5. – 6. Marco Verratti (Al-Arabi) - Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24:  91 Marco Verratti je už řadu let považován za jeden z největších talentů italského fotbalu. Jen 165 centimetrů vysoký záložník, který spojil drtivou část kariéry (11 sezon) s francouzským velkoklubem Paris Saint-Germain, je rozeným šéfem týmu, dirigentem, který jasně a srozumitelně umí řídit hru mužstva. To platí i pro reprezentační celek Itálie, za který dosud odehrál 55 utkání a vstřelil tři góly. Letos v září neodolal lákání petrodolarů a upsal se na tři roky katarskému klubu Al-Arabi. Pro českého fanouška je asi příjemné číst, že se na jeho výkonnostním růstu významně podílel český trenér Zdeněk Zeman, který mu dal velký prostor a důvěru na začátku jeho kariéry v Pescaře.
 3. – 4. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) - Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24:  92 Čtyřiadvacetiletý útočník Paris Saint-Germain Kylian Mbappé je už několik let řazen mezi nejlepší fotbalisty světa. V roce 2016 pomohl reprezentaci galského kohouta do 19 let k titulu mistrů Evropy a před pěti lety už byl ofenzivním esem seniorského národního týmu na šampionátu v Rusku, kde pomohl čtyřmi brankami k zisku zlatých medailí. A to byl druhým nejmladším hráčem na turnaji. K největším hvězdám patřil i na loňském turnaji v Kataru, kde se stal nejlepším střelcem a dovedl Francii opět do finále, kde podlehla až po penaltovém rozstřelu Argentině. Jeho talent zazářil nejdříve v dresu Monaka, odkud ho vykoupili šejkové vlastnící Paris Saint-Germain za 145 milionů eur, čímž z něho udělali jednoho z nejdražších fotbalistů v historii. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt ještě o 35 milionů eur vyšší a je sp
 3. – 4. Bernardo Silva (Manchester City) - Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24:  92 Záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City. Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během pěti minulých sezon pomohl klubu už ke čtrnácti trofejím, z toho pětkrát k mistrovskému titulu. Sezona 2020/21 ho zastihla v poklesu formy a následně se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, on se však dokázal vzchopit a dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící.
 2. Neymar (Al Hilal) - Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24:  93 Když v létě roku 2017 zamířil Brazilec Neymar z Barcelony do Paris Saint-Germain, vyrazila přestupová částka dech celému fotbalovému světu. Šlo totiž o více než dvojnásobnou sumu, než kterou o rok dříve zaplatil Manchester United za Paula Pogbu, který stál 105 milionů eur. Za talentovaného kanárka vysolili Pařížané 222 milionů eur. Neymar se netajil tím, že jde především za penězi, ale pařížskému klubu se bezpochyby jeho angažování vyplatilo. I když ho postupem času omezovaly nejrůznější zdravotní lapálie a nyní je vážně zraněný, pořád jde o excelentního hráče. V 31 letech stále patří k absolutní světové elitě - je jedním z nejtvořivějších fotbalistů současnosti a zároveň jedním z nejtechničtějších borců poslední dekády.
6
Fotogalerie

Míčoví kouzelníci. 6 nejlepších fotbalových driblérů ve hře EA Sports FC 24

Fotbal není krásný jen kvůli brankám, které do něj vnášejí nejvíc emocí. Ze sedadel zvedají diváky i technické parádičky hráčů, kteří se s balonem umí pomazlit.

Zasekávačky, obhození soupeře chytrým lobem, patičky, kličky a další technické finesy odjakživa fotbaloví fanoušci milovali. Kupodivu dokážou tyhle finty ocenit i v případě, že je předvádějí hráči soupeře. Bez těchto kudrlinek by byl totiž fotbal celkem nudným sportem.

Kdo by neměl slabost pro skvělé borce, kteří jako by byli s míčem srostlí? Na trávnících v nejsledovanějších ligových soutěžích na světě pobíhá řada takových výjimečných hráčů. V následujících kapitolách najdete šest aktuálně nejlepších driblérů na světě. Nevybírali jsme však podle subjektivních pocitů a preferencí, nýbrž podle hodnocení ve hře EA Sports FC 24 (dříve FIFA).

Pokračování 2 / 7

5. – 6. Jamal Musiala (Bayern Mnichov)

Jamal Musiala1 (2).jpg

Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24: 91

Jamal Musiala se narodil ve Stuttgartu. Matka je Němka, otec Nigerijec. Když mu bylo sedm let, rodina se přestěhovala do Anglie a malý Jamal nastoupil do akademie Chelsea. Tam se fotbalové vzdělával osm let, ale v roce 2019 činovníci londýnského klubu usoudili, že není dost fyzicky silný na ostrovní fotbal a pustili ho do Bayernu. Nyní tohoto rozhodnutí možná litují.

V červnu roku 2020 se Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu.

Akcie talentovaného mladíka na fotbalovém trhu raketově rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm před lety prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu, je skvělým kanonýrem.

Když šlo o jeho reprezentační budoucnost, vybíral mezi Anglií a Německem a zvolil zemi, v níž se narodil. V mládežnických týmech však vyzkoušel obě varianty. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 110 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. – 6. Marco Verratti (Al-Arabi)

Marco Verratti-Al Arabi1.jpg

Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24: 91

Marco Verratti je už řadu let považován za jeden z největších talentů italského fotbalu. Jen 165 centimetrů vysoký záložník, který spojil drtivou část kariéry (11 sezon) s francouzským velkoklubem Paris Saint-Germain, je rozeným šéfem týmu, dirigentem, který jasně a srozumitelně umí řídit hru mužstva. To platí i pro reprezentační celek Itálie, za který dosud odehrál 55 utkání a vstřelil tři góly. Letos v září neodolal lákání petrodolarů a upsal se na tři roky katarskému klubu Al-Arabi. Pro českého fanouška je asi příjemné číst, že se na jeho výkonnostním růstu významně podílel český trenér Zdeněk Zeman, který mu dal velký prostor a důvěru na začátku jeho kariéry v Pescaře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

3. – 4. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)

Kylian Mbappé4.jpg

Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24: 92

Čtyřiadvacetiletý útočník Paris Saint-Germain Kylian Mbappé je už několik let řazen mezi nejlepší fotbalisty světa. V roce 2016 pomohl reprezentaci galského kohouta do 19 let k titulu mistrů Evropy a před pěti lety už byl ofenzivním esem seniorského národního týmu na šampionátu v Rusku, kde pomohl čtyřmi brankami k zisku zlatých medailí. A to byl druhým nejmladším hráčem na turnaji. K největším hvězdám patřil i na loňském turnaji v Kataru, kde se stal nejlepším střelcem a dovedl Francii opět do finále, kde podlehla až po penaltovém rozstřelu Argentině.

Jeho talent zazářil nejdříve v dresu Monaka, odkud ho vykoupili šejkové vlastnící Paris Saint-Germain za 145 milionů eur, čímž z něho udělali jednoho z nejdražších fotbalistů v historii. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt ještě o 35 milionů eur vyšší a je spolu s Erlingem Haalandem nejdražším fotbalistou na světě. I během aktuální sezony dokazuje, že to není náhodou. V pěti zápasech Ligy mistrů nasázel tři branky, v Ligue 1 dal 15 gólů ve 13 střetnutích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. – 4. Bernardo Silva (Manchester City)

Bernardo Silva1.jpg

Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24: 92

Záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City.

Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během pěti minulých sezon pomohl klubu už ke čtrnácti trofejím, z toho pětkrát k mistrovskému titulu. Sezona 2020/21 ho zastihla v poklesu formy a následně se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, on se však dokázal vzchopit a dokazuje, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Neymar (Al Hilal)

Neymar-Al Hilal.jpg

Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24: 93

Když v létě roku 2017 zamířil Brazilec Neymar z Barcelony do Paris Saint-Germain, vyrazila přestupová částka dech celému fotbalovému světu. Šlo totiž o více než dvojnásobnou sumu, než kterou o rok dříve zaplatil Manchester United za Paula Pogbu, který stál 105 milionů eur. Za talentovaného kanárka vysolili Pařížané 222 milionů eur.

Neymar se netajil tím, že jde především za penězi, ale pařížskému klubu se bezpochyby jeho angažování vyplatilo. I když ho postupem času omezovaly nejrůznější zdravotní lapálie a nyní je vážně zraněný, pořád jde o excelentního hráče. V 31 letech stále patří k absolutní světové elitě - je jedním z nejtvořivějších fotbalistů současnosti a zároveň jedním z nejtechničtějších borců poslední dekády.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Lionel Messi (Inter Miami)

Lionel Messi-Miami.jpg

Hodnocení driblingu ve hře EA Sposrts FC 24: 94

Lionel Messi je komplexní hráč, jehož skvostná technika, přehled, cit pro přihrávku i střelecké schopnosti jsou tak výjimečné, že je i v 36 letech jedním z nejuznávanějších borců na světě a živoucí fotbalovou legendou. Podle mnohých expertů i fanoušků je vůbec nejlepším hráčem v historii tohoto sportu.

Navzdory tomu, že už ztrácí tempo a střídá silné chvilky s těmi slabšími, pořád ještě se řadí mezi největší míčové ekvilibristy na planetě. Nedělá nic okázalého. K tomu, aby poslal protihráče na párek v rohlíku, mu stačí pár poklesů ramen a finty těla. Divili byste se, jak to pořád funguje…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud