Gabri Veiga (Celta Vigo)  Gabri Veiga je kometou na nebi španělské La Ligy. Teprve dvacetiletý mladík, který je odchovancem Celty Vigo, si vysloužil pozornost skautů nejednoho bohatého klubu. Kromě Realu Madrid, o jehož eminentním zájmu píše Fabrizio Romano, se o podpis kreativního záložníka chce poprat také Manchester United. Veiga je výborným driblérem s citem pro přihrávku a výbornou střelou z dálky. V aktuálním ročníku nejvyšší španělské soutěže odehrál 25 utkání, v nichž dal devět branek a na další tři přihrál. Portál TransferMarkt ho oceňuje na deset milionů eur. V mateřském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2026. Profimedia.cz
 Roméo Lavia (Southampton)  Roméo Lavia je dalším příslibem z belgické líhně fotbalových talentů. Devatenáctiletý defenzivní záložník je odchovancem Anderlechtu, odkud ho získal v roce 2020 Manchester City. V klubu ale vydržel jen jednu sezonu a loni v létě se upsal na pět let Southamptonu. Navzdory nízkému věku si v aktuálně posledním celku tabulky Premier League vybojoval neotřesitelnou pozici a pravidelně nastupuje v základní sestavě. Pokud Saints sestoupí z elitní ligy, což je celkem pravděpodobné, bude po jeho podpisu na smlouvě ve fotbalovém světě velká poptávka. Portál BBC Sport nedávno informoval o zájmu Manchesteru United, ale Red Devils nejsou sami, kdo kolem mladého talentu krouží. Aktivně se k přestupu staví také manažeři Manchesteru City, Chelsea a Arsenalu. Jeho aktuální cena se pohybuje kolem 25 milionů eur. Profimedia.cz
 Alexis Mac Allister (Brighton and Hove Albion)  Mistr světa Alexis Mac Allister je perlou v sestavě Brightonu a v klubu to velmi dobře vědí. Je téměř jisté, že v létě o svůj poklad přijdou, ale měli by za něj dostat pořádně zaplaceno. Už v lednovém přestupním termínu se psalo o mimořádném zájmu Juventusu a Chelsea, ale po jeho podpisu prahli také v Arsenalu, a Liverpoolu. Nyní vstupují do hry i oba kluby z Manchesteru – City a United. Pokud by k přestupu došlo, nový zaměstnavatel by za subtilního záložníka musel pořádně zaplatit. Částka by mohla vyšplhat nad 40 milionů eur. Mac Allister v aktuální sezoně Premier League odehrál 22 utkání, ve kterých dal sedm branek a na jednu nahrál. V Brightonu má podepsanou smlouvu do roku 2025. Profimedia.cz
 Eduardo Camavinga (Real Madrid)  Eduardo Camavinga je podle mínění mnohých expertů „generačním talentem“. Záložník s angolskými kořeny je odchovancem Rennes, za něž odehrál tři sezony v Ligue 1. V ročníku 2019/20 byl klíčovým faktorem při cestě mužstva za účastí v Lize mistrů. Nejcennějšími atributy nadaného fotbalisty jsou všestrannost a taktická inteligence. Ačkoli nepatří mezi kanonýry, stal se druhým nejmladším střelcem v historii francouzské reprezentace. Není divu, že se velmi záhy dostal do hledáčku řady věhlasných klubů, Mezi zájemci o jeho služby byl Real Madrid a Manchester United, on si nakonec v roce 2021 vybral Bílý balet. Na Old Trafford však o jeho služby nadále velmi stojí. Dokonce tak moc, že podle zasvěcených zdrojů je anglický klub ochoten nabídnout Realu za jeho přestup částku ve výši 130 milionů eur. To je skoro třikrát víc, že podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální cena.
6
Fotogalerie

Milionové nákupy. 6 fotbalistů, kteří by v létě mohli posílit Manchester United

Na Old Trafford se zřejmě (opět) chystá zemětřesení. V Manchesteru United plánují v létě před sezonou 2023/24 přebudovat tým.

Několik kvalitních fotbalistů by mělo v letním přestupním termínu zamířit na Old Trafford a několik stávajících členů kádru by mohlo odejít do jiných klubů. Tak vypadá podle britského tisku plán Manchesteru United.

Klub utratil v uplynulých letech za posily nemalé peníze a za pár měsíců by v rozhazování peněz za nové tváře mohl pokračovat. V následujících kapitolách najdete šest fotbalistů, o nichž se v souvislosti s přestupem na Old Trafford hovoří a píše.

Pokračování 2 / 7

Amourricho van Axel Dongen (Ajax Amsterdam)

Amourricho van Axel Dongen.jpg

Věk: 18 let
Post: útočník
Odhadovaná tržní cena podle portálu TransferMarkt: 500 tisíc eur

Manchester United má v hledáčku pro letní přestupové období řadu drahých a známých hráčů, ale skauti se pídí také po mladičkých talentech. Takovým je i nizozemský útočník Amourricho van Axel Dongen. Osmnáctiletý mladík, který je kapitánem týmu Ajaxu Amsterdam do 21 let, bude za pár měsíců volným hráčem a je tedy lákavou kořistí pro nejeden klub. Talentovaný borec nijak nepospíchá s prodloužením kontraktu a už dal najevo, že by mohl odejít za kanál La Manche. O zájmu Manchesteru United informoval nedávno insider Fabrizio Romano.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Gabri Veiga (Celta Vigo)

Gabri Veiga.jpg

Věk: 20 let
Post: záložník
Odhadovaná tržní cena podle portálu TransferMarkt: 10 milionů eur

Gabri Veiga je kometou na nebi španělské La Ligy. Teprve dvacetiletý mladík, který je odchovancem Celty Vigo, si vysloužil pozornost skautů nejednoho bohatého klubu. Kromě Realu Madrid, o jehož eminentním zájmu píše Fabrizio Romano, se o podpis kreativního záložníka chce poprat také Manchester United.

Veiga je výborným driblérem s citem pro přihrávku a excelentní střelou z dálky. V aktuálním ročníku nejvyšší španělské soutěže odehrál 25 utkání, v nichž dal devět branek a na další tři přihrál. Portál TransferMarkt ho oceňuje na deset milionů eur. V mateřském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Roméo Lavia (Southampton)

Roméo Lavia.jpg

Věk: 19 let
Post: defenzivní záložník
Odhadovaná tržní cena podle portálu TransferMarkt: 25 milionů eur

Roméo Lavia je dalším příslibem z belgické líhně fotbalových talentů. Devatenáctiletý defenzivní záložník je odchovancem Anderlechtu, odkud ho získal v roce 2020 Manchester City. V klubu ale vydržel jen jednu sezonu a loni v létě se upsal na pět let Southamptonu. Navzdory nízkému věku si v aktuálně posledním celku tabulky Premier League vybojoval neotřesitelnou pozici a pravidelně nastupuje v základní sestavě. Pokud Saints sestoupí z elitní ligy, což je celkem pravděpodobné, bude po jeho podpisu na smlouvě ve fotbalovém světě velká poptávka.

Portál BBC Sport nedávno informoval o zájmu Manchesteru United, ale Red Devils nejsou sami, kdo kolem mladého talentu krouží. Aktivně se k přestupu staví také manažeři Manchesteru City, Chelsea a Arsenalu. Jeho aktuální cena se pohybuje kolem 25 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Alexis Mac Allister (Brighton and Hove Albion)

Alexis Mac Allister.jpg

Věk: 24 let
Post: záložník
Odhadovaná tržní cena podle portálu TransferMarkt: 42 milionů eur

Mistr světa Alexis Mac Allister je perlou v sestavě Brightonu a v klubu to velmi dobře vědí. Je téměř jisté, že v létě o svůj poklad přijdou, ale měli by za něj dostat pořádně zaplaceno. Už v lednovém přestupním termínu se psalo o mimořádném zájmu Juventusu a Chelsea, ale po jeho podpisu prahli také v Arsenalu a Liverpoolu. Nyní vstupují do hry i oba kluby z Manchesteru – City a United.

Pokud by k přestupu došlo, nový zaměstnavatel by za subtilního záložníka musel pořádně zaplatit. Částka by mohla vyšplhat nad 40 milionů eur. Mac Allister v aktuální sezoně Premier League odehrál 22 utkání, ve kterých dal sedm branek a na jednu nahrál. V Brightonu má podepsanou smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Eduardo Camavinga (Real Madrid)

Eduardo Camavinga-Real.jpg

Věk: 20 let
Post: záložník
Odhadovaná tržní cena podle portálu TransferMarkt: 50 milionů eur

Dvacetiletý Francouz Eduardo Camavinga je podle mínění mnohých expertů „generačním talentem“. Záložník s angolskými kořeny je odchovancem Rennes, za něž odehrál tři sezony v Ligue 1. V ročníku 2019/20 byl klíčovým faktorem při cestě mužstva za účastí v Lize mistrů.

Nejcennějšími atributy nadaného fotbalisty jsou všestrannost a taktická inteligence. Ačkoli nepatří mezi kanonýry, stal se druhým nejmladším střelcem v historii francouzské reprezentace. Není divu, že se velmi záhy dostal do hledáčku řady věhlasných klubů, Mezi zájemci o jeho služby byl Real Madrid a Manchester United, on si nakonec v roce 2021 vybral Bílý balet. Na Old Trafford však o jeho služby nadále velmi stojí. Dokonce tak moc, že podle zasvěcených zdrojů je anglický klub ochoten nabídnout Realu za jeho přestup částku ve výši 130 milionů eur. To je skoro třikrát víc, než podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální cena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jude Bellingham (Borussia Dortmund)

Jude Bellingham.jpg

Věk: 19 let
Post: záložník
Odhadovaná tržní cena podle portálu TransferMarkt: 110 milionů eur

Anglický záložník Jude Bellingham přišel do Borussie Dortmund v červenci roku 2020 za 25 milionů liber (k nimž mohou naskákat další miliony za výkony hráče či další přestup) z Birminghamu a stal se nejdražším sedmnáctiletým fotbalistou v historii. V dresu City působil od sedmi let. Když mu bylo 16 roků a 38 dní, odbyl si debut v prvním týmu, čímž se stal nejmladší hráčem v historii Birminghamu.

V barvách Dortmundu debutoval 14. září 2020 v základní sestavě v pohárovém utkání proti Duisburgu, v němž přispěl jedním gólem k výhře 5:0 a stal se nejmladším střelcem Borussie v historii ve všech soutěžích. O pět dní později si odbyl premiéru v Bundeslize a hned si připsal do statistik asistenci.

Bellingham je nesmírně silný na balonu, ale taky poctivý v defenzívě. Hráč, který prošel všemi mládežnickými výběry Anglie, je obrovským talentem a příslibem do budoucna. Nyní kroutí třetí sezonu v Bundeslize, a i když oslaví na konci června teprve 20. narozeniny, patří k největším hvězdám soutěže.

V zimním přestupovém období se psalo o zájmu Manchesteru City, Liverpoolu a Chelsea, v létě by o jeho podpis měl svést boj Real Madrid s Manchesterem United. Bude to ale pořádně drahé, protože přestupová částka v eurech by se mohla vyšplhat nad stomilionovou hranici.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud