Milionáři z Letné. 4 hráči Sparty, kteří si měsíčně vydělají nejvíc peněz

Ve Spartě je něco špatně. Mužstvo se trápí a silné individuality zatím nedokázaly vytvořit tým, který by válcoval soupeře. Znovu se tak ukazuje, že ani nadstandardně placené hvězdy samy úspěch nezaručí.

Jedním z hráčů, který na podzim nebude rád vzpomínat, je Josef Šural. Ten do sezony vstupoval v roli kapitána, postupně ale přišel o místo v kádru a je na odchodu. S vedením klubu se totiž nedohodl na nové smlouvě a spekuluje se, že v ní požadoval měsíční plat ve výši necelého milionu korun. Nedostal ho, na rozdíl od některých zahraničních spoluhráčů. Jména čtyř fotbalistů Sparty, kteří na Letné (pravděpodobně) berou nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Guélor Kanga

Guélor Kanga Stanciu MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Nejkontroverznější postava letenské kabiny. Guélor Kanga přišel do Sparty před rokem z Bělehradu a ukázal, že je nadstandardním ligovým fotbalistou. Jenže taky pořádně problémovým. Letos vinou disciplinárních trestů zasáhl jen do 13 zápasů, ve kterých dal šest branek. Za poslední červenou katu na Slovácku navíc přišel o polovinu měsíčního platu, který údajně činí 2,1 milionů korun.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Žádný ligový fotbalista nestál více než Nicolae Stanciu, za kterého Sparta před rokem zaplatila Anderlechtu téměř sto milionů korun. Rumunský reprezentant na Letné dostal Rosického desítku, navlékl i kapitánskou pásku a stal se jedním z lídrů rudé kabiny.

Letos dal čtyři góly, přidal šest nahrávek, jenže ani jemu se na podzim nevyhnuly výkyvy formy a spálil několik tutovek. "Stanciu bude brát 1,1 milionu eur ročně včetně bonusů,“ uvedla při jeho příchodu na Letnou hráčova agentka Anamaria Prodanová Reghecampfová. To je v přepočtu zhruba 2,3 milionů korun za měsíc.

Foto: Czech News Center  / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Když na Letnou loňské léto přišel, stal se tehdejším nejdražším ligovým hráčem všech dob. Sparta za izraelského reprezentanta zaplatila 76 milionů korun, ovšem Tal Ben Chaim si během své premiérové ligové sezony připsal jen dvě asistence v 18 zápasech. To je na hráče, který údajně bere tři miliony korun měsíčně, zatraceně málo. Letos odehrál dva zápasy v červenci a více toho zatím neukázal. Odejde?

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Semih Kaya

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Turecký stoper přišel na Letnou před rokem z Galatasaraye a na Letné údajně dostal plat ve výši 3,7 milionů korun měsíčně. Jenže v úvodu sezony se zranil a místo v sestavě si už nezískal. Letos dostal více prostoru, v úvodu sezony byl v základní sestavě, odehrál deset zápasů, naposledy se ale podíval na hřiště na začátku října při porážce v Olomouci. Nebylo by žádným překvapením, kdyby v zimě odešel jinam.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud