let

David Heidenreich Teplice Petr Bílek  MAFRA  Profimedia.jpg

Teplický odchovanec odešel v roce 2015 do Itálie, kde se upsal Atalantě. V Bergamu si sice Serii A ještě nezahrál, několikrát už byl ale na lavičce náhradníků a sbíral zkušenosti také v mládežnické Lize mistrů. V srpnu se pak nejlepší český starší dorostenec za rok 2018 a mládežnický reprezentant dohodl na ročním hostování s Teplicemi a svou ligovou premiéru ozdobil gólem do sítě Příbrami. Kariéra dvacetiletého stopera se vyvíjí správným směrem.

Foto: Petr Bílek / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Martin Vitík (Sparta) – 18 let

Martin Vitík Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na podzim si zahrál v utkání Evropské ligy proti AC Milán a v lednu už si odbyl premiéru také ve Fortuna lize. Martin Vitík nejprve odehrál duel na půdě Baníku a následně byl nejlepším hráčem Sparty v Opavě. Letenští ani v jednom duelu neinkasovali a čerstvě osmnáctiletý Vitík ukázal ohromný potenciál. Že by Sparta konečně vyřešila problém ve středu obrany?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

David Zima (Slavia) – 20 let

David Zima Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je tomu rok, co David Zima přestoupil z Olomouce do Slavie. Na kontě měl v té době pouhé dva ligové starty, přesto se v Edenu zvládl prosadit a roste z něj nový lídr zadních řad sešívaného týmu. Dvacetiletý stoper na hřišti působí jako ostřílený mazák a má nakročeno i do seniorské reprezentace.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud