Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 18 milionů korun.  Jekatěrinburg patřil k senzacím celé KHL. Tým proháněl největší favority soutěže a stal se černým koněm na zisk Gagarinova poháru. Skvělý rok přitom prožívá třicetiletý Jakub Kovář, který měl v základní části téměř 94% úspěšnost zákroků a v průměru inkasoval jen 1,78 branky na zápas. Parádní výkony předvádí i v play-off. Foto: Profimedia.cz

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 18 milionů korun. Jekatěrinburg patřil k senzacím celé KHL. Tým proháněl největší favority soutěže a stal se černým koněm na zisk Gagarinova poháru. Skvělý rok přitom prožívá třicetiletý Jakub Kovář, který měl v základní části téměř 94% úspěšnost zákroků a v průměru inkasoval jen 1,78 branky na zápas. Parádní výkony předvádí i v play-off. Foto: Profimedia.cz

Milionáři z východu. Podívejte se, kdo jsou čtyři nejlépe placení čeští hokejisté v KHL

Nejlépe placeným hokejistou Kontinentální hokejové ligy je Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, jenž si za rok vydělá 61,4 milionů korun. Ale jak jsou na tom čeští hráči?

Nejlépe placeným Čechem v NHL je Jakub Voráček, za nímž následují David Pastrňák, David Krejčí či Tomáš Hertl. Nyní se ale přenesme zpoza Atlantiku na východ a podívejme se, kolik berou Češi v KHL. Jména čtyř nejlépe placených z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 18 milionů korun

JAkub Kovář KHL.jpg

Jekatěrinburg patřil k senzacím celé KHL. Tým proháněl největší favority soutěže a stal se černým koněm na zisk Gagarinova poháru. Skvělý rok přitom prožívá třicetiletý Jakub Kovář, který měl v základní části téměř 94% úspěšnost zákroků a v průměru inkasoval jen 1,78 branky na zápas. Parádní výkony předvádí i v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jiří Sekáč (Kazaň) – 20,6 milionů korun

Jiří Sekáč Kazaň 2.jpg

Před sezonou 2014/15 odešel do zámoří, v NHL prošel čtyřmi kluby, po dvou letech se ale vrátil do Evropy a posílil Kazaň. Letos je v klubu třetí ročník, který je z jeho bodového pohledu nejúspěšnější. Šestadvacetiletý útočník, jenž loni zvedl nad hlavu Gagarinův pohár, dal 23 branek a přidal 24 asistencí. Zároveň je nejlépe placeným českým útočníkem v soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Nakládal (Jaroslavl) – 20,6 milionů korun

Jakub Nakládal Jaroslavl.jpg

Nejlépe placeným českým obráncem v KHL je Jakub Nakládal, jenž má stejný plat jako Sekáč. Jednatřicetiletý účastník Světového poháru i loňských olympijských her v roce 2016 po návratu ze zámoří zakotvil v Jaroslavli, ve které plní roli jednoho z elitních hráčů týmu. Letos v základní části posbíral 23 (9+14) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Alexander Salák (Jaroslavl) – 24 milionů korun

Alexander Salák Jaroslavl.jpg

Nejlépe placeným českým hokejistou v KHL je Alexander Salák. Dvaatřicetiletý gólman, jenž v roce 2014 startoval na olympiádě v Soči, po třech letech opustil Novosibirsk a před sezonou posílil Jaroslavl. V základní části zasáhl do dvaceti zápasů a úspěšností zákroků se dostal na 92,2%.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud