Měli zajistit titul, ale sami se trápí. 4 klíčoví hráči Sparty, kteří zatím nezáří

Měli zajistit titul, ale sami se trápí. 4 klíčoví hráči Sparty, kteří zatím nezáří

Měli zajistit titul, ale sami se trápí. 4 klíčoví hráči Sparty, kteří zatím nezáří

Hokejisté Sparty byli před sezonou pasováni do role jednoho z adeptů na zisk titulu. Jenže realita je zatím úplně jiná. Pražský klub tápe a v tabulce mu patří až devátá příčka. Herní projev mužstva je špatný, klíčovým personám týmu se navíc vůbec nedaří.

Sparta čeká na titul od roku 2007. V klubu věřili, že to letos zlomí, jenže ani výrazně posílená rudá mašina nešlape tak, jak by měla. Sparťané získali v jedenácti zápasech pouhých 14 bodů, v základní hrací době vyhráli jen čtyři duely, naposledy padli ve Zlíně a marně hledají cestu z krize. Tím spíš, když tápou i klíčové opory, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Sami Aittokallio

Sami Aittokallio Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Tomáš Pöpperle po sezoně ukončil sparťanské trápení a zamířil do Německa. Sparta místo něj přivedla Samiho Aittokallia a věřila, že konečně našla pravou jedničku. Pětadvacetiletý Fin, jenž dorazil z Kärpätu Oulu, a který má na kontě i jeden start za Colorado, sice nechytá zle, zatím ale není očekávanou oporou, jakou se měl stát.

Z devíti zápasů vychytal jen čtyři výhry a ani průměr 2,7 inkasované branky na zápas a 91% úspěšnost zákroků není ničím, čím by se rád chlubil. Pokud Sparta chce zaútočit na titul, Aittokallio musí zabrat a předvést něco navíc.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Petr Zámorský

Petr Zámorský Sparta.jpg

Reprezentační bek přišel jako jedna z nejvýraznějších letních posil. Pětadvacetiletý Petr Zámorský, který se dříve zkoušel prosadit v New Yorku Rangers, měl být klíčovým obráncem týmu. Dostává hodně prostoru, dal dvě branky, jenže taky byl už u 14 inkasovaných branek a v tomto ohledu je nejhorším hráčem týmu. Na kontě má sedm záporných bodů a jeho přínos zatím zdaleka není takový, jaký by měl být.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Jaroslav Hlinka

Jaroslav Hlinka 2.jpg

Po uplynulé sezoně zvažoval konec kariéry, nakonec se ale rozhodl pokračovat a znovu měl být hlavním tahounem sparťanské družiny. Jenže čtyřicetiletý útočník, jenž loni nasbíral 36 bodů ve 44 zápasech, zatím nepředvádí to, na co u něj byli fanoušci zvyklí. Na kontě má pouhé čtyři asistence a pět záporných bodů. Kdo jiný by měl zavelet k obratu, než právě on?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Petr Vrána

Petr Vrána Sparta.jpg

Petr Vrána se před uplynulou sezonou vrátil do extraligy, Vítkovice vyměnil za Spartu a byl jedním z nejlepších extraligových hráčů. V základní části nastřílel 21 branek, přidal 26 asistencí a následně odjel i na mistrovství světa. Letos je ale jako proměněný. Na kontě má pouhé dvě asistence, jeho body a herní pohoda Spartě hodně chybí.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud