Milion ve smlouvě, další v bonusech. Kolik si letos vydělá žádaný Vrbata?

Loňské trápení je zapomenuto, Radim Vrbata letos zase válí. Návrat do známého prostředí v Arizoně mu náramně prospěl a pětatřicetiletý útočník je opět při chuti. Aktuálně je dokonce třetím nejproduktivnějším českým hráčem v zámoří.

Vrbata se v létě vrátil po dvou letech do Arizony. Jeho staronovému týmu se sice nedaří, pětatřicetiletý veterán je ale při chuti. S 11 góly, 23 asistencemi a 147 střelami je nejlepším kanonýrem, asistentem i nejpilněji střílejícím hráčem týmu.

Čím víc se blíží vyřazovací boje, tím hlasitěji se spekuluje o jeho výměně do klubu, ve kterém by se mohl porvat o vysněný Stanley Cup. „Ve smlouvě nemám žádnou ochranu, musíte být připraveni na cokoliv,“ připustil možný trejd.

Vrbata je pro konkurenční celky lákavým zbožím, nabízí spoustu muziky za málo peněz. S Coyotes totiž podepsal kontrakt jen na milion dolarů. Ve smlouvě má ale uvedeny také bonusy, které by musel převzít i jeho případný nový klub. Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 4

30 odehraných zápasů

Radim vrbata.jpg

První z bonusů má Vrbata v kapse. Pravidla zněla jasně – pokud odehraješ alespoň 30 zápasů, půl milionů dolarů je tvých. Český veterán tuto metu hravě zdolal, dosud nastoupil k 48 duelům a další ještě přidá. Bude to v Arizoně nebo jinde? Pokud bude vytrejdován, nový klub tento bonus převezme.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

20 gólů nebo 40 bodů

Radim Vrbata Vancouver.jpg

Vrbata měl výborný ročník 2014/15, během něhož vstřelil 31 branek, přidal 32 asistencí a stanovil si gólové i bodové maximum. Loni se však trápil, do statistik se zapsal 13 góly a 14 asistencemi a nikdo nevěděl, na jaká čísla může dosáhnout letos.

Arizona mu proto nabídla roční kontrakt, ale s dalšími bonusy. Pokud vstřelí dvacet branek nebo získá čtyřicet bodů, vydělá si dalšího půl milionu dolarů. Jelikož má aktuálně na kontě 34 bodů (a 11 vstřelených branek), tak se zdá, že je jen otázkou času, kdy si tento bonus zajistí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Play-off

Radim Vrbata Chicago.jpg

Pokud zůstane v Arizoně, může na tento bonus zapomenout. Coyotes jsou totiž hned po Coloradu druhým nejhorším týmem aktuálního ročníku a šance, že by pronikli do vyřazovacích bojů. je téměř mizivá. Taky se ale může stát, že Vrbata dohraje sezonu jinde. Určitě by se našlo několik týmů, které by ho braly před play-off všemi deseti. Český útočník je lákavým zbožím a v klíčové fázi sezony může být hodně užitečný.

V play-off dosud odehrál 42 zápasů, v nichž dal osm branek a přidal deset asistencí, což není vůbec špatná bilance. Ale pozor, ve vyřazovací fázi posbíral taky 17 záporných bodů. Případný zájemce musí myslet i na fakt, že má ve smlouvě bonusy za účast v play-off, které se odvíjí podle toho, jak daleko by klub s Vrbatou došel. Maximální výše prémií je na 1,25 milionech dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud