Bořek Dočkal (Sparta Praha): 1,3 – 1,5 milionu korun. Sparta jej v zimě přivedla po dvou letech zpátky na Letnou a reprezentační kapitán se ihned stal lídrem na hřišti i v kabině. Jenže po návratu odehrál jen tři zápasy, zranil se a musel na operaci. Spartě bude chybět i na začátku nového ročníku. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga (Sparta Praha): 1,5 – 1,8 milionu korun. Zatím není vůbec jisté, že Guélor Kanga ve Spartě zůstane. Gabonský záložník sice patří k nejlepším ligovým fotbalistům, ve Spartě s ním ale mají také hodně problémů. Pokud by náhodou zamířil za hranice, sparťanské kase by se výrazně ulevilo, osmadvacetiletý Kanga totiž patří k nejlépe placeným hráčům soutěže. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michael Ngadeu (Slavia Praha): 1,5 – 1,8 milionu korun. Byl jedním z klíčových hráčů na cestě Slavie za titulem. Kamerunský reprezentant, který se nyní chystá na Africký pohár národů, se však možná posune o dům dál. Do svých řad jej totiž láká belgický Gent, který aktivoval jeho výstupní klauzuli. Zároveň mu údajně nabízí vyšší plat, než má v Edenu.
 Miroslav Stoch (Slavia Praha): 2 – 2,2 milionu korun. Zejména na podzim byl jedním z klíčových hráčů Slavie. Na jaře už sice jeho herní vytížení i bodový přísun kleslo, Miroslav Stoch je však stále neotřesitelnou oporou. Aby tak ne, když slovenský reprezentant bere v Edenu okolo dvou milionů korun měsíčně. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Milionáři ze Sparty a Slavie. Podívejte se na sedm nejlépe placených hráčů Fortuna ligy

Elitní české fotbalové kluby, tedy především Slavia a Sparta, disponují ohromným kapitálem. O platech, které mají klíčoví hráči pražských týmů, se dříve ostatním mohlo jen zdát.

Bez názvu2.jpg

V Edenu a na Letné nabízejí svým klíčovým hráčům takové podmínky, které jsou srovnatelné se zahraničím. Deník Sport proto sestavil odhadovaný žebříček měsíčních platů (bez prémií) sedmi předních ligových fotbalistů – jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Bořek Dočkal (Sparta Praha): 1,3 – 1,5 milionu korun

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparta jej v zimě přivedla po dvou letech zpátky na Letnou a reprezentační kapitán se ihned stal lídrem na hřišti i v kabině. Jenže po návratu odehrál jen tři zápasy, zranil se a musel na operaci. Spartě bude chybět i na začátku nového ročníku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Guélor Kanga (Sparta Praha): 1,5 – 1,8 milionu korun

Guélor Kanga Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zatím není vůbec jisté, že Guélor Kanga ve Spartě zůstane. Gabonský záložník sice patří k nejlepším ligovým fotbalistům, ve Spartě s ním ale mají také hodně problémů. Pokud by náhodou zamířil za hranice, sparťanské kase by se výrazně ulevilo, osmadvacetiletý Kanga totiž patří k nejlépe placeným hráčům soutěže.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Michael Ngadeu (Slavia Praha): 1,5 – 1,8 milionu korun

Michael Ngadeu.jpg

Byl jedním z klíčových hráčů na cestě Slavie za titulem. Kamerunský reprezentant, který se nyní chystá na Africký pohár národů, se však možná posune o dům dál. Do svých řad jej totiž láká belgický Gent, který aktivoval jeho výstupní klauzuli. Zároveň mu údajně nabízí vyšší plat, než má v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Miroslav Stoch (Slavia Praha): 2 – 2,2 milionu korun

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Zejména na podzim byl jedním z klíčových hráčů Slavie. Na jaře už sice jeho herní vytížení i bodový přísun kleslo, Miroslav Stoch je však stále neotřesitelnou oporou. Aby tak ne, když slovenský reprezentant bere v Edenu okolo dvou milionů korun měsíčně.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Tal Ben Chaim (Sparta Praha): 2,5 – 3 milionu korun

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA MAFRA Profimedia.jpg

Když před dvěma lety přišel do Sparty, stal se nejdražším hráčem v ligové historii. Moc se ale nepředvedl, letos jej navíc trápily zdravotní problémy a na Letné odehrál celkově jen dvacet zápasů. Gólově se neprosadil, jeho plat je přesto královský.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Semih Kaya (Sparta Praha): 3,0 – 3,5 milionu korun

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě větší peníze vydělává Semih Kaya. Ovšem ani turecký stoper, který do Sparty přišel za více než padesát milionů korun, zatím příliš nepřesvědčil. Na jaře hostoval v Galatasarayi, teď se pokusí ještě jednou zabojovat o místo na Letné.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Tomáš Souček (Slavia Praha): 3 – 4 miliony korun

Tomáš Souček Slavia 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Klíčový záložník Slavie a české reprezentace podepsal v Edenu nový pětiletý kontrakt, díky kterému se stává nejlépe placeným hráčem ligy. Bez bonusů si vydělá tři až čtyři miliony korun za měsíc. Pokud ho Slavia v zimě prodá, tak na něm vydělá necelých 400 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud