Taras Kačaraba (27 let)  Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony. Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. Sedmadvacetiletý borec je však momentálně na marodce s poraněným tříslem. Profimedia.cz

Taras Kačaraba (27 let)
Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony. Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. Sedmadvacetiletý borec je však momentálně na marodce s poraněným tříslem. | Profimedia.cz

Mezi mnoha vícenásobnými šampiony. 4 hráči, kteří získali v Edenu (zatím) pouze jeden mistrovský titul

Od sezony 2016/17 vyválčila pražská Slavia čtyři mistrovské tituly. Tři hráči ze současného kádru byli u všech těchto triumfů, dalších sedm borců získalo v Edenu tři zlaté medaile. Na druhé straně je pár noviců, kteří na premiérový titul teprve čekají a čtyři fotbalisté, kteří se z něj v sešívaném dresu radovali (zatím) jen jednou.

Přemysl Kovář, Jan Bořil a Stanislav Tecl by v případě, že pražská Slavia obhájí mistrovský titul, mohli v Edenu slavit ligový triumf už popáté. Kvarteto hráčů však tento pocit zažilo jen loni a pyšní se jen jednou zlatou medailí. O které hráče jde, prozrazují následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Taras Kačaraba (27 let)

Taras Kačaraba1.jpg

Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony.

Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. Sedmadvacetiletý borec je však momentálně na marodce s poraněným tříslem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Alexander Bah (24 let)

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Sázka na mladého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. S jeho herní aktivitou na hřišti koresponduje také počet faulů, které na něho byly spáchány – v aktuálním ročníku jich schytal už pětačtyřicet ve 20 zápasech. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt šest milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Daniel Samek (18 let)

Daniel Samek.jpg

Loni v květnu si záložník Daniel Samek odbyl premiéru ve Fortuna lize a do konce minulé sezony pak zvládl ještě jedno střetnutí – obě v základní sestavě. V současném ročníku byl na hřišti sedmnáctkrát, z toho desetkrát figuroval v zahajovací jedenáctce. Do statistik si zapsal tři góly a stejný počet nahrávek. V 18 letech patří mezi nejmladší hráče v nejvyšší soutěži, ale aktuální tržní cenou je daleko před mnohem zkušenějšími borci. Portál TransferMarkt ji vyčísluje na 2,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ondřej Lingr (23 let)

Ondřej Lingr.jpg

Karvinský rodák Ondřej Lingr přišel do Slavie před sezonou 2020/21 a na jejím konci se radoval z mistrovského titulu. Přispěl k němu v 27 zápasech čtyřmi brankami. Aktuální ročník zastihl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka či útočníka ve skvělé formě. Soupeřům nasázel už 11 branek a bojuje o titul nejlepšího ligového kanonýra. Výrazně si také říká o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud