Jindřich Staněk  Reprezentační gólman, který přišel do Slavie z Plzně, se měl stát v Edenu novou jedničkou. Jenže během přípravy v Portugalsku se zranil a sešívaným nepomůže několik týdnů. Pražané jej dokonce nenapsali ani na soupisku pro Evropskou ligu. Proti Jablonci tak chytal Aleš Mandous, který lovil míč ze své sítě třikrát. Na lavičce náhradníků zůstal Ondřej Kolář.

Jindřich Staněk
Reprezentační gólman, který přišel do Slavie z Plzně, se měl stát v Edenu novou jedničkou. Jenže během přípravy v Portugalsku se zranil a sešívaným nepomůže několik týdnů. Pražané jej dokonce nenapsali ani na soupisku pro Evropskou ligu. Proti Jablonci tak chytal Aleš Mandous, který lovil míč ze své sítě třikrát. Na lavičce náhradníků zůstal Ondřej Kolář.

 David Zima  Sešívaní za něj v zimě zaplatili sto milionů korun a udělali z něj nejdražší posilu v ligové historii. Pod trenérem Trpišovským David Zima už v Edenu působil, realizační tým Slavie tak moc dobře ví, co od reprezentačního stopera čekat. Zima by se měl stát jedním z lídrů týmu, do utkání s Jabloncem ale ještě nezasáhl. „Na tréninku vypadá dobře, po příchodu však měl velké únavové makery. Skupina nehrajících hráčů v Turíně totiž trénovala trochu jinak. Zimič se ještě ladí s týmem. Klidně mohl nastoupit, ale rozhodli jsme se pro jiné hráče,“ uvedl Trpišovský.
 Malick Diouf  Senegalský teenager dorazil za velké peníze z Norska. V Edenu si od něj hodně slibují, příprava ale ukázala, že s Malickem Dioufem bude ještě hodně práce. Levý wingbek proti Jablonci zůstal celou dobu mezi náhradníky.
 Ondřej Zmrzlý  Na stejném místě jako Diouf může zahrát i Ondřej Zmrzlý, se kterým v Edenu počítají i do středu zálohy. Čtyřiadvacetiletý univerzál, jenž odehrál skvělý podzim za Olomouc, se ale zatím do základní sestavy nevešel. Jako jediná z posil se ovšem podíval na plac a v 65. minutě nahradil Lukáše Masopusta.
 Ihattaren nebyl ani na lavičce  Ani na lavičku se nedostal Mohamed Ihattaren, který prošel Eindhovenem, Juventusem nebo Ajaxem. Do Slavie však přišel ve špatném stavu a po soustředění v Portugalsku z prvního týmu vypadl. Vzhledem k jeho problémům není vůbec jasné, jestli si kdy za sešívané zahraje.
5
Fotogalerie

Miliony na lavičce. Jak se v lize (ne)uvedly drahé zimní posily Slavie?

Slavia vstoupila do jarních bojů Fortuna ligy divokým zápasem s Jabloncem, který rozhodla až v nastaveném čase, v němž Václav Jurečka vystřelil výhru 4:3. Fanoušci, kteří se těšili na drahé zimní posily, měli smůlu.

Sešívaní byli v zimě aktivní a posilovali. Za nové hráče vynaložili více než 200 milionů korun, proti Jablonci to ale nebylo znát.

Z nových hráčů, kteří do Edenu v minulých týdnech dorazili, nastoupil jediný. V základní sestavě nebyl nikdo. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk

Bez názvu.jpg

Reprezentační gólman, který přišel do Slavie z Plzně, se měl stát v Edenu novou jedničkou. Jenže během přípravy v Portugalsku se zranil a sešívaným nepomůže několik týdnů. Pražané jej dokonce nenapsali ani na soupisku pro Evropskou ligu. Proti Jablonci tak chytal Aleš Mandous, který lovil míč ze své sítě třikrát. Na lavičce náhradníků zůstal Ondřej Kolář.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Zima

David Zima Turín.jpg

Sešívaní za něj v zimě zaplatili sto milionů korun a udělali z něj nejdražší posilu v ligové historii. Pod trenérem Trpišovským David Zima už v Edenu působil, realizační tým Slavie tak moc dobře ví, co od reprezentačního stopera čekat. Zima by se měl stát jedním z lídrů týmu, do utkání s Jabloncem ale ještě nezasáhl. „Na tréninku vypadá dobře, po příchodu však měl velké únavové makery. Skupina nehrajících hráčů v Turíně totiž trénovala trochu jinak. Zimič se ještě ladí s týmem. Klidně mohl nastoupit, ale rozhodli jsme se pro jiné hráče,“ uvedl Trpišovský.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Malick Diouf

Malick Diouf Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Senegalský teenager dorazil za velké peníze z Norska. V Edenu si od něj hodně slibují, příprava ale ukázala, že s Malickem Dioufem bude ještě hodně práce. Levý wingbek proti Jablonci zůstal celou dobu mezi náhradníky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ondřej Zmrzlý

Ondřej Zmrzlý Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Na stejném místě jako Diouf může zahrát i Ondřej Zmrzlý, se kterým v Edenu počítají i do středu zálohy. Čtyřiadvacetiletý univerzál, jenž odehrál skvělý podzim za Olomouc, se ale zatím do základní sestavy nevešel. Jako jediná z posil se ovšem podíval na plac a v 65. minutě nahradil Lukáše Masopusta.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ihattaren nebyl ani na lavičce

Mohamed Ihattaren.jpg

Ani na lavičku se nedostal Mohamed Ihattaren, který prošel Eindhovenem, Juventusem nebo Ajaxem. Do Slavie však přišel ve špatném stavu a po soustředění v Portugalsku z prvního týmu vypadl. Vzhledem k jeho problémům není vůbec jasné, jestli si kdy za sešívané zahraje.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud