Roman Hamrlík  Jednička draftu z roku 1992 debutovala na mistrovství světa o dva roky později. Češi ale tehdy podlehli ve čtvrtfinálové bitvě v Itálii Kanadě. Podruhé si Roman Hamrlík zahrál na domácím šampionátu v roce 2004, kde medailové sny českého týmu uťali ve čtvrtfinále hokejisté Spojených států amerických. Další šanci bojovat o zlato už neměl.
 Dominik Hašek  Dominik Hašek je jedním z nejlepších gólmanů všech dob, získal dva Stanley Cupu, ovládl olympijské hry, zlatá medaile z mistrovství světa mu ale chybí. Dominátor má ve sbírce tři stříbra a jeden bronz, všechno ale ještě z dob Československa. Českou republiku na mistrovství světa nikdy nereprezentoval.
 Milan Hejduk  Bývalý kanonýr Colorada byl členem zlatého týmu z Nagana, zahrál si i v Turíně, na mistrovství světa ale dosáhl „jen“ na bronz. V roce 1998 odehrál Milan Hejduk na turnaji jeden zápas. O pět let později dal ve Finsku pět branek, Češi ale podlehli v boji o bronz Slovákům a skončili čtvrtí.
 Jiří Hudler  Jiří Hudler odehrál s národním týmem tři světové šampionáty, na výraznější úspěch ale nedosáhl. Ve sbírce má jen dvě „bramborové“ medaile. Zúčastnil se světového šampionátu v roce 2003, na kterém Češi skončili čtvrtí, a pak o deset let později ve Švédsku a Finsku. Tehdy dal čtyři góly, ale znovu to bylo bez medaile. Stejně jako o rok později v Minsku.
8
Fotogalerie

Měli smůlu. 8 výborných českých hokejistů, kteří nikdy nevyhráli mistrovství světa

Česká reprezentace vybojovala šest zlatých medailí z mistrovství světa. Nejcennější kovy mají ve sbírce takoví velikáni jako Jaromír Jágr, Martin Straka, Jakub Voráček či Tomáš Vokoun, je však i řada vynikajících hráčů, kteří na zlato nikdy nedosáhli.

Čeští hokejisté se objevili už na třiceti světových šampionátech. David Výborný nebo František Kaberle vybojovali pět zlatých medailí. Jaromír Jágr či David Moravec se radovali dvakrát, Martin Straka a Marek Židlický jednou. Je však i celá plejáda skvělých hokejistů, kteří nevyhráli mistrovství světa nikdy a mnohým se to už ani nepovede. Vybrali jsme osm z nich – najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš-repre (2).jpg

Útočníka Patrika Eliáše si možná váží v zámoří víc než doma. Možná je to i tím, že s českou reprezentací nevybojoval žádnou zlatou medaili. V Naganu nehrál, zlatá Vídeň ho minula kvůli žloutence, kterou prodělal v Magnitogorsku. Legenda New Jersey hrála na čtyřech světových šampionátech, ve sbírce má bronzy z let 1998 a 2011.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Roman Hamrlík

Roman Hamrlík-MS.jpg

Jednička draftu z roku 1992 debutovala na mistrovství světa o dva roky později. Češi ale tehdy podlehli ve čtvrtfinálové bitvě v Itálii Kanadě. Podruhé si Roman Hamrlík zahrál na domácím šampionátu v roce 2004, kde medailové sny českého týmu uťali ve čtvrtfinále hokejisté Spojených států amerických. Další šanci bojovat o zlato už neměl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Dominik Hašek

Hašek-1998.jpg

Dominik Hašek je jedním z nejlepších gólmanů všech dob, získal dva Stanley Cupu, ovládl olympijské hry, zlatá medaile z mistrovství světa mu ale chybí. Dominátor má ve sbírce tři stříbra a jeden bronz, všechno ale ještě z dob Československa. Českou republiku na mistrovství světa nikdy nereprezentoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Milan Hejduk

Milan Hejduk-MS.jpg

Bývalý kanonýr Colorada byl členem zlatého týmu z Nagana, zahrál si i v Turíně, na mistrovství světa ale dosáhl „jen“ na bronz. V roce 1998 odehrál Milan Hejduk na turnaji jeden zápas. O pět let později dal ve Finsku pět branek, Češi ale podlehli v boji o bronz Slovákům a skončili čtvrtí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jiří Hudler

Jiří Hudler-MS.jpg

Jiří Hudler odehrál s národním týmem tři světové šampionáty, na výraznější úspěch ale nedosáhl. Ve sbírce má jen dvě „bramborové“ medaile. Zúčastnil se světového šampionátu v roce 2003, na kterém Češi skončili čtvrtí, a pak o deset let později ve Švédsku a Finsku. Tehdy dal čtyři góly, ale znovu to bylo bez medaile. Stejně jako o rok později v Minsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

David Krejčí

ČR-Rakousko.jpg
 

Jeden z nejlepších a nejproduktivnějších českých hokejistů v NHL z posledních let. David Krejčí hrál na mistrovství světa čtyřikrát. V roce 2008 skončila reprezentace v Kanadě pátá. O čtyři roky později slavila bronz, ke kterému Krejčí pomohl třemi góly a čtyřmi nahrávkami. Pak oblékl národní dres na šampionátu v Dánsku, ale ani jeho šest bodů v pěti zápasech nepomohlo mužstvu k zisku cenného kovu. Naposled se představil na mistrovství světa v roce 2022, tehdy už byl hráčem Olomouce. Na turnaji posbíral 12 bodů v deseti zápasech a výrazně se podepsal pod bronz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec-2017.jpg

Kdykoliv mohl, přijel a pomohl českému týmu. Dokázal to i na šampionátu v Praze před několika lety, kam Tomáš Plekanec dorazil před semifinálovou bitvou s Kanadou. Zlato ale někdejší útočník Montrealu nikdy nevybojoval. Hrál na jedenácti turnajích, v roce 2006 bral v Rize stříbro, v letech 2011 a 2012 pod Aloisem Hadamczikem bronz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Milan Michálek

Milan Michálek-2012-ořez.jpg

Útočník Milan Michálek hrál na čtyřech světových šampionátech. V roce 2012 dal legendární čtvrtfinálový gól domácím Švédům a poslal Čechy do semifinále. Nakonec z toho byl bronz, stejně jako o rok dříve v Bratislavě. Tam se Michálek blýskl čtyřmi góly, rok na to dal dva. V letech 2003 a 2009 byl členem čtvrtého a šestého celku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud