Milionové nákupy? 3 fotbalisté, kteří by (prý) mohli posílit Manchester United

Tři kvalitní fotbalisté by mohli v letošním zimním či letním přestupním termínu zamířit na Old Trafford. Tak vypadá podle sportovních novinářů na ostrovech i jinde v Evropě plán Manchesteru United.

Manchester United hodně touží po defenzivním záložníkovi či stoperovi Declanu Riceovi z West Hamu United. Kladiváři však vzkázali na Old Trafford, že dvaadvacetiletý borec je (momentálně) neprodejný. Red Devils tak zřejmě budou lovit jinde jiné ryby. V následujících kapitolách najdete hráče, o nichž se v souvislosti s přestupem na Old Trafford v uplynulých dnech či týdnech hovořilo a psalo.

Pokračování 2 / 4

Boubacar Kamara (Olympique Marseille)

Boubacar Kamara.jpg

Dvaadvacetiletý defenzivní záložník Boubacar Kamara se narodil v Marseille, je odchovancem tamního slavného klubu a má v něm podepsanou smlouvu do konce aktuální sezony. A protože s Olympiquem odmítá kontrakt prodloužit, je žhavým adeptem na přestup. Už od loňského prosince prosakují do médií informace o tom, že o jeho podpis hodně stojí Manchester United. A není sám. Ve frontě zájemců je také Newcastle United či West Ham.

Kamara ale nebude levný. Podle portálu TransferMarkt překračuje jeho aktuální cena 20 milionů liber a navíc si mladý hráč stanovuje hodně vysoké platové požadavky. Podle ostrovních médií chce týdenní mzdu ve výši 150 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)

Florian Wirtz.jpg

Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají osmnáctiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze.

Odchovanec Kolína nad Rýnem se přesunul do současného působiště předloni v lednu za pouhých 200 tisíc eur. O dva roky později činí jeho hodnota podle portálu TransferMarkt 70 milionů eur a o podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí nejbohatší evropské kluby, mezi nimiž je také Manchester United. Velký zájem o superlatentovaného teenagera projevují také Chelsea, Liverpool, Real Madrid a Barcelona. Jeho přestup však není otázkou tohoto přestupního termínu a šéfové Bayeru už potenciálním zájemcům vzkázali, že Wirtze v zimě nikam nepustí. Otázkou je, zda budou v létě stejně tak neoblomní.

Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivního středopolaře, ale též na hrotu útoku nebo jako křídlo, už má na kontě první čtyři starty v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně nastřílel v 16 zápasech pět gólů a zaznamenal osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Fabián Ruiz (SSC Neapol)

Fabián Ruiz.jpg

Podle informací z italských médií je Manchester United největším favoritem na přestup španělského záložníka Fabiána Ruize z Neapole. Pětadvacetiletý borec je také v hledáčku Liverpoolu a Arsenalu, ale Red Devils mají zřejmě k jeho podpisu nejblíže.

Ruiz má na Apeninském poloostrově podepsaný kontrakt do roku 2023, ale existují pochybnosti o tom, že by jej chtěl prodloužit. Manchester by zřejmě vyvíjel tlak na jeho přesun až v letním přestupním období, kdy vstoupí jeho smlouva do poslední sezony. Reprezentační středopolař odehrál od přestupu z Realu Betis v roce 2018 za italský klub 148 utkání, vstřelil 20 branek a zaznamenal 13 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud